מישהו כאן עבר תהליך גיור?

עזרה!!!!!!!!!!!!!!!! בבקשה עזרו לי!

אבא שלי יהודי אבל אמא שלי היא חסרת דת. בחו"ל אני נחשבת יהודייה אך בארץ לא.. אני פוחדת מהתגובות של החברים שלי כשיגלו.. אני פוחדת שיחרימו אותי. אני מרגישה שונ ה ואני בדיכאון מאז שגיליתי אני לא רוצה לעבור גיור כי אני לא רוצה להיות דתייה. מה אני יכולה לעשות????? אני רוצה להתאבד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lolala

New member
את לא צריכה להרגיש רע בגלל זה

גם במקרה שלי רוב חיי חשבתי שאני יהודיה לכל דבר כי אבי יהודי, למרות שהוא אמר לי לא פעם אחת שיהדות זה לפי האמא. עליתי לארץ פחות או יותר בגילך וגם לי היו פחדים דומים "מה יגידו?!" מה יעשו?!" היו גם בנים שלא הסכימו לצאת איתי כי אני לא יהודיה. בהתחלה גם כעסתי על כל העולם ועוד אלף ואחד דברים. אני מציעה לך לחשוב טוב טוב לפני שאת מחליטה מה לעשות. עליתי לארץ בערך בגילך ועברו כמה שנים טובות מאז ורק עכשיו התחלתי את התהליך כי הבנתי עד הסוף שאני באמת רוצה להתגייר כי אני רוצה להיות יהודיה ולא בשביל שורה בתעוד זהות. אני שולחת לך עוד כמה דברים במסרים. והכי חשוב תפסיקי לחשוב על התאבדות, ברור שבזאת לא תפטרי דבר רק תתחמקי מהבעיה.

SupermanZW

Well-known member
תגובה

האידיוטים שיחרימו אותך אם יגלו שאת לא יהודיה ע"פ ההלכה לא ראויים להיות חברים שלך ובוודאי שלא על פיהם את צריכה ולא צריכה לעשות דבר ע"מ לרצות אותם. את יהודיה מתוך תחושת השתייכות ולא מתוך הגדרה הלכתית, להגדרה ההלכתית אין שום מונופול בנושא (הדתיים כמובן טוענים שרק ההגדרה ההלכתית קובעת, אך משום שאינך דתיה אין לך סיבה לקבל את הגדרתם או להכפיף עצמך להנהגותיהם). מה שאת יכולה לעשות זה פשוט להישאר כפי שאת ולא לתכנן מה לעשות בהתאם לתגובתם המשוערת של אנשים גזענים ופנאטים, אלא רק בהתאם למטרות שלך ולערכים שלך, את גם צריכה לדעת לבחור נכון את חברייך. החברים האמיתיים שלך ישארו חברים שלך גם אם יגלו שאת לא יהודיה ע"פ ההלכה, לכן אל תחששי. להתאבד זה לא פתרון אלא כניעה, תהיי חזקה.

vk3

New member
בעיה קשה ../images/Emo10.gif

הלוואי ויכולתי להציע לך פתרון קל ופשוט, אך אין לי כזה. לדעתי את לא צריכה לפחד, כי חברות אמיתית לא נוצרת על רקע דתי. שונה
איך בדיוק את שונה
את נראית אותו הדבר, את מדברת ומתנהגת אותו הדבר ואפילו מריחה לא שונה כלל. עקרונית זורם בך דם יהודי, טוב, חצי יהודי לכול דבר, רק פרט שולי וקטן קובע את יהדותך רק בישראל על פי דם אמך. אני לא חושב שגיור זה הפתרון, באם אינך רוצה בו... אולי בעתיד תרצי לעבור אותו. ועל להתאבד אני לא רוצה לשמוע. מה קרה ? זה ממש לא סוף העולם
זה לא משנה את מי שאת, את גופך, אופייך, נשמתך ואמונתך ! מחכים לתגובה ממך...

