דעתכם על האישור עקרוני מפועלים

zviki76

New member
שלום רב,
אחרי שקבלתי יחס מזלזל מנציגת הבנק ,
באמת שלא מאחל את זה לאיש שלוקח הלוואה .
מבחינתי אפילו לעבור סניף או בנק .

קבלתי מהם אישור עקרוני למחזור , אשמח לדעת מה דעתכם , וכיצד ניתן לשפר אותו .
סה"כ הלוואה של 1.1 מיליון , ערך הדירה 1.85 מיליון .
300 חודשים , פריים : 364,000 ריבית P-0.4%
240 חודשים , לא צמודה קבועה : 441,00 ריבית K+0.64%
300 חודשים , לא צמודה ריבית משתנה כל חמש : 220,000 F+3.51%
180 חודשים , צמוד למדד בריבת קבועה : B+0.620%

תודה,
צביקה

82little

Active member
חסרים פרטים...
פרט הריביות הקיימות והריביות המוצעות בלי עוגנים ומרווחים. מה הריביות בפשטות?
ומה התמהיל כרגע, כמה שנים רצה כבר ההלוואה ומה שנים נותרו בכל מסלול, מה עמלות ההיוון, מה ההחזר החודשי הקיים ומה ההחזר החדש. מה ההכנסות והאם צפוי פדיון מוקדם.
בכללי הייתי בודק, כהתחלה, תמהיל שבו שליש פריים 30 שנה ושליש מלצ גם כן ל 30 שנה ואז עד כמה ניתן לקצר בקלצ ? אחר כך צריך כמובן לעשות התאמות בהתאם להחזר החודשי האפשרי וכו'...
בל מקרה חשוב שתעשה בעצמך את הסימולציות בעזרת מחשבון משכנתא ותראה מה ההחזר החודשי בכל סימולציה ומה סך הריביות לבנק בכל תמהיל. ב
בהצלחה.

zviki76

New member
היי ,
הוספתי את כל האישור העקרוני , אשמח לתגובה .
תודה.

קבצים מצורפים

• אישור עקרוני מפועלים.jpg
    אישור עקרוני מפועלים.jpg
    KB 101.2 · צפיות: 14

82little

Active member
הריביות גבוהות. מדובר במיחזור? או באישור עקרוני למשכנתא רגילה? כדאי להשוות בין הבנקים. לבנות תמהיל לדעתי ללא הצמדות. כפי שציינתי לעיל לדעתי התמהיל שבנוי פחות או יותר על שליש שליש שליש מתאים ברוב המקרים וכנראה גם כאן. תלוי גם מה ההכנסות, מה ההחזר החודשי המקסימלי. השוו בעזרת מחשבון בין הסימולציות השונות ואז השוו כאמור בין הבנקים. הריביות בפועל הן תמיד בתוך המשא ומתן עם הבנקים. אי אפשר לדעת במדוייק מראש. בהצלחה.

zviki76

New member
אז מה לבקש משכנתא חדשה במקום מחזור ? מה ההבדל ? סתם משחק של הבנק ?

82little

Active member
בתוך אותו בנק אפשר למחזר חלק מהמסלולים, וזה כדאי במקרים שבהם ישנן מסלולים טובים שרוצים לשמור, למשל פריים ארוך במקרה שלך עם ריבית נמוכה, אם זה כך...
לעיתים בנקים נוהגים בלקוחות שאצלם כלקוחות "שבויים" ואז אולי לא מתאמצים מספיק לשפר את הרבית במיחזור.
בכל אופן פתוחה האפשרות לבנות תמהיל חדש ולהשוות בין הבנקים השונים.
בהצלחה.

zviki76

New member
תודה , זה אכן כך !!
ניהלתי שיחה עם היועץ בבנק : המילים "זה כסף ישן" , "זה מחזור" , "תהליך מקוצר וזול" עלו בלי רצון לעזור .

אמרתי להם שזה לא הוגן ולא הגיוני שבנק אחר ייתן לי תנאים טובים יותר מהבנק שלי .
והפרחתי בלון של איום שאעזוב את הסניף .. אז הסתיימה השיחה שיבחנו שוב את הרביות ויעדכנו אותי .

אשתף את הממצאים .

כרגע פניתי למזרחי ודיסקונט . לא יהיו לי רגשות אשם אם אעזוב את הסניף הזה .

שוב תודה,
צביקה

למעלה