לרון

חן ל

New member
לרון../images/Emo36.gif

צירפתי את הקובץ .. להזכירך הבעיה היא שאין לי כיוון לפתרון... טוב גם אם לא הייתי אומרת לך את זה היית נותן רק כיוון, תודה!
ודרך אגב, מחר המתכונת שלי (האחרונה והקובעת..) ואני מרגישה טוב!

ל ח ן

ח ן ! דבר ראשון - שיהיה בהצלחה מחר ! כהרגלי אני רק אתן לך הדרכה לפיתרון, ולא את הפתרון המלא... לפעמים אנחנו באים לפתור שאלה בגיאומטריה, ויש אורך מסויים שקשה לנו מאוד להגיע אליו. אחת השיטות להתמודד עם הקושי הזה, היא למצוא צלע אחרת, שזהה לגמרי לזו שלנו, אבל שקל יותר למצוא אותה. אם נמצא את הצלע "הקלה" – היא שווה באורכה לצלע שחיפשנו ! זה נעשה בדרך כלל על-ידי מציאת צלע שמקבילה לצלע המקורית, וזו גם הגישה לשאלה זו. את הצלע PQ קשה לנו למצוא. לכן נבנה צלע שזהה לה באורך , את KP . תתבונני בקובץ המצורף להמשך ההדרכה. בהצלחה !
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

הערה נוספת

בשרטוט שצירפתי השתמשתי פעמיים באות P עבור שתי נקודות שונות, ברור שכדאי להימנע מכך, ולסמן כל נקודה נוספת באות שונה...

חן ל

New member
אני לא מבינה..

רון, יש לך את הספר של גבי יקואל- מבחני בתכונת במתמטיקה לתלמידי 4 יחדות? אם כן, תסתכל שם על השאלה בעמוד 96 שאלה 8, על הציור... ואני לא מבינה איך אפשר למצוא את KP... ומה זה ייתן לנו..

המשך ההדרכה

חן, צירפתי קובץ וורד עם המשך ההדרכה, מקווה שזה יעזור לך. שיניתי גם את האות P לאות אחרת L כדי שלא תתבלבלי בין שתי הנקודות. אל תתביישי להמשיך לשאול אם זה עדיין לא ברור !

למעלה