מסכימה עם כל הנאמר לך וגם

כנראה שגילוי כזה הוא טלטלה בזהות עצמית וכרגע אין לך מושג איך זה נפל עליך ומה לעשות. אז נא לקחת פסק זמן, לא להיכנס לדיכאון ולנסות לגבש לעצמך את הזהות עם הגילוי החדש הזה בפנים... אני בטוחה שמאוד אכפת לך, כמו לכולנו, מ"מה יגידו" ו"מה יחשבו", אבל אולי תקל עלייך הידיעה שכל אחד מאתנו חריג במשהו, שונה במשהו מאחרים. אזג ם אם לא היה לך שום "דם יהודי" (מה זה השטויות האלה עם הדם, מה זה כאן, מדינת אפרטאיד? ואני אומרת את זה בתור דתיה...) זה בכלל לא עיקרוני לעניין חברה או לכל עניין אחר, מלבד העניין הדתי. ואם תחליטי שעניין השייכות הדתית לחלק היהודי במדינה בכל זאת חשוב לך, יש לך די שנים לחשוב מה את רוצה לעשות עם זה, כמו שכבר כתבו לך. בקיצור, העולם לא התמוטט, הוא רק קצת זז על צירו
אז הנה
ויהיה בסדר.

זה נראה טוב ואופטימי על פני השטח

אך במציאות של היום והיכן שאני נמצאת אנשים פשוט לא יקבלו אותי. וקשה לי עם המחשבה הזאת.. לא פעם חשבתי על לעבור למקום רחוק מכאן.. למקום בודד שאין שם מושג דת או לאום ששם אתה בן אדם ולאף אחד לא אכפת למי נולדת. אבל אלו רק מחשבות. וזה פשוט יותר מדי בשבילי.. עוד רגע ו.. אתחרפן מרוב השגעון הזה.. ואף אחד לעולם לא יבין .. לעולם.

SupermanZW

Well-known member
אל תפחדי

בכל מקום בו תהיי תמיד תוכלי למצוא אנשים שיקבלו אותך כמו שאת, אם היכן שאת נמצאת יש אנשים שלא יקבלו אותך כי את "לא יהודיה" במקום אחר יכולות להיות להם סיבות אחרות. תהיי בטוחה בכך שגם היכן שאת נמצאת יש אנשים שאינם גזענים ואינם פנאטים שיקבלו אותך כמו שאת, ואני סבור שיש לך חברים אמיתיים שגם אם יגלו שאת "לא יהודיה" היחס שלהם כלפייך לא ישתנה. לפני שאת עוברת למקום אחר כדאי שתחשבי האם המעבר יעשה אותך מאושרת, כי בדרך כלל המציאות שונה מהאמונה, ועלול להיות מצב בו תהיי במקום אחר אך לא תהיי מרוצה מסיבות אחרות, יהיה לך זמן רב לטייל בעולם ולחשוב על כך, לא כדאי לנהוג בפזיזות. חשוב שתהיי חזקה ושתדעי לעשות מה שנכון בשבילך, ולא מה שמנסים לכפות עליך אנשים אחרים מתוך אינטרסים או השקפות שלהם ולא משום שהם מעוניינים בטובתך. אל תתייאשי, בהצלחה.

D SHADY

New member
תגובה!!!

את ממש מגזימה בדברייך....רק בגלל הדאגה שלא תתקבלי לחברה וישנאו אותך בגלל דתך את רוצה לעבור גיור?!תחילה נתחיל בזה שאת בן אדם ונעזוב את כל הדתות,ושנית המצב לא עד כדי כך גרוע מי שלא ירצה לקבל אותך יכול ללכת להזדיי*(סליחה על הביטוי הבוטה חח)חברים לא מסתכלים על הדת ובמיוחד אם מישהו יאהב אותך...אצלי המצב דומה לשלך אמא רוסייה ואבא יהודי ואני יותר מרגיש קרבה לנצרות ולא נותן דין וחשבון לאף אחד וגם הולך עם צלב לפעמים,למה יהודי יתבייש ללכת עם מגן דוד בארה"ב למשל?... אם את באמת מרגישה קרבה ליהדות והזדהות אז תעברי גיור,לדעתי בכלל מספיק שהאדם מאמין בלב ושלם עם אמונתו. אז ממש אין לך במה להתבייש ולהתבאס אי באמונתו יחייה... היהודים בחו"ל לרוב הרי לא מתביישים בדת שלהם אפילו שלא חסר נאו נאצים,שונאים וכ"ו..

