אחריות קבלן

meirov

Member
החזקה לדירה חדשה מקבלן נמסר לידיי. ויש צורך בהשלמות ,תיקון ליקויים ,כולל תיקון רטיביות בדירה (לציין שבוצע תיעוד מלא בפרוטוקול מסירת הדירה ) ,
הגעת הקבלן או מי מטעמו לביצוע תיקונים הדבר כרוך בהפסד חלקי ואפילו מלא של יום עבודה
,מדובר על ביקורים רבים . האם החוק מגדיר כמות סבירה של ימי המתנה לקבלן לביצוע תיקון ליקויים שמעבר לאותה כמות ימים ניתן לדרוש החזר הוצאות הפסד ימי עבודה ? ברור לי שהקבלן לא יאות לתת פיצוי ללא איום בתביעה . שאלתי , האם המחוקק התייחס לכך ?

נערך לאחרונה ב:
החזקה לדירה חדשה מקבלן נמסר לידיי. ויש צורך בהשלמות ,תיקון ליקויים ,כולל תיקון רטיביות בדירה (לציין שבוצע תיעוד מלא בפרוטוקול מסירת הדירה ) ,
הגעת הקבלן או מי מטעמו לביצוע תיקונים הדבר כרוך בהפסד חלקי ואפילו מלא של יום עבודה
,מדובר על ביקורים רבים . האם החוק מגדיר כמות סבירה של ימי המתנה לקבלן לביצוע תיקון ליקויים שמעבר לאותה כמות ימים ניתן לדרוש החזר הוצאות הפסד ימי עבודה ? ברור לי שהקבלן לא יאות לתת פיצוי ללא איום בתביעה . שאלתי , האם המחוקק התייחס לכך ?
עיין בחוזה המכר שביניכם.

לא מצאתי בחוק המכר (דירות) תשובה ישירה לשאלתך, אך למיטב הבנתי אתה שואל למעשה על נזק שנגרם בשל הפרת חוזה, שהרי לא קיבלת את הדירה במצב תקין כמוסכם. עקרונית, “הנפגע זכאי לפיצויים בעד הנזק שנגרם לו עקב ההפרה ותוצאותיה ושהמפר ראה אותו או שהיה עליו לראותו מראש, בעת כריתת החוזה, כתוצאה מסתברת של ההפרה" (סעיף 10 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה)).
עם זאת, צריך לבדוק תחילה מה הוסכם (אם הוסכם) לעניין הנדון בחוזה המכירה.
למען הגילוי הנאות, זה נושא שאיני מתמצא בו ואיני יודע מה הנוהג המקובל בו, ועל כן אני מציע להמתין לתשובות נוספות או לשאול גם בפורומים אחרים.

למעלה