לא מאמין שחלמתי כך -

1. גיל - 25
2. מין - זכר
3. מצב משפחתי - רווק
4. מצב תעסוקתי - שכיר
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים.- שום דבר רציני לא קרה
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם - חלק אינני מכיר בכלל, רק אחת אני מכיר ואין בי יחס מסוים כלפיה

- - - - - - -
יצאתי מהבית עם ערב, השמיים היו צבועים באדם עד סגול. היה לי קצת קר, אז משום מקום אני לבוש במעיל פרווה גדול. הלכתי ברחוב, והנה אני במועדון לילה, נעול במגפיים מעור, עם הרבה קישוטי מתכת, ובחורה, שאני לא מכיר, עם פנים רחבים כמו ירח מחייכת אליי. אני מחייך בחזרה, ושומע מישהי קוראת בשמי. אני מסתכל למקור הקול, גומחה אפלה במועדון, ושם יושבת אחותי הגדולה, מוקפת בשלוש נשים והם מתנשקות. נרתעתי מאוד, אני לא אוהב גיפופים בפרהסיה, אז רק הנדתי בראשי, והנה עומדת מולי גברת די מבוגרת עם שיער צבוע, משקפי מורה והבעה חמורת סבר ומענישה.
נבהלתי והתעוררתי

אלישבע777

Well-known member
1. גיל - 25
2. מין - זכר
3. מצב משפחתי - רווק
4. מצב תעסוקתי - שכיר
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים.- שום דבר רציני לא קרה
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם - חלק אינני מכיר בכלל, רק אחת אני מכיר ואין בי יחס מסוים כלפיה

- - - - - - -
יצאתי מהבית עם ערב, השמיים היו צבועים באדם עד סגול. היה לי קצת קר, אז משום מקום אני לבוש במעיל פרווה גדול. הלכתי ברחוב, והנה אני במועדון לילה, נעול במגפיים מעור, עם הרבה קישוטי מתכת, ובחורה, שאני לא מכיר, עם פנים רחבים כמו ירח מחייכת אליי. אני מחייך בחזרה, ושומע מישהי קוראת בשמי. אני מסתכל למקור הקול, גומחה אפלה במועדון, ושם יושבת אחותי הגדולה, מוקפת בשלוש נשים והם מתנשקות. נרתעתי מאוד, אני לא אוהב גיפופים בפרהסיה, אז רק הנדתי בראשי, והנה עומדת מולי גברת די מבוגרת עם שיער צבוע, משקפי מורה והבעה חמורת סבר ומענישה.
נבהלתי והתעוררתי
הרקע שלך, אינו תורם לי רעיונות לפרוש החלום. כדי לפרש חלום, אני צריכה רקע יותר אישי , על מה שמעסיק אותך, שאיפות, מטרות , אכזבות. אם אין לי רקע, אז גם הפרוש יהיה שטחי. נסה להוסיף משהו כאן. אפשר גם במסר פרטי. אני עובדת הרבה על כל חלום ומקדישה לו זמן ומאמץ. לכן אשמח אם תכתוב כל מה שיעזור לי לפרש אותו כהלכה. אני אנסה במקביל, לפרשו אולי יעלו לי רעיונות ואתה תנסה לכתוב עוד כמה פרטים חשובים על עולמך. החלום מאוד קשור לעולמו של החולם.

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלום על מועדון לילה

לצערי חסרים לי פרטים על נסיבות החלום, ועל ארועים שיכלו לעורר חלום זה, או מחשבות המעסיקות אותך בימים אלה. לכן אנסה לפרש בלי מידע לפי הבנתי. זו תהיה יריה באפלה ואני מקווה שאצליח. אם תרצה פרוש קולע יותר, תצטרך לכתוב לי מידע מעמיק יותר, כפי שביקשתי קודם.

החלום נפתח בהקדמה בנאלית משהו , כמו סצנה מסרט שבה לא מתרחש משהו רציני. יצאת מביתך עם ערב, ( עדיין לא יודעים לאן), השמים צבועים בצבעי שקיעה ( חלום בו רואים צבעים חזקים וזוכרים אותם, אינו כל כך שכיח!), אבל הצבעים החזקים שמן הסתם היו מרהיבים, לא גורמים לך שום רגש. לא התפעלות, מהמראה, לא שמחה על ערב יפה בחוץ, לא תקווה להתרחשות. כלום! מה כן אתה מרגיש – אתה מרגיש קור. הערב היפה כשהשמים צבועים בצבעים חמים לך קר! אבל עד מהרה אתה מרגיש שאתה לבוש במעיל פרווה גדול. מן הסתם – הקור כבר אינו מפריע. הפתיחה מראה שיש דברים אצלך, שנפתרים בקלות, באורח קסם ממש. אתה לפעמים חש שאתה בר מזל. דברים מתגשמים מאליהם.

