איך מכינים את הילדים?

• פותח הנושא maz
  • פורסם בתאריך

maz

New member
איך מכינים את הילדים?

חמותי חלתה לפני שנתיים. המצב עכשיו קשה מאד מאד.
נורא לחשוב איך תוך פחות משנתיים היא הפכה מסבתא צעירה ומלאת אנרגיות, שמגיעה כל סופ"ש לביקור או שנוסעים אליה, שעוד מעט יוצאת לפנסיה ומתחילה לבלוע את העולם לשבר כלי. לזו שאין לה כוח. שצריך לאפשר לה לנוח אם באים לבקר. שלא ישנה אצלנו יותר.

יש לנו שני ילדים: בן שש וחצי ובת ארבע. הם קשורים אליה מאד.
הם יודעים שסבתא חולה ושזו מחלה ארוכה שקשה להבריא ממנה, לא כמו שפעת. את זה לפחות הגדול מבין.
אני לא יודעת אם ואיך להכין אותם לזה שאולי לא מבריאים

אשמח לעצות ותובנות

שיחה עם ילדים

שלום מאז,
צר לי על מחלתה של חמותך. זוהי התמודדות משפחתית קשה ואני מחזקת את ידיך על נכונותך לשוחח עם הילדים.
לא ברור לי לחלוטין מה מצבה של סבתה, כאשר מצבה סופני, כדאי לדבר במפורש על מוות ולהתכונן לפרידה. באם היא חולה, אבל מחלה שיכולה להמשך עוד שנים או שהיא יכולה להירפא, ניתן לשוחח על החולי, על כך שהרופאים מנסים לעזור לה, אבל אין צורך לכוון אל הפרידה (כי לא ברור מצבה הרפואי).
צריך להיות מוכנים לענות באופן ישיר לשאלות הילדים, כולל שאלות- האם היא תמות? (יכול להיות, אבל הרופאים נותנים לה טיפולים ומנסים לעזור לה). כדאי להיות קונקרטים, בגלל הגיל שלהם,להסביר- סבתא יותר חלשה, פחות מסוגלת לעשות כך וכך,,,כשהיא באה אלינו תוכל לעזור לה ב.. (להגיש לה כוס מים או משהו בסגנון).
אבל חשוב לתת גם מסר חיובי, כי הילדים קולטים את העולם דרכנו. אם תשדרו לחץ, חרדה, בלבול, זה המסר שהם יחוו. אם תשדרו כי קיימת מחלה, אבל ניתן להתגבר, להתמודד. זהו מסר משפחתי מחזק ומלכד להתמודדות.
שולחת לך עוד כמה מילים שכתבתי בנושאים דומים וחשבתי שיהיו לך לעזר.
שיהיו בשורות טובות ואשמח לענות על שאלות נוספות אם תרצי,
ענבר

למעלה