החיפוש

imdark

New member
החיפוש

במכה ניצחת הזכוכית מתנפצת ויד נשלחת אל תוך הלהבות ומאותו יום היד מחפשת את שברי הזכוכית שנעלמו ולא עוד

sivan120

New member
שיר יפה...אפשר לקבל הסבר?????

למה לחפש שברי זכוכית בתוך הלהבות???

imdark

New member
אני יסביר

הלהבות הן סוג של מטפורה לקיום "להבות המציאות" הכאב שבקיום אלא מחפשת אותם סביבה היא נכנסת ללהבות בגלל שהיא "נישלחת" לשם כדי לחפש את הסיבה לזה שהיא נישלחה אבל זה לא כל כך ברור אבל היי זה גם לא אמור להיות ברור

אני לא כל כך אוהבת כתיבה מופשטת.

הרבה פעמיים היא מאוד יפה, אבל לעיתים יש את התחושה שהמשורר ממש התאמץ להיות מקורי, על מנת להסיח את הדעת מעובדת הנושא בנאלי או מסר נבוב. אני לא אומרת שזה דווקא במקרה זה, אך לעיתים כדאי לראות איך אדם או שניים מגיבים, ולעבור על היצירה שוב, להבין האם המסר שלך אכן הועבר או השאיר סימן שאלה אצל האדם השני. אחת המטרות, לדעתי, בכתיבת יצירה היא להשאיר איזשהו חותם על הקורא, לקח לחיים, לא לעורר בו רק רגש או תהייה, אלא באמת משהו שיגרום לו להתרשם ולזכור את היצירה המסויימת הזאת.

imdark

New member
אני מאמין

שמטרתה של ספרות היא לתת לכותב את האפשרות להיתפלסף על כל דבר שעובר בחיים שלו אני לא כותב בשביל אחרים אלא בשביל אצמי ברגע שאני ייכתוב בשביל אחרים או בשיביל סיבה כל שהיא אחרת ספרות תהפוך למה שהיא הפכה להיות בחברה של היום דרך של מורה ללמד תלמיד וזכות לדפוק לו על הראש במקל כאשר הוא טועה

imdark

New member
רק שתידעו

אני רגיל לכתוב דברים בסגנון של מאמרים פסיכולוגיים והרבה זמן לא כתבתי אבל חשבתי לכתוב את זה בספר המחזור של הכיתה שלי (אני בן 16)

זה נחמד,

לא כל כך הבנתי איך אמורים להגיב ולהתייחס ליצירות בפורום הזה - כיצירות, עליהן מביעים ביקורת או כדרך להעברת מסר, והתגובה צריכה לנסות לפרש את השיר ולהגיע למסר / לעזור ולתמוך.

imdark

New member
גם אני לא

אבל אני נהנה ממה שיש בכל מקרה לעזור לכם להבין את כל הרמזים הקטנים שכתבתי? היד היא אדם השואף ורוצה ובשביל זה הוא נולד וליבו פועם בפעם הראשונה ובפעימה אחת הוא יוצע אל המציעות ובכך שובר את הגבול בין קיום ואי קיום אבל מאותו רגע האדם מתחיל לחפש בלהבות אחר הסיבה לקיומו ומנסה למצוא את שברי הזכוכית כדי להבין את קיומו ואולי אפילו אולי לחזור בחזרה ולהסתגר בתוך הזכוכית אבל האמת היא שזו רק זכוכית ולא יותר מזה אין בזכוכית פתרונות כמו שאין בעולם פתרונות והיד היא רק יד לא משנה מה היא תאשה התשובה הפשוטה לשאלה למה אנחנו קיימים היא :בגלל שנשלחנו לחפש סיבה טובה מזו שאני אמרתי כרגע וזה בסופו של דבר כל מה שהשיר שלי אומר כרגע רק זכוכית לא יותר רק להבות לא יותר ורק גורל לא יותר המשפט הפשוט משמעות החיים היא החיפוש אחר משמעות

your avi

New member
...

למה דווקא להבות? אתה באמת חושב שהחיים הם אש? וכשאתה אומר להבות: אתה מתכוון במובן הכואב והשורף של האש, או במובן המעניין ופואטי שבאש? או אולי שניהם? [באמת מתעניינת.] לחפש את שברי הזכוכית... מאוד אהבתי את החלק הזה. מאוד.

imdark

New member
גם וגם למען האמת

כאשר אני כותב בדרך כלל אני משתמש בסימנים ישר מהלב כלומר מהרגשות הכוונה באש הייתה במידה מסוימת פשוט מבחן לפני כמה שנים היתעמתי באומנות לחימה שאני מעדיף לא להזכיר את שמה אבל אחד מהתרגילים העיקריים שאשיתי היה לשים את היד מול הלהבות ובמקום להרגיש את הכאב הרגשתי רוגע פשוט רוגע הרשתי את החום אבל זה לא שינה ולא הבנתי שהיתקוונתי לזה עד אכשיו בכל מקרה היתקוונתי קצת יותר פשוט מזה יד שנישלחת אל הלהבות תרגיש בכאב נורה ותעבור מסע קשה אבל כל מה שהיא יכולה להוציע מהלהבות פחם

למעלה