בחלק ב- אתה הולך ברחוב ופתאום אתה נמצא במועדון לילה, נועל מגפי עור עם הרבה קישוטי מתכת, כמיטב האופנה!! לא תכננת להגיע לשם אבל הגעת למקום שמח, למקום בילוי. עוד משאלה מתגשמת לפני שביקשת בכלל.. אכן אתה באמת בר מזל. מגפי העור המקושטות, מראים לכל שיש לך גם עוצמה וגם נוכחות. הם מקנים לך יכולת עמידה על שלך, הם בולטים, הם נאים, הם מאפשרים לך להתקדם בדרך ואפילו לעבור במקומות פחות נוחים למעבר, כי הם מגנים עליך מכל פגע בדרך. בפתיחה הגן עליך מעיל גדול וכאן מגנים עליך מגפיים מאיכות טובה. אתה זוכה במעיל ובמגפיים, בזכות הליכתך בדרך הנכונה והישרה. לא תכננת דבר, אבל דברים מתגשמים. וזה לא הכל... בחורה מחייכת אליך! וגורמת לך לחייך בחזרה ומישהי קוראת בשמך ואתה מפנה פניך כדי למצוא אותה במועדון. לא בחורה אחת מתעניינת בך אלא שתיים! (נוכחות כבר אמרנו!)

הסצנה מהסרט עומדת להיפתח לאיזו הרפתקה מסעירה, שבו נפגשים המבטים באקראי ומתפתח סיפור אהבה סוחף. אבל לא... כאן יש תפנית בעלילה והיא ממש לא קשורה לכל החלום עד כה. כמו אשת לוט שהפנתה מבטה לאחור והפכה לנציב מלח, גם אתה במידה מסויימת, הפנית את מבטך לאחור, לחפש בחורה אלמונית ולא זאת שמולך, רואה לפניך מחזה שהוא לא נעים לך: אחותך הגדולה ועוד שלוש נשים מתנשקות בפרהסיה – זה לא מה שהיית רוצה לראות עתה. זה קצת מביך, אתה נד בראשך. העניינים עתה כבר אינם מבטיחים המשך מלבב. הנשים המתנשקות הן חברות והן אוהבות והן שמחות. יש להן זו את זו וגם אחותך שם. ואילו אתה פיספסת שתי בחורות כהרף עין. לאחותך, בשר מבשרך – יש חברות טובות ואף אחת מהן אינה מתעניינת בך! פרוש נוסף - יתכן שהבחורות הללו אינן מתעניינות בכלל בגברים, אז בכלל אין גם לך עניין איתן. כלומר – במועדון הזה (סביבת מגוריך או במקומות בהם אתה מבלה), אין בחורות שאפשר להכיר, גם זה סוג של פספוס.

החלום אומר לך – לתפוס את ההזדמנות, לפני שהיא תחמוק מבין אצבעותיך, תוך שניות! הזדמנות לאהבה, להתקדמות בעבודה, למעבר עבודה/דירה, ללימודים. עד כאן לא היה נורא כל כך. רק איזו אי נעימות קלה, אבל בעצם לא קרה כלום. אולי פיספסת הזדמנות, אבל בעצם לא קרה אסון גדול בכלל. עם המגפיים המעולים ונהדרים והמעיל המחמם, אתה בהחלט יכול להתקדם הלאה, לעלות מעלה. אבל... שוב תפנית בעלילה... כמו במגילת אסתר שלאחרונה קראו אותה בבית הכנסת:
אֲשֶׁר הַחִלּוֹתָ לִנְפֹּל לְפָנָיו לֹא תוּכַל לוֹ כִּי נָפוֹל תִּפּוֹל לְפָנָיו.

לפתע מול פניך עומדת גברת מבוגרת עם שיער צבוע חמורת סבר ומשקפי מורה... בהבעה זועפת ומענישה... הגברת דמויית המורה - רוצה לחנך אותך. ואתה הרי לא עשית כלום!! אז על מה היא כעסה? ומי זאת בכלל? הגברת הזו שצצה משום מקום, חידה היא ורק אתה תוכל לנסות לחשוב מי היא ומה תפקידה בחלום. היא חשובה, כי בגלל הופעתה נבהלת והתעוררת.

לדעתי הסצנה האחרונה אומרת לך – נו נו נו ! לאור נקודות הפתיחה הטובות שלך, אתה מחמיץ הזדמנויות. אתה מקבל הכל משמים ובעצם, אינך פועל בעצמך, אינך יוזם, אתה נשאר איך שהא משקיף מהצד על העניינים, לא משתתף ובוודאי ולא במרכז הזירה, על כן, אתה חווה ארועים שאינם מעניינים אותך ואפילו גורמים לך אי נוחות.

אשמח לקבל חוות דעתך על הפרוש חיובית או שלילית או גם וגם. אם הפרוש אינו לרוחך, תוכל עכשו אולי לפרשו בעצמך ולשתף אותנו בפורום. הקדשתי זמן ומחשבה לפרוש הזה. הוא לא בא לי בקלות ואני מקווה שתגיב.

אלישבע777

Well-known member
תודה רבה
פרוש יפה ומעניין מאוד.
תודה לך. בחלום הבא, אנא כתוב רקע מתאים. הפעם זה הצליח ללא רקע כמעט. אין צורך לחזור על דברים שכבר כתבתי קודם ברקע, רק דברים חדשים. בעיקר לבטים, מחשבות, אירועים מתקופת החלום, והקשר עם הדמויות המופיעות בו. בחלום הזה היה לי חשוב עם יש לך מגפיים כאלה, מעיל גדול, מה הקשר עם אחותך, יש/אין/מחפש חברה . פלא שהפרשנות הצליחה בכלל...
נורא קשה לפרש חלום, ללא איזו שהיא הכרות עם החולם וגם אין אפשרות לשאול שאלות.

למעלה