האם חובה שתל או שאפשר סתימה ?

שלום לד״ר. בשן טוחנת 16 יש טיפול שורש וכתר מלפני 25 שנה, התגלתה עששת קשה כפי שנראה בצילום. הומלץ לי לעקור את השן ולעשות שתל.

- מדוע תיאורטית לא ניתן לסתום חור שנוצר מתחת לכתר ולעשות כתר חדש (במקום לעקור) ?

-האם יש חשיבות לכמה מוקדם עוקרים, כלומר אם לא אעקור מיד, האם השתל העתידי עלול להסתבך (ואיך)?

- כמה זמן מחזיק שתל ומה השלב הבא אחרי השתל, אם הוא כבר לא מחזיק (נניח בגיל זיקנה) ?

תודה רבה על תשובתך !

אני בן 50, תודה.

עקירה ושתל

שלום לד״ר. בשן טוחנת 16 יש טיפול שורש וכתר מלפני 25 שנה, התגלתה עששת קשה כפי שנראה בצילום. הומלץ לי לעקור את השן ולעשות שתל.

- מדוע תיאורטית לא ניתן לסתום חור שנוצר מתחת לכתר ולעשות כתר חדש (במקום לעקור) ?

-האם יש חשיבות לכמה מוקדם עוקרים, כלומר אם לא אעקור מיד, האם השתל העתידי עלול להסתבך (ואיך)?

- כמה זמן מחזיק שתל ומה השלב הבא אחרי השתל, אם הוא כבר לא מחזיק (נניח בגיל זיקנה) ?

תודה רבה על תשובתך !

אני בן 50, תודה.
עקירה ושתל
על פי מה שנראה בצילום (וזאת מבלי לבדוק פיזית ולכן תשובתי מסויגת) העששת מוקה מדי כדי להצליח לשחזר את השן מחדש ואכן נרה שיש צורך לעקור אותה.
עששת היא מחלה חידקית ומדבקת ואי עקירת השן משאירה את מקור הזיהום בפה ולכן מומלץ למהר ולעקור.
באשר להתכנות לשתל או פרוצדורות נלוות לשתל זאת יש לבדוק לאחר תקופת החלמה מהעקירה וצילום סיטי לאיזור המיועד לשתל.

למעלה