המניפיסט הקומניסט -כמה שאלות

aviax1

New member
המניפיסט הקומניסט -כמה שאלות

היי אני די תומך בקומניזם (כאילו אני אנרכיסט זה מסובך : אני חושב שקפיטליזם בסופו של דבר קורס וגורם או למשטרים טוטליטרים פשיסטים או למשטרים טוטליטרים סוציאליסטים או דיקטטורות ומהפכות צבאיות ולכן אני חושב שעדיף עולם קומניסטי כי עולם כזה יאפשר מעבר לצורה הנכונה של חיים שהיא אנרכיזם ויבטל את מלחמת המעמדות או חוק הדלות הגוברת .(יש לכם פתרון יותר טוב ?) (אני פשוט לא יודע אם אנרכיסטים יצליחו להפיל משטר קפיטליסטי מכיוון שנראה לי דווקה שיותר קל להפיל אותו כיוון שהאנשים לא יודעים שהם משועבדים בניגוד למשטר טוטליטרי שם המודעות לשיעבוד דווקה נהיית יותר גבוה עם הזמן ) אז יש לי כמה שאלות בנוגע לדברים שחבתי שתוכלו לעזור לי לחשב 1)אם תאורטית יחולק השכר הממוצע בעולם למספר האנשים בעולם מה בערך יהיה השכר לפי דעתכם ? או למפרנסים ? ומה הדרך לחשב את זה תאורטית ? 2)אם ניקח את האלפיון או ה100 אנשים הכי עשירים בישראל ואת מה שהם מרוויחים בשנה ונחלק לאזרחי ישראל כמה יצא (לי יצא מחשבון לפי כל מיני כתבות בערך 1000-2,000 שח לחודש אם ה18 משפחות הכי עשירות יחלקו את המשכורות שלהם אבל אני לא מצליח לחשב של ה100 הכי עשירים ) ???האם יש דרך לחשב לפי ההון של בן אדם מה הרווח שלו כל שנה ? כלומר תאורטית נראה לי שזה פשוט לראות כמה כסף נוסף לו אבל זה לא ממש נכון כי יש לו הוצאות שנתיות וכו . 3)האם כלל החובות בעולם ניתנים להחזר לפי דעתכם והאם ניתן בכלל לענות על זה ??? (אני חושב שהם לא ניתנים להחזר בגלל איך שהשיטה עובדת כרגע ) 4)האם יש דרך לייצר כסף בלי ליצור חוב גדול יותר מערך הכסף ? 5)אם היה רק שתי אנשים בעולם ולאחד היה 100 דולרים ולשני 101 .האם היה משמעות ל100 דולרים שיש לכל אחד ביד ? (זאת בתנאי שיש להם יכולת להדפיס כסף ללא עלות ) 6)אם יש שתי אנשים בעולם ותפוח והערך של הכסף נקבע לפי ערך התפוח האם ניתן לומר שיש ערך בכלל לכסף . כלומר בתנאי שהוא יכול להיות שייך רק לאחד אז הריי המעבר של הכסף מהידיים של אחד לשני יציין את הקנייה של התפוח .אבל מה שווה הקנייה אם ערך הכסף מאבד משמעות לאחר שהראשון אוכל מהתפוח ? 7)האם אתם מכירים מודל כלכלי כלשהי לתחרותיות במקביל לערך קבוע של סחורות ושירותים ?

למעלה