אול-יר אגחים

משקיע88

Well-known member
זכותך כמובן לא להסכים. בפועל, רוב הגופים המוסדיים הקימו וועדות אשראי שמדרגות באופן עצמאי ושוטף את אגרות החוב שהם מחזיקים, לפי קריטריונים שהם קובעים.
ההשפעה העיקרית של הדירוגים הפומביים של חברות הדירוג מתבטאת בקריטריונים לכניסה למדדי אג"ח, ובהתאמה להחזקות קרנות נאמנות שהתחייבו לדירוגי מינימום.
אזכיר, שאגרות החוב של אול ייר ספגו הורדת דירוג ממדרוג עוד בספטמבר ואכן יצאו ממדדי האג"ח. עדיין מי שמצפה שחברות הדירוג ישמשו כבלש פרטי ויסיירו באופן שוטף בברוקלין באתרי החברה איננו מציאותי. שכרן השנתי עומד על כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הנפוץ.

בורסה 2008

Well-known member
בדיוק אתמול פורסם שסידרה ב' נגרעה ממדדי תל בונד....

מה תפקידן של חברות הדירוג אם כך?
אני לא מצפה מהן להביא משהו שלא שקוף לכולם, אבל אני כן מצפה מהם להתריע לכאן או לכאן עוד לפני שגברת כהן כבר שמעה על כך ופעלה בהתאם.
הם אמורים להיות גוף מקצועי שנותן איזשהו מושג לגבי סיכון בהשקעה. בפועל, הם עושים בדיוק הפוך- הם מתריעים על הסיכון אחרי שהוא כבר התממש ומשדרגים את הדירוג אחרי שכבר נגמר כל המהלך(יש לך אחלה דוגמא לשני הצדדים בדלק קבוצה). כך שבפועל, אפשר להגיד שהן אפילו מטעות.
ושוב, זה עוד לפני שאני מדבר על הפרקטיקה והעיוותים והנזק לכספי הציבור שזה גורם עם ההיצע הטכני הזה של קרנות הנאמנות.

משקיע88

Well-known member
אני מסכים שלחברות הדירוג אין חשיבות רבה בניהול שוטף של השקעות. לדעתי עיקר הערך המוסף שלהן הוא בסינון ראשוני של הנפקות חוב. כך נמנעות חלקית הנפקות של גופים קיקיוניים מלכתחילה.

בורסה 2008

Well-known member
על זה אני מסכים איתך. יש להן תועלת לקראת הנפקה, אך משם והלאה, לא רק שאין להן חשיבות רבה, הן גורמות יותר נזק מתועלת, וזה כבר אבסורד.

jsphs

Well-known member
על זה אני מסכים איתך. יש להן תועלת לקראת הנפקה, אך משם והלאה, לא רק שאין להן חשיבות רבה, הן גורמות יותר נזק מתועלת, וזה כבר אבסורד.
משקיע ובורסה,

העמדה לפרעון מיידי, העלאת והורדת ריבית תלויים לא אחת בדו"ח חברת הדירוג שהוא לא תלוי ברצונה של החברה מרגע שהשטר קיים.

על כן, מצופה מחברת הדירוג שלא תיזון רק ממידע של דו"חות כספיים אלא שתפעל בעצמה לקבל מידע כולל כזה שלא פורסם עדין. בידה השוט להוריד דירוג שכתוצאה מצעד זה חוב במאות מיליוני ש"ח או אף מיליארדים יכול להיות מועמד לפרעון מיידי.

חזקה שחברה שלא תרצה להפגש במחוזי ת"א תענה על שאלות מטעם חברת הדירוג לכשתשאל על כך.

גם אם חברת הדירוג מקבלת עשרות אלפי ש"ח מכל חברה מדורגת על מנת שיהיה לפחות אנליסט אחד לקבוצת חברות או תחום מסויים שיכיר לפני ולפנים את החומר ויהיה במעקב שוטף.

התמשכות הליכי המכירה של נכסים באול-יר היו צריכים להדליק את כל המנורות בחברת הדירוג ולדרוש לקבל תשובות. למען הסר ספק, אינני אומר שלא נדרשו לעשות כן אלא כי עד הודעה על עצירת תשלומים ותוך כדי העצירה כולל יום בו יש חוב שלא שולם אגרות החוב של אול-יר היו בדירוג השקעה מקבוצת BBB.

