איך מצהירים על הכנסות משוק ההון, ואיך לדווח על הכנסות בצורה נכונה

• פותח הנושא יועד_גבריאל_דצ18
  • פורסם בתאריך
י

יועד_גבריאל_דצ18

Guest
היי!

אני יועד, אני בן 20 (בקרוב משתחרר) וכרגע משרת בצבא. תוך כדי השרות התחלתי להתעסק עם שוק ההון בצורה עצמאית, והתחלתי לסחור בסוף נובמבר 2020.
הבנתי שהמס על הכנסות משוק ההון עומד על כ25%, והבנתי שאמורים לדווח כל שנה על כמה הרווחתי ועל זה לשלם מס? בעניין הזה אני לא סגור עדיין, אבל למיטב ידיעתי אם ההכנסות שלי עדיין על הנייר, ולא סגרתי את הפוזיציה שלי, אז אני לא אמור לשלם עליו?

בכל מקרה, אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין איך לשלם מס על ההכנסות, ויותר מאשמח להבין את אפשר לשלם כמה שפחות מס בצורה חוקית, לא מספיק אני נותן 3 שנים מהחיים כתומך לחימה, המדינה עוד מנסה לנגוס לי בהכנסות :cry:

תודה מראש לכל העונים!

GoldenEyes

Well-known member
היי!

אני יועד, אני בן 20 (בקרוב משתחרר) וכרגע משרת בצבא. תוך כדי השרות התחלתי להתעסק עם שוק ההון בצורה עצמאית, והתחלתי לסחור בסוף נובמבר 2020.
הבנתי שהמס על הכנסות משוק ההון עומד על כ25%, והבנתי שאמורים לדווח כל שנה על כמה הרווחתי ועל זה לשלם מס? בעניין הזה אני לא סגור עדיין, אבל למיטב ידיעתי אם ההכנסות שלי עדיין על הנייר, ולא סגרתי את הפוזיציה שלי, אז אני לא אמור לשלם עליו?

בכל מקרה, אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין איך לשלם מס על ההכנסות, ויותר מאשמח להבין את אפשר לשלם כמה שפחות מס בצורה חוקית, לא מספיק אני נותן 3 שנים מהחיים כתומך לחימה, המדינה עוד מנסה לנגוס לי בהכנסות :cry:

תודה מראש לכל העונים!
כל עוד שלא מכרת ולא נכנס לך רווח , אין לך מה לדווח
כשתמכור ויהיה רווח - ינוכה לך מס באופן אוטומטי ע"י הבנק
הבנק גם אמור לתת לך במרץ אישור למס הכנסה עבור שנה קודמת

k-don

Well-known member
היי!

תודה מראש לכל העונים!
בתחילת כל שנה (בסביבות אפריל) אתה מקבל מהגורם שמנהל לך את התיק טופס 867 - דיווח על הכנסות משוק ההון.
הכנסות בשוק ההון נוצרות רק כאשר מתבצעת מכירה או קבלת דיוידנד.
הבנק/בית ההשקעות מנכה מס במקור של 25% (או 15%) תלוי בסוג ההשקעה.
שים לב שכרגע יש לך נקודות זיכוי לא מנוצלות (2.25 נקודות תושב) שתוכל לנצל אותן מול ההכנסות משוק ההון.
בהנחה שלא יהיו לך הכנסות ב 2021 (לא יודע איך מתייחסים להכנסה של חייל חובה), אז 2.25 נקודות זיכוי פירושן כ 6000 ש"ח זיכוי, כלומר אם יהיו לך כ 24,000 ש"ח רווחי הון, תוכל לקבל בחזרה את כל המס ששילמת.
את נקודות הזיכוי שתקבל כחייל משוחרר תוכל לנצל רק מול הכנסה מיגיעה אישית (לא הכנסה משוק ההון).

למעלה