קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
קו הפרדה
לדף הבית
מר קז´ישטוף אנטונצ´יק מתארח בפורום שורשים משפחתיים02.11.2005 יום רביעי

ביום ד´, 2.11.05, ייפתח בפורום "שורשים משפחתיים" שרשור שאלות עבור ההיסטוריון, מר קז´ישטוף אנטונצ´יק, ממוזיאון אושוויץ-בירקנאו פולין. בגלל קשיים בתקשורת אינטרנט של המתארח, יישלחו השאלות למתארח מבעוד מועד, והוא יכין תשובותיו עד ליום ד´, 23.11.05, אז יחזירן לפורום בשעות הבוקר.

בניגוד לאירוחים קודמים, הפעם מטרת האירוח היא קבלת מידע מן הארכיון במוזיאון אושוויץ-בירקנאו אודות אסירים ונספים מן המחנה, ולצורך כך יכיל שרשור השאלות טופס מיוחד עם הפרטים הדרושים לחיפוש.

בשנת 2004, במהלך כנס "מנציחים את השמות" ב"יד ושם", העניק קז´ישטוף ל"יד ושם" קובץ דיגיטלי של כ - 68,000 שמות של נספים מאושוויץ, כשני שליש מהם יהודיים. האוסף הנ"ל מוכל ב"היכל השמות". במוזיאון עצמו שמורות כ – 500,000 רשומות אודות אסירים ונספים, המוכלות בכ – 60 מאגרי מידע שונים (המבוססים ברובם על רישומים מקורים של ה – SS). אין זה אומר, כמובן, כי ישנו מידע על 500,000 איש, אך הכמות היא עצומה והמאגר אשר במקום חשוב ביותר לחוקרים אשר השם "אושוויץ-בירקנאו" מופיע בסיפורי משפחתם.

בשנת 1994, החל קז´ישטוף לעבוד במחלקה ההיסטורית של מוזיאון אושוויץ-בירקנאו, והיה אחראי, בין היתר, על שיתופי פעולה עם מוסדות שונים, על קשר עם ניצולים מן המחנה ועם משפחותיהם של הנספים, ועל יצירת אינדקס של החומר הארכיוני במקום. בשנת 1997, החל לעבוד במחלקה לטכנולוגית-מידע, שם היה אחראי, בין היתר, על כל הקשור למחשוב הארכיון ולטיפול בבקשות של חוקרים. החל משנת 1999 ועד היום, מפקח קז´ישטוף על הגנת המידע באתר ההנצחה באושוויץ-בירקנאו.

במסגרת מחקרו, הוא מעורב בפרוייקט מחקר של השטח הסובב את מחנה אושוויץ-בירקנאו, במטרה להציל ממנו כמה שיותר עדויות, לפני שיהיה מאוחר מדי. בנוסף, הוא עסק במחקרים שונים הקשורים למחנה: רשימות האסירים והמשלוחים, מכחישי השואה, המשלוחים מאושוויץ למאוטהאוזן, אומנות במחנה ועוד.כתוב הודעה בפורום
  שורשים משפחתיים
עוד אירועים בתפוז
התארחו בתפוז


הוספת תגובה