vk3

New member
אמך, זו לא את... ../images/Emo4.gif

את אינדיבידואום, בכבודך ובעצמך... אף קרוב משפחה, אפילו אמא, לא " תכפה" עלייך דבר, מעצם העובדה שהולידה אותך
את קובעת את מי שאת, את דתך ואמונתך. רק את ! התייחסי ליהדות בפרט ולדת בכלל כאל לבוש, בגד או בכלל כאל איבר או חלק מגופך. על פי דברייך, בעייתך יכולה להיפתר אם תסעי רחוק, רחוק, השם יודע לאן, היכן שלא מכירים בדתות כלל וכלל, דהיינו " לבושך". מצויין
לכאורה, בעייתך נפתרה... אבל מה עם כך שהמקום אליו תגיעי לא אוהב לדוגמא את המראה שלך, את אפך, את צבע שיערך או את צורת דיבורך. מה תעשי אז
תברחי למקום אחר שלא ייחס חשיבות למראה, אבל ייחס חשיבות זו לדבר אחר
את מנסה לברוח מדבר שאין ממנו מנוסה... כול חברה קובעת לעצמה סטיגמות, על פיהן היא מתקדמת. עם כול סטיגמה כזאת תערער את בטחונך העצמי ותרעיד את עולמך אז הבעיה בך ולא באותה חברה. כי הרי נגד כול סטיגמה ניתן לצאת במלחמה. להילחם על מי שאת ומה שאת מביעה בקיומך... הנה לך דוגמא מחיי האישיים: הסטיגמה הכי נפוצה בעולמנו, היא השמנה. ואני אחד כזה שאוהב לאכול, כמו שצריך
... וזה הגיע לידיי כך ששקלתי 105 קילוגרמים. סבלתי מהשפלה וחשש ממה שהחברה חושבת עליי שנים רבות והיה לי מאוד רע עם זה. כאשר וזה הגיע לנקודת השיא, לקחתי את עצמי בידיים ועשיתי עם זה משהו. זה כבר לא היה בגלל מה שהחברה חושבת והסטיגמות הסתומות שלה, אלא בגלל בריאותי. הייתי חייב זאת לעצמי. ורזיתי, רזיתי 30 קילוגרמים ונהייתי " בסדר", לפי מה שהחברה מכתיבה ובטח שטוב לי עכשיו ואני לא סובל ממה שסבלתי, אבל הפואנטה היא שעשיתי זאת בשביל עצמי
אז אל תספרי לי שאינני יודע מה את מרגישה... אני מאחל לך שזו תהיה הבעיה הכי גדולה בכול חייך. דתות זה לא פחות ולא יותר מאשר אגדות... תלוי באיזו מהן את מאמינה יותר. אל תקחי את זה קשה. ואם באמת כול כך רע לך, יש פתרון- תהליך הגיור.

רעיון הרבה יותר טוב

הוא יועץ מקצועי. לא עוברים גיור כדי להרגיש טוב יותר עם עצמך. בשביל זה יש יועצים ומטפלים למיניהם. הסודיות אצלם מובטחת, והם יעזרו לך לברר מה את ומה אתך כרגע בחיים (זו הבעיה האמיתית הרי...). בהצלחה. את יכולה להתחיל מטלפון אלמוני לאחד הקווים החמים. זה בוודאי לא יביא לחשיפתך...

SupermanZW

Well-known member
כן

מגיל 12 יכולת, השאלה היא האם את מעוניינת להתגייר.

אני הייתי מחכה שנתיים

מה בוער? ממילא עניין הנישואים עוד לא על הפרק... יש לך דמות בסביבה שלך שאת יכולה לבטוח בה שתשמור על הסודיות ולהתיעץ אתה? למשל, יועצת או מורה, או מדריך או מישהו?

vk3

New member
האם...

לפחות במידה כול שהיא, הצלחנו לעודד אותך או לכוון את הלך מחשבותייך ?

האם את מקבלת את עצמך?

זו השאלה העיקרית. כי אם את מקבלת את עצמך, תאמיני לי שהאנשים, לא משנה איפה ובאיזה מקום בעולם, יקבלו אותך, גם אם יעבור קצת זמן-הסתגלות.

למעלה