בעניין אטמי אוזניים של הדים מול שטיינר

ruven7

Active member

זה הפורום הקרוב ביותר שמצאתי
מחפש אטמים שימזערו רעש סביבתי במיוחד לשינה.
אלה של שטיינר מיוצרים ע"י "אדוט"
שאלה-עד כמה משמעותי ההבדל בהנחתה של 25 מול 30 דציבל?
ואם יש למישהו נסיון-איזה מגורמים אלה טוב יותר-'הדים' או שטיינר (על פניו המבחר שלהם גדול יותר)
בנוסף יש לי טנטון שאני די רגיל לחיות איתו.עד כמה אטמים משפיעים אם בכלל?
האטמים שאני מחפש הם לבית בלבד,בחוץ אין לי בעייה.
או שילוב של אטמים ומכשיר להגברת עוצמת קול בטלוויזיה (יש אוזניות ללא חוט)

frolik

New member

שלום,

יש אזניות אלחוטיות לטלוויזיה, יש להם בסיס שיושב ליד הטלוויזיה ומתחבר אליו ויש את האזניות מאוד יעיל וטוב (לדעתי אני משתמש).
למיטב ידיעתי הטינטון הוא רעש פנימי ולא קשור לאטמים... כלומר יהיה לך שקט לשמוע את הטינטון.
למה אתה מתכוון ברעש סביבתי? אתה חי בסביבה רועשת? כשאני הולך לישון אני מוריד מכשירים ונייה בית שקט :)
מקווה שעזרתי
טל

ruven7

Active member
מצאתי באינטרנט אוזניות כאלה

לא ברור לי אם הן עובדות עם אטמים-כנראה שמיותר
יש רעש בבניין -מזגנים מסביב,דלתות נטרקות, והזזת רהיטים וכו'
העדיפות שלי היא לשינה אח"כ ליום יום

שלום לך,
הנחתה של 5DB משמעותית במצב בו יש רעשי רקע ולכן אם אתה גר בקרבת רחוב ראשי או שבביתך יש הרבה רעש (הרבה אנשים) ייתכן ותרצה הנחתה משמעותית יותר.
לגבי שאלתך השנייה, הטנטון מוגדר כרעש באוזניים בהעדר מקור קול חיצוני ולכן ברגע שתרכיב אטמים באוזן, מקור הקול לא ייעלם ולעיתים אף יגבר במצב של שקט.
ישנן מספר גישות טיפוליות שיכולות לעזור לך בהסתגלות לטנטון, הגישות מתבססות על ממסכים ( צלילים הממסכים את צליל הטינטון ) או על הסתגלות וקבלה.
ישנם מכשירים ייעודיים המאפשרים למשתמש לשלוט ברעש הממסך ולהתאים אותו במידת הצורך לטינטון.
לגבי אוזניות אלחוטיות לטלויזיה, הן בהחלט עלולות לסייע אם אתה מתקשה לשמוע את הטלוויזיה.
בהצלחה,
הדס.

ruven7

Active member
להדס שלום

כרגע אני מזמין אטמים המיועדים לשינה.מאוחר יותר אחליט מה הלאה והאם נחוץ ובהחלט מתייחס לעניין 5 הדציבלים הנוספים.
אני ישן שנים עם אטמים (פשוטים שנקנים בכמה שקלים) ורגיל,חי עם הטנטון ואבדוק את נושא הממסכים.
הרעיון לגבי הטלוויזיה הוא לשמוע אותה טוב יותר עם אטמים.
מדובר לשימוש בבית בלבד נגד רעשים מדירות סמוכות כמו מזגנים,הזזת רהיטים,דלתות נטרקות.בחוץ אין לי בעייה.

הנחתת רעשים עם אטמים פשוטים

שלום לך,
סליחה על המענה המאוחר, לא שמתי לב לשאלה הנוספת שלך.
כמובן שהפחתת הרעש תלויה בסוג האטמים, וכדי להנות מההנחתה כנדרש יש להחדירם טוב לתוך האוזן.
בגדול אטמים פשוטים (לא אלו שמיוצרים בהתאמה אישית) מנחיתים כ10-13DB.
יש לך פה באתר אפשרות לחישוב מדוייק כמה הנחתה מספק האטם לפי ערך הNNR שלו, ׁׂ(Noise Reduction Ratings (NRR.
http://www.earsandears.com/noise-reduction-ratings-nrr-safe-noise-levels/

בהצלחה,
הדס.

למעלה