זקוקה לעצה..

hadarbis

New member
זקוקה לעצה..

צהריים נעימים לכולם! התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש, בתור מלצרית. התחלתי את היום הראשון במן התלמדות בתשלום יחד עם עוד עובדת קבועה. נודע לי שהעובדת הזו "עושקת" באופן קבוע טיפים ממלצרים חדשים מהטענה שהיא העובדת המרכזית ובהתלמדות אין שום סיבה שנקבל טיפים- כל החודש הראשון. מה אני אוכל לעשות? יש דרך למנוע את זה, מראש? והאם יש לי זכות להגיד לה שזה לא מקובל עליי?

היי ../images/Emo140.gif

אני לא כל כך מכירה את התחום. תנסי בפורום נותני שירות, שם הם יותר מבינים בתחום. אם הייתי במקומך הייתי מבליגה. כי את לומדת. זה נכון שהיא עובדת קשה יותר. היא גם מלמדת אותך וגם עושה יותר עבודה. זהו מחיר לימוד העבודה. מצד שני חודש זה ניראה לי יותר מדי. שבוע זה מספיק. וגם תבדקי שהיא לא לוקחת סכום יותר מדי גבוה. והיא משאירה לך סכום הוגן.

zoe2004

New member
לי זה נראה כמו ../images/Emo2.gif

סתם גנבה והתעמרות בעובד חדש. נסי לפנות לאנשים שעובדים איתך ולשאול אם זה מקובל שם, יכול להיות שהיא מנצלת את זה שאת חדשה.

עד כמה שאני יודעת הטיפ ניתן אישית

או לפי החלטה נאספים הטיפים כולם בקופה מרכזית וכל נותני השרות מתחלקים בצורה שווה. בכל מקרה שאלי מישהו אחר. גם לי זה נראה כמו נסיון לנצל את היותך עובדת חדשה.

זה לא נשמע מקובל

אם זו החלטה שהמנהלים מודעים לה ומגבים אותה על כך..נראה לי שאין ברירה זה גם תלוי אם יש לך בסיס או שעיקר הכסף הוא מטיפים, ואז זה בפירוש גזילה.. ויכול להיות שהמנהלים סתם מעלימים עין כי לא מעניין אותם, כי מבחינתם העבודה מתבצעת במלואה, וכל עוד אין מי שיתנגד הם לא רואים ולא שומעים ושלום על ישראל... אז לדעתי אתצריכה פשוט לשאול אם זה מקובל, ולהגיד שזה לא נראה לך..ואולי את זאת שתעשי את השינוי קחי בחשבון שזה עשוי לעלות לך חברתית, וגם אולי במקום העבודה... אם המקום נראה לך, והמשכורת סבבה לך, ואת מאוד צריכה את העבודה, אז אולי שווה לך עד כמה שזה נשמע נורא, לבלוע את הצפרדע לחודש התלמדות.. אבללללללל להגדיר זמן מאוד מדוייק ובשום פנים ואופן לא לוותר דקה אחת אחרי שתקופת ההתלמדות שלך מסתיימת

למעלה