מכללה או אוניברסיטה??

spikes1

New member
מכללה או אוניברסיטה??

אז ככה.. בטח מי שקרא את הכותרת חושב לעצמו מה ההתלבטות בכלל בטח שאוניברסיטה.. אבל המצב לא פשוט בכלל אני מתחפשש עוד שבועיים,אני רוצה ללמוד כלכלה ומנהל עסקים, יש לי ממוצע בגרויות 95 וציון פסיכומטרי 624.. לא להיט אני יודע לא השקעתי מי יודע מה בתיכון אבל אני יודע שיש לי יכולות להתקדם ולשפר בהרבה את הציונים האלו. עכשיו התכנון היה שנה וחצי לעבוד,לעשות פסיכומטרי, לשפר בגרויות, אבל מה.. השבוע בקורס הכנה לאזרחות פתחו לי את העיניים. מרצה מאוניברסיטת ת"א אמרה שתואר בכלכלה ומנהל עסקים זהה במכללה ובאוניברסיטה, המחירים של מכללה ואוניברסיטה זהים, שאלתי אותה למה לי להשקיע ולהגיע לאוניברסיטה אם התואר הוא אותו תואר, היא אמרה לי שאין למה. עכשיו אם אני אנסה להתקבל למכללה הכל יהיה לטובתי, אני אוכל להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב, מכללה תיהיה סביר להניח קרובה לי יותר לבית ואני אסיים תואר מוקדם יותר. ברור לי שבקורות חיים אוניברסיטה זה דבר נחשב יותר ממכללה.. אבל השאלה אם שווה לי להשקיע שנה וחצי בלימודי פסיכומטרי,בגרויות בניסיון אולי להתקבל ללימודים באוניברסיטה שנה מאוחר יותר? האם בשביל מעסיק ההבדל בין מי שלמד באוניברסיטה למי שלמד במכללה הוא עד כדי כך קריטי?

מכללה או אוניברסיטה

שלום ל Spikes ההתלבטות שלך היא אכן במקומה. על פניו, הלימודים באוניברסיטה 'נחשבים' יותר מלימוד במכללה, זה נכון. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון מס' גורמים נוספים - בשנים האחרונות קיימות מס' מכללות, גם בתחומך, אשר הצליחו לבנות לעצמן שם לא פחות טוב משל האוניברסיטאות, כדוגמת המרכז הבינתחומי בהרצליה, המכללה האקדמית ת"א ועוד. בנוסף, ידוע כי המכללות שמות דגש רב על נושא ההכשרה המקצועית, הפרקטיקה, לעיתים אף מעבר לאוניברסיטאות מסוימות - והדבר החשוב הוא שהמעסיקים מודעים לכך. נקודה משמעותית נוספת הוא הניסיון התעסוקתי - במסגרת מכללות לרוב ניתן לשלב גם התנסות מקצועית, לצד הלימודים, היות והמסגרת היא גמישה יותר. אותו ניסיון תעסוקתי פעמים רבות חשוב יותר למעסיקים מאשר שם המוסד האקדמי בו למדת. בהתייחס ספציפית לדילמה שלך - ייתכן וכדאי לך באמת לשקול להתחיל ללמוד במכללה, כבר באוקטובר, ולחסוך לעצמך את השנה וחצי של שיפור הציונים, כל עוד אתה הולך ללמוד במכללה טובה, וכל עוד אתה מתכנן להשקיע בלימודיך, כך שתסיים עם ציונים טובים. נקודה נוספת שברצוני לציין היא האם אתה מרגיש מוכן להתחיל כבר את לימודיך. ישנם משוחררים שמרגישים צורך לקחת פסק זמן מלימודים לאחר השחרור, ולא רוצים ישר להיכנס ללימודי תואר תובעניים. לסיכומו של דבר אומר כי אכן זוהי התלבטות, אך לא דרמטית, היות ובאמת היום קיימות כמה אופציות, וכל עוד אתה טוב ומשקיע בתחומך - אתה גם תצליח. לקריאה נוספת אודות ההבדל בין אוניברסיטה למכללה בהצלחה בהמשך!
צוות אתר מומנטום לחיילים משוחררים

למעלה