נניח....

AnarchistPhilosopher

Well-known member
שהיה בעולם או ביקום(מים) דיקטטור, שליט, עריץ...

ונקרא לו "אלוהים", האם לא יקומו לו מתנגדים?
לוציפר, חנוך... השד יודע מי עוד.

אז איפה אתם עומדים? תומכי או מתנגדי העריץ?!

להרוג חורפנים רק בגלל וירוס ולא להרוג חתולים או חיות אחרות שגם חולות בוירוס... מפוקפק משהו , לא כך?!

סירוניטוש

Active member
למה ככה? אתה יהודי? :)
בכל ראש השנה אנו מכתירים עלינו את הקב"ה למלך.
לוציפר, חנוך... השד יודע מי עוד אינם מתנגדים
הם עושים שליחויות ו"עבודות שחורות" למען האל. :)
שבוע טוב! :)

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אם אכן האלוקים הוא האלוקים, קרי בעלי ובורא העולם וכל שעליו וכו', הרי שגם המתנגד שיקום לו יהיה יציר כפיו שלו עצמו. במילים אחרות גם מי שיתמוך במתנגד, ראשית הוא תומך בדמות חסרת כל סיכוי לכתחילה ושנית הוא חייב לאלוקים את הכרת התודה על כך שהוא יכול בכלל לתמוך במתנגד.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אם אכן האלוקים הוא האלוקים, קרי בעלי ובורא העולם וכל שעליו וכו', הרי שגם המתנגד שיקום לו יהיה יציר כפיו שלו עצמו. במילים אחרות גם מי שיתמוך במתנגד, ראשית הוא תומך בדמות חסרת כל סיכוי לכתחילה ושנית הוא חייב לאלוקים את הכרת התודה על כך שהוא יכול בכלל לתמוך במתנגד.
אני רק אמרתי שיש דיקטטור לעולם או ליקום.
לא אמרתי שהוא ברא את העולם או היקום...

אני גם לא רואה איך אפשר לברוא יקום בלי שיהיה משהו לפני כן, נגיד מרחב וזמן.
הרי אם קיים דיקטטור כזה הרי בהכרח הוא נמצא במרחב איפשהו.

מה זה בכלל אומר לברוא יקום?
באמצעות ה"מילה", היי גם אני מסוגל לכך...

Harrington

Well-known member
מנהל
אני רק אמרתי שיש דיקטטור לעולם או ליקום.
לא אמרתי שהוא ברא את העולם או היקום...
זה הולך ביחד. או שמאמינים באלוקים או שלא. אם מכנים אותו דיקטטור, מכירים בקיומו. אם מכירים בקיומו, מכירים גם בעליונותה ותפקידו/מעשיו.
מה זה בכלל אומר לברוא יקום?
נשמע לי די פשוט בס"ה. כלומר, כדי להבין מה זה אומר בכל אופן.
באמצעות ה"מילה", היי גם אני מסוגל לכך...
אל תיקח את זה אישית, אבל מסופקני.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
זה הולך ביחד. או שמאמינים באלוקים או שלא. אם מכנים אותו דיקטטור, מכירים בקיומו. אם מכירים בקיומו, מכירים גם בעליונותה ותפקידו/מעשיו.

נשמע לי די פשוט בס"ה. כלומר, כדי להבין מה זה אומר בכל אופן.

אל תיקח את זה אישית, אבל מסופקני.
שים לב, קראתי לדיקטטור "אלוהים", לא אמרתי שהוא מסוגל לכל דבר גם לדברים לא הגיוניים...
אני לא משתמש בהנחות של דת מסויימת, הרי לפי הנצרות ישוע הוא בן האלוהים שהוא אלוהים אני יודע מה הם חשבו.

אם אני מניח שיש דיקטטור כזה, כלומר יש לו היתכנות פיזית, זה שקראתי לו "אלוהים" רק גורם לך לחשוב על הדת שלך ומה שאמרו לך להאמין בו.
רק הנחתי שיש דיקטטור, אני לא יודע מה הכוחות שלו והאם אפשר להחליפו.

מן הסתם לכל דיקטטור בא יומו...

Harrington

Well-known member
מנהל
שים לב, קראתי לדיקטטור "אלוהים", לא אמרתי שהוא מסוגל לכל דבר גם לדברים לא הגיוניים...
הגיוני או לא, זה בעיני המתבונן. ההגדרה של אלוקים די ברורה. כאמור, מרגע שהחלטת (בדיון הזה) להכיר בקיומו, הוא מי שהוא. אלא אם עסקינן בדיון בשאלה מה תכונותיו וכו'.
אני לא משתמש בהנחות של דת מסויימת, הרי לפי הנצרות ישוע הוא בן האלוהים שהוא אלוהים אני יודע מה הם חשבו.
לבריאות לכולם. אני יהודי ועל כן הגדרותי הן הגדרות היהדות. מה הנצרות חושבת לא ממש מעניין אותי.
רק הנחתי שיש דיקטטור, אני לא יודע מה הכוחות שלו והאם אפשר להחליפו.
אם כך שאלה זו צריכה להתברר זמן רב לפני שממשיכים הלאה. לא יתכן לקיים דיון ענייני בו משתמשים במונח מסוים, כאשר לא מיישרים קודם קו לגבי הגדרת אותו מונח.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
הגיוני או לא, זה בעיני המתבונן. ההגדרה של אלוקים די ברורה. כאמור, מרגע שהחלטת (בדיון הזה) להכיר בקיומו, הוא מי שהוא. אלא אם עסקינן בדיון בשאלה מה תכונותיו וכו'.

לבריאות לכולם. אני יהודי ועל כן הגדרותי הן הגדרות היהדות. