ימי מחלה

ערב טוב,
אני עובדת בשני מקומות עבודה.
רציתי לבדוק האם אני יכולה להוציא ימי מחלה למקום עבודה אחד ולהמשיך לעבוד בימים אלו במקום עבודה השני, או שאני מחויבת לא להגיע לשתי העבודות?
תודה רבה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
אינך יכולה לעשות כן, שכן ככל שהמעסיק שאצלו את מדווחת כ"חולה" יגלה כי את עובדת במקום אחר - יוכל לא להכיר לך באישור המחלה ואף הדבר מהווה עילה מותרת לפיטורים. לא ציינת כי מדובר במוגבלות ספציפית אלא בימי מחלה כללית.

תודה על המענה.
ארחיב בנושא - התפטרתי ממקום עבודתי הראשון והם רוצים שאתן את כל מלוא הימים שאני מחויבת לתת למערכת, אך במקום העבודה החדש שאני מתחילה רוצים שאתחיל מיידית. השאלה היא, האם אני יכולה להוציא ימי מחלה למקום העבודה ממנו התפטרתי ובמקביל כן לעבוד במקום העבודה החדש? אם כפי שאמרת זה עניין של עילה לפיטורים אין לי באמת מה להפסיד..

קלייטון.ש

Well-known member
תודה על המענה.
ארחיב בנושא - התפטרתי ממקום עבודתי הראשון והם רוצים שאתן את כל מלוא הימים שאני מחויבת לתת למערכת, אך במקום העבודה החדש שאני מתחילה רוצים שאתחיל מיידית. השאלה היא, האם אני יכולה להוציא ימי מחלה למקום העבודה ממנו התפטרתי ובמקביל כן לעבוד במקום העבודה החדש? אם כפי שאמרת זה עניין של עילה לפיטורים אין לי באמת מה להפסיד..
עבודה בזמן מחלה היא עילה לא רק לפיטורים אלא גם לשלילת פיצויים. אז בהחלט יש לך מה להפסיד.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
1. תקופת מחלה אינה עוצרת את ימי ההודעה המוקדמת, שכן אם תהיי חולה - תצטרכי "להחזיר" ימי עבודה של ההודעה המוקדמת. כך שאישור מחלה לא יפטור אותך מחובת עבודה בהודעה המוקדמת ו/או הארכת תקופה זו.
2. גם אם אין לך עוד ימי מחלה צבורים - עדיין אסור להם להעסיק אותך בימי מחלה, הם יהיו חשופים לתביעה נזיקית אפשרית והדבר מנוגד לדין.
3. אינך יכולה לעשות זאת. אף נשמע מדברייך כי בכוונתך להוציא אישור מחלה פיקטיבי, אין פורום זה יכול לומר לך לעשות כן ו/או שזה חוקי...

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
אכן, עבודה נוספת ועוד בתקופת מחלה יכולה להוות עילה להפחתת/שלילת פיצויי פיטורים מכח סעיפים 16/17 לחוק פיצויי פיטורים, ובאישור של ביה"ד בלבד (או מכח הסכם קיבוצי).

ב

ברוך יעקב טישלר

Guest
שלום רב
כיצד מחשבים צבירת ימי מחלה לפרישה?
אני אזרח עובד צ.ה."ל.בתחשיב לפרישה שקיבלתי(פורש עוד 8 חודשים,)לדעתי ימי הצבירה נמוכים מחישוביי.התחלתי לעבוד בתחילת 1977 שבשנים אלו עבדנו6 ימים בשבוע עד ליולי 1987 דהיינו 10 שנים שבו צברנו 30 ימי מחלה.מ-1978 עברנו לשבוע עבודה בן 5 ימים שצוברים בה 27 ימים בשנה.כיצד מחשביםאת הזכאות?והאם יש פרמטר שעוצר את הצבירה כגון חופשה ללא תשלום?
בברכה

למעלה