מי יודע...?

be_roo

New member
עקרונית אסור, כמו כל רכב אחר

מעשית, אם אין הפרעה להולכי רגל לעבור, הרשויות מעלימות עין היות ומדובר בסיטואציה בעייתית גם מבחינת הרוכבים וגם מבחינת הרשויות. הרשויות לא מעוניינות שאופנועים יתפסו מקומות חניה של מכוניות ויגדילו את מצוקת החניה. והרוכבים לא רוצים למצוא את האופנוע שלהם שוכב על הכביש אחרי שנהג גס הפיל אותו בתמרון חניה לא חינני. אם אופנוע חונה על המדרכה בצורה שמונעת מהולכי רגל לעבור בה באופן נורמלי, אפשר להתקשר לרשות ולהתלונן כמו בכל מקרה אחר.

אלון 58

New member
ומה בקשר לאופנועי משטרה "בתפקיד"?

be_roo

New member
זה חידון?

ניתן לראות בתמונה השניה כי הרוכבים עשו מאמץ להעמיד את האופנועים בין העצים שממילא חוסמים חלק מהמדרכה כדי לא להצר את המעבר עוד יותר. אין לי מושג מדוע הם היו שם מלכתחילה, אבל החידון הזה שבעזרתו בחרת להעלות את הדברים קצת מציד.

אלון 58

New member
../images/Emo31.gif,ממש לא,זה לא חידון...,

חשבתי שאם על אופנוע אזרחי חל איסור כזה,אז מעניין לדעת אם החוק כן מתיר לאופנועים משטרתיים לחנות על המדרכה. בזמן שצולמו התמונות,השוטרים עסקו בעצירת כלי-רכב לביקורות ודו"חות.

be_roo

New member
חידון או לא, לי לפחות זה לא נעים

לא נעים להרגיש שמושכים אותי באף. במקום לתאר את המקרה ולשאול לגביו העלת שאלה "תמימה" כדי לקבל את התשובה שרצית ואז לחשוף בדרמטיות את השוטרים עוברים עבירה.

אלון 58

New member
../images/Emo52.gif,לא זו היתה כוונתי...,

רציתי לדעת מה אומר "החוק היבש",והאם הוא חל גם על שוטרים שמוגדרים בתפקיד,לא רציתי "להוביל באף",פשוט זה היה לשם השוואה בין האזרח לשוטר.

be_roo

New member
ההשוואה של אזרח מול שוטר היא תמיד זהה

לשוטר מותר לעבור על החוק לצורך תפקידו. אם הוחלט כי הושטרים יבצעו בדיקת רשיונות במקום מסויים, הם מן הסתם צריכים להעמיד את כלי הרכב שלהם בקרבת מקום. כאמור, חנית אופנועים על מדרכה היא תחום אפור מחבינת יחס הרשויות ונראה מהתמונה שהם עשו מאמץ להעמיד אותם כך שיפריעו כמה שפחות. יש מספיק שוטרים שדורסים ברגל כבדה את החוק ואת זכויותיהם של אזרחים, לא צריך תמיד לשלוף את המצלמה.

danielia1

New member
שוטר חייב להחנות ריכבו כך שלא יהווה סכנה

לסביבה.....

למעלה