ייעוץ קל

block156

New member
ייעוץ קל

אהלן

יש לי תיק בבנק שלי , בסכום של כ 160 אלף.
אני מושקע במניות שונות וגם באג"ח.
אך המצב לא זז אצלי כבר שנים .
אני נכנס פה ושם להתעדכן במצב, ואני פלוס מינוס באותו המקום כבר המון שנים.
מקסימום שמגיע זה 170 אלף , ומינימום זה 161 אלף..

מה אני יכול לעשות עם הכסף הנ"ל? האם יש דרך לייעל את ההשקעה שלי?

מצורפים האפיקים בהם אני מושקע

תודה!

להלן כמה הערות בונות שאולי יכוונו אותך

חוק הייעוץ אינו מאפשר לייעץ ללא ליבון צרכים תואם לקוח אך אנסה לתת לך מס' טיפים להכוונה.
כמו כן ממליץ לך לעיין בתשובותיי בפורום לשואלים קודמים, במאמרים בבלוג ובאתר שנותן כלים בסיסייים מכוונים בקישור
http://www.talbit.co.il/Talbit_Investment_Method
http://www.talbit.co.il/Talbit_Blog
סכום הכסף שלך הוא מכובד אך קטן יחסית ולכן עליך לפעול בתבונה למיכסום התשואה בסיכון סביר.
1. ראשית עליך להגדיר לעצמך מה רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת..לדוגמה: בתיק של כ 30% מניות תיקך בתקופת משבר עשוי לרדת כ 15%. במידה ואתה עשוי לקבל "רגליים קרות" אל תהיה ברמת סיכון כזאת.
2. השתדל להחזיק מדדים/קרנות מחקות ולא קרנות נאמנות כדוגמת אילים וכו'.
3. באפיקי אג"ח תעדיף לקחת פיזור גדול כגון: תל בונד צמודות כללי, ותל בונד שקלי כללי, אג"ח מדינת ישראל כללי ולא תל בונד תשואות או תל בונד 20 שהם בפיזור נמוך יותר והתנודתיות שלהם גבוהה יותר.
זכור: ע"מ לכסות ירידה/הפסד של 10% אתה צריך להרוויח כ 18% להגיע לשוויון.
4. באפיק מנייתי נסה לפזר עצמך בסכומים ובמשקולות סבירים. לדוגמה: 5% בתל אביב 100 והיתר בהשקעת מדדים בכלל ארה"ב או כלל עולמי(מדד אחד על ראסל 3000 או אס אנד פי 500 ומדד שני EX ארה"ב שבעצם מכסה את כלל מדינות העולם.
5. בחן היטב את דמי הניהול של כל תעודת סל שאתה משקיע בה בחו"ל ותעדף תעודות סל אם דמי ניהול נמוכים.
6. אל תהמר על סקטורים מסויימים.
7.אל תשקיע במניות או אג"ח בודדות.
8. רכוש בסכומים סבירים ע"מ שתוכל לבצע מימוש רווחים סביר בלי שהעמלות "יגמרו" אותך וגם תוכל לבצע איזון בתיק.
9. אל תבצע הרבה פעולות.בצע רק כשנדרש. בצע איזון כשמתרחשת תנודתיות גדולה. לדוגמה: כשהבורסות יורדות 20% זה הזדמנות לבצע איזון. כלומר: לקחת מהחלק האג"חי שירד מעט ולהעביר לאפיק המנייתי שירד הרבה, והכל בשיקול דעת ובזהירות.
10. לא להבל מתנודתיות וירידות,בהנחה שביצעת את ההוראות וההכוונה, אתה במצב הטוב ביותר בכל מצב שוק.
10. בדוק את עמלותיך בבנק שהן סבירות.
11. שב אחת לחצי שנה עם היועץ בבנק ותבחן עמו את התיק. נסה להבין ממנו האם באמת צריך לעשות משהו או שסתם ע"מ ל"גלגל" את התיק הוא מייעץ לך לבצע מכירה/קניה.חשוב לזכור: פעולות מפחיתות מהתשואה.
מקווה שתרמתי במשהו להבנה .
בהצלחה.

block156

New member
תודה רבה!!

תגובה מפורטת ועניינית
&nbsp
קבעתי פגישה עם יועץ ההשקעות שלי , אעשה את השינויים שהמלצת
&nbsp
תודה רבה בשנית!

למעלה