מתעניין

MagicWord

New member
מתעניין

שלום לכם, לפני מספר שנים נחשפתי מעט לתחום חובבות הרדיו במוזיאון המדע בחיפה (כיום: המדעטק). אני זוכר שמאוד התלהבתי מזה, אך מכיוון שעוד הייתי ילד - העניין חלף עם הזמן. כיום אני כבר בן 17, ולאחרונה נזכרתי בקיומו של התחום. ברשותכם, יש לי מספר שאלות לשאול לגבי חובבות הרדיו: 1. האם ישנה הגבלת גיל למי שיכול להחזיק רישיון? 2. היכן ניתן לעבור קורס חובבות רדיו ומבחן רישוי, וכמה אלו עולים? 3. איפה אפשר לרכוש ציוד, ומהו התקציב הבסיסי הדרוש לכך? 4. האם מתקיימות פעילויות מיוחדות של חובבי רדיו בארץ, ואם כן - אילו? 5. האם ישנה קהילה של חובבי רדיו בחיפה? בברכה, שחר.

4Z7DHD

New member
חובבות רדיו

ראשית - הייתי מבקר באתר המצויין של משה, 4Z1PF. יש שם את מירב התשובות לשאלות שלך. http://www.iarc.org/~4z1pf/download.htm לשאלותיך - אין מגבלה על גיל . מה שקובע הוא הכישורים הטכניים המתאימים לכל דרגה. יש כרגע קורס בהרצליה, אבל לדעתי כבר מאוחר להצטרף. באתר האגודה או כאן תוכל להתעדכן. הנסיון מראה שלקראת סוכות ולקאת פסח מתארגנות קבוצות. בעניין רכישת הציוד - זה, איך נאמר, לרתום את העגלה לפני הרכבת.................... תתעדכן באתר אגודת חובבי הרדיו - www.iarc.org על שעות קבלת הקהל ובוא להתרשם ממקור ראשון בעניין מה זה מי דה והאם זה מתאים. פעילויות מיוחדות - יש, מעטות מאד. זמן טוב לרענן ולבוא עם יוזמות ורעיונות. קהילה בחיפה - לצערי לא מכיר את האיזור מהבחינה הזו, אבל אני מניח שמישהו מאנשי חיפה יוכל להאיר את עיניך. בקיצור - בוא לתל אביב באיזה יום ששי בבקר - ואני מניח שתקבל את כל העזרה וההדרכה הנדרשות.

למעלה