איזה סיוט

shirsha

New member
איזה סיוט

פשוט סיוט, אין לי איך לתאר את ההרגשה.
עוד לא התחלתי להביא ילדים וכבר בעיות. מדכא.
אני בת 36, ולפני 7 שנים גילו לי ציסטה בשחלה ואנדומטריוזיס. פרופ' גולדנברג ניתח אותי והיה מקסים.
מאז רציתי להיות בידיים טובות - הלכתי בעקבות המלצות לפרופ' שליו, שבמשך כמה שנים עקב אחרי הציסטות שלי חוזרות ומתחילות לגדול, ולגדול, ולגדול.... ואמר שאין צורך לנתח ולהוציא.
עכשיו, כשהגודל כבר כל כך ענק, שאני מרגישה את הציסטה אם אני נוגעת בבטן כשאני שוכבת במיטה (!!) החלטתי ללכת לקבל חוות דעת שניה. הלכתי לד"ר באום שהפנה אותי מיד לד"ר שינמן.
הייתי אצל ד"ר שינמן היום לראשונה, והוא אמר לי שהציסטה היא בגודל 14 ס"מ!!! וחייבים לנתח בהקדם. הוא גם אמר, שכשהציסטה כל כך גדולה, השחלה עלולה להגיב לא טוב, בעיקר אם זה ניתוח חוזר, ועלולה להיווצר בעיה כשארצה להביא ילדים (שזה עניין כואב בפני עצמו, עם כל הלחץ החברתי והמשפחתי, והאישי שלי כמובן לפני כולם).
בקיצור - סיוט. אני ממש מבואסת.
כמה שאלות אליכן -
א. איך ד"ר שינמן? האם לעשות אצלו את הניתוח?
ב. מישהי עברה ניתוח חוזר ויכולה להגיד אם זה השפיע לרעה/לטובה על יכולות השחלה שלה? אני יודעת שהכל אינדיווידואלי, אבל בכל זאת.
ג. יש משהו שאפשר לעשות אחרי הניתוח כדי למנוע את החזרה של הציסטות הארורות הללו? גלולות משפיעות עליי ממש לא טוב, עשיתי התקן מירנה בעצת פרופ' שליו ומסתבר שהוא גם לא עזר. עצות?
תודה

לואי84

New member

תראי, עצם זה שהציסטה כזאת גדולה זה כבר יכול לפגוע בשחלה ואת הניתוח ממילא את חייבת לעשות בגודל כזה, אז לא נראה לי שיש טעם לנסות להבין אם ניתוח חוזר הוא יותר בעייתי או לא. פשוט צריך להוציא. אגב, זה עוד לא אומר כלום על היכולת שלך להכנס להריון. האם השחלה השניה תקינה? כי מספיקה שחלה אחת...
כעיקרון ד"ר שינמן הוא בהחלט נחשב לאחד המומחים בתחום. שווה לנסות לברר כמה יצא לו לנתח בנות עם ציסטה בגודלים דומים.
לגבי זה שהגלולות והמירנה לא עזרו, אין לי כל כך עצה. יש אופציה של זריקות שמדכאות את המערכת אבל זה כבר להתייעצות עם הרופא.

הרבה הרבה בריאות ובהצלחה.

למעלה