בורסה 2008

Well-known member
אז אני עוד נותן להם הנחה- תסתמכו רק על המידע הגלוי לכולם. אבל לא יכול להיות שהם מגיבים רק אחרי שכל אדם שפתח כלכליסט בשבועות האחרונים כבר הבין שהחברה בבעיה ולאחר שהשוק כבר מרסק את האג"חים בעשרות רבות של אחוזים. אני מוכן לקחת עליי את העבודה של להגיד שיש בעיה בחברה שעצרה תשלומים בחצי מהמחיר של חברות הדירוג.

Reem88

Well-known member
לפי הכתבה הזו, אין לחברות הדירוג תועלת גם בזמן ההנפקה :)

לפי הכתבה הזו, אין לחברות הדירוג תועלת גם בזמן ההנפקה :)
לא צריך חברות דירוג כדי לדעת שכל חברת נדלן אמריקאית שמחפשת כסף בארץ - אג"ח שלה הוא "זבל"

Reem88

Well-known member
על פי המצגת של החברה, מצב החברה סבבה++ B-)

החברה מבקשת לעצור באופן זמני את התשלומים ולפתוח בדיאלוג עם מחזיקי האג"ח

משקיע88

Well-known member
חסיד אף פעם לא מתייאש. בעיקר כשמדובר בכספם של אחרים. עם ישראל חיכה למשיח כל כך הרבה זמן והנושים קצרי הרוח לא מוכנים להמתין 20-30 שנה?

אני סבור כי השערים של אגחים ב,ד ללא ביטחונות ,מתחילים להיות מעניינים.החלטתי לדגום היום מאגח ד .סך הכל יש לחברה נכסים לא רעים.ברור כי אם יהיה fire sale שלהם התמורה תהיה קטנה יותר ,אבל שערים של 27% מהפארי נראה לי שמתחיל להיות מעניין לקנות.

בורסה 2008

Well-known member
איך אתה מעריך שהנכסים שלהם לא רעים? לפי מה שאני מבין, הנתונים שהם נתנו בדוחות על הנכסים מפוקפקים ולא אמינים. לך תדע מה עוד הם מסתירים או מפברקים שם.

משקיע88

Well-known member
התפתיתי לקנות היום אג"ח ה'. הרציונל הוא שיש לאגחים המובטחות אינטרס לדרוש את קבלת הביטחונות ואז נראה לי פארי די מהיר. באג"ח ג' פחות ברור שווי הנכס.

מסכים.אבל לי יש אורך רוח וסבלנות ונראה לי כי הרווח באגחים ללא הביטחונות בסביבות השערים שהם נסחרים היום צפוי להיות גבוה יותר.

משקיע88

Well-known member
מסכים.אבל לי יש אורך רוח וסבלנות ונראה לי כי הרווח באגחים ללא הביטחונות בסביבות השערים שהם נסחרים היום צפוי להיות גבוה יותר.
יתכן מאוד שאתה צודק. אבל תבחן את התסריט הבא: מתגלה שהחברה הסתירה נושים מובטחים בסכומים גדולים. בעלי האגחים המובטחים דורשים העברה בעיין של הביטחונות לבעלות נאמן מטעמם. בינתיים ערפל הקרב איננו מאפשר לחברה להמשיך ולתפקד, כי אין לה כסף למשכורות. בתי המשפט נקראים לעזרה, אבל הם באיי הבתולה הבריטיים. בינתיים נמכרים הנכסים המשמשים כבטחונות, במקרה של אגח ה' סביב הפארי (רוצים כסף ומהר). אם יישאר כסף לנושים בלתי מובטחים זה יתברר בעוד כמה שנים. כמובן שיתכנו תסריטים שמחים יותר, אבל לי התסריט לעיל איננו נראה מופרך לחלוטין.

למרות הספק בקשר לשווי האמיתי של הנכסים המוצגים בדוחות ,לדעתי השערים הנוכחיים מהווים נקודת כניסה מעניינת.מצרף סקירה שקראתי ,לאחר הקניה שלי היום ,של בלוגר אותו אני מעריך

למעלה