בוקר טוב מסר

עליזה 63

New member
בוקר טוב מסר ../images/Emo23.gif

דייג אוהב דגים? שני אנשים יצאו לדיג. האחד היה דייג ותיק ומנוסה, והשני חדש בתחביב. בכל פעם שהדייג המנוסה תפס דג גדול, הוא הכניס אותו לצידנית עם קרח, כדי שלא יתקלקל. בכל פעם שהטירון תפס דג גדול, הוא זרק אותו חזרה למים. הדייג הותיק הסתכל בסקרנות על האיש שלצידו, וראה איך הוא חוזר על המעשה שוב ושוב, לאורך כל היום. בסופו של דבר, כשכאב לו בעין לראות את הביזבוז המשווע הזה של דגים גדולים וטובים, הוא שאל את האיש שלצידו: 'למה אתה עושה את זה?? למה אתה זורק את כל הדגים הגדולים בחזרה למים?' ענה לו הדייג החדש: 'כי יש לי בבית רק מחבת קטנה'... לפעמים, גם אנחנו, כמו אותו דייג, זורקים מאתנו והלאה הזדמנויות, חלומות, הצעות עבודה, תוכניות, שנקרות על דרכנו, בגלל שאנחנו חושבים ש'המחבת' שלנו קטנה מדי עבורם. למעשה, זו לא המחבת הקטנה. כי הרי תמיד אפשר ללכת לשוק ולקנות מחבת יותר גדולה. זו האמונה שלנו בעצמנו, שלפעמים אינה מספיק גדולה בכדי להתמודד עם דברים שנראים לנו גדולים עלינו. אל תתאימו את הדגים למחבת שיש לכם.. תחליפו את המחבת בהתאם לגודל הדגים שנופלים לידיכם...

עליזה 63

New member
רותי בשבילך יפתי אחלה יום.

היכן האושר? מעודי לא הרגשתי אושר אמיתי מהו, יצאתי לחיפושים לראות איה אוכל למצאו . הגעתי לבית השכן העשיר אך הוא לאחר ששמע את שאלתי, בהינף יד גרשני והורה לי לחזור אליו כשאמצא את נוסחת הפלא למבוקשי ... הגעתי לשכן הגאה, זה שתמיד הולך בגב זקוף, אך הוא אפילו לא סובב ראשו לעברי ורק פלט, ספק לי ספק לעצמו: חוץ משחקן איני עוד כלום ... לפתע נזכרתי בשכנה שמביתה נשמעים תדיר קולות מצהלות של ילדים. מבלי להשתהות הישמתי פעמי לעבר ביתה, אך רק היטתי קמעא את אוזני ותיכף גמרתי אומר להסתלק לגומחתי... בכיה הרטיט את ליבי אך משום מה לא נגע אל לב בעלה הרוטן והעצבני... המאושר לא צריך לבכות על מר גורלו, כך חשבתי לעצמי . ואולי בבית העסקן החכם והמצליח, שכנו של דודי אמצא את מבוקשי, תיכף ומיד יצאתי לדרכי אך גם שם הסתפקתי במשמע אוזני והחילותי לשוב לאחורי. מה שמעתי? מילים אשר תצילנה אוזניכם משומעם.. קללות נמרצות הטיח הוא על בן שיחו לטלפון. איש מאושר אשר טוב לו , אינו צריך לקלל את האחרים, לחש לי ליבי . ישבתי על מיטתי ותהיתי, האם אכן דשא השכן תמיד ירוק יותר ולא קיים עלי חלד אדם מאושר באמת??? מתוך מחשבות נרדמתי... והנה בחלומי ילדה לבושה בלויי סחבות קופצת וצוהלת ועל שפתיה מתרונן חיוך רחב וכובש . ילדתי, קראתי אליה . כן, היא השיבה . האם את מאושרת, שאלתיה . ודאי, השיבה היא . האם את עשירה, שאלתי תוך פזילה אל בגדיה . הילדה הנידה את ראשה לחיוב ולמראה תמיהתי השיבה את המשפט אותו שמעתי עוד בילדותי: "איזהו עשיר , השמח בחלקו" ... למשמע התשובה התעוררתי, התנערתי וקראתי אל אלוקי : אלוקים, תן לי את היכולת... לא להיות עשיר, לא להיות חכם ולא להיות גאה . תן לי היכולת להיות מאושר, להסתכל תמיד על הדשא שלי, להסתפק ולשמוח במה שכבר הענקת לי . תן לי טוב שאוכל לראות תמיד שהוא טוב ולהשאר מאושר .

רותי 11

New member
תשימי לב עליזה שהוא ידע בתוכו בדיוק

מה זה להיות מאושר כי הוא ידע לזהות איפה אין אושר ומה באמת קורה לאיש מאושר

עליזה 63

New member
אישה הוא האיש

המאושר בחלקו. לפעמים הדברים הקטנים של החיים גורמים לנו אושר עילאי אחותי היפה.

orli997

New member
וואלה עליזה שיחקת אותה../images/Emo140.gif../images/Emo6.gif

בהחלט מסר נכון אהבתי

רותי 11

New member
עליזה אחלה מסר - תודה לך ואפרופו דגים ../images/Emo140.gif

אומרים כאשר אתה בא לתת עזרה אל תתן את הדג תן את החכה

למעלה