הוצאה לפועל-???

vaad bait

New member
הוצאה לפועל-???

בידי ועד בית פסק דין נגד אחד הדיירים לתשלום חוב בסכום מסוים. האם הועד יכול להגיש הןצאה לפועל רק על חלק מהסכום? אם כן, האם הוא מאבד את זכותו להגיש הוצל"פ על היתרה בשלב מאוחר יותר? האם הועד יכול לבקש מההוצל"פ שהחוב יוחזר בתשלומים חודשיים? (ולא בתשלום אחד). האם יש מועד מסוים (מספר שנים או חודשים ) שאחריו כבר אי אפשר להגיש את פס"ד להוצאה לפועל?

ציפי ג

New member
כאשר מגישים הוצל"פ

אפשר להצהיר שהחייב פרע חלק מהחוב, וכך פותחים את התיק על סכום קטן יותר. אם אינך רוצה לפעול על מלוא הסכום, אז לכשתגבה את מה שרצית תפסיק לפעול - זה יותר יעיל. החוב מסכום מסוים, מחולק באופן אוטומטי לתשלומים. תשאל כשתפתח את התיק מה גובה סכום התשלומים. אם הוא גבוה מידי לטעמך כנושה - אתה יכול לבקש להקטין. אם הוא נמוך מידי אתה יכול לזמן את החייב לחקירת יכולת, לאחר המצאת ההתראה אליו. ההתישנות היא של 30 שנה.

vaad bait

New member
אבל עדיין לא ברורה לי הנקודה (ולא

(ולא בגלל החום):אפשר להגיש הוצל"פ מחר על חלק מהסכום, ועל החלק הנותר להגיש בעוד שנתיים?.דוגמא: החוב 2000 שח. מחר אני מגיש הוצל"פ על1200 . האם אני יכול להגיש הצל"פ על 800 שח בעוד שנתיים?

דובי123

New member
למיטב ידיעתי

תה יכול להגיש על סכום חלקי תוך ציון עובדה זו וכי בהתאם לנסיבות תבקש את מלוא הסכום אינני עו"ד הסכום כלכך קטן שממש לא מובן מדוע לבקש חלוקה

vaad bait

New member
קטן?-תלוי בשביל מי !

אגב,היכן אתה חי ומתי ביקרת בארץ לאחרונה?

לגבי החוב אתה צודק

אבל לגבי האגרה של ההוצל"פ היא מינמום 69+18 ש"ח, . אז אם תוציא לפועל 2000 או 1200 זה ממש לא משנה, כך או כך תצטרך לשלם 85 ש"ח.

הוצאה לפועל בסכום חלקי

למיטב ידיעתי, (לא ערכתי בדיקה כרגע) אם תצהיר בפתיחת התיק, שחלק מהחוב שולם, כפי שהוצע לך כאן, לא תוכל לעולם לפרוע את הסכום שלפי הצהרתך "שולם" כמו כן, ושוב בלי שבדקתי, איני מכיר דרך לפצל הוצאה לפועל, במובן זה שמגישים חלק מהסכום, ושומרים זכות להגיש את יתרת הסכום במועד מאוחר יותר, אך בנקודה זו אני ממש לא בטוח. ועניין נוסף: אין שום מניעה, בד בבד עם פתיחת התיק, לבקש מיוזמת הנושה, צו תשלומים.

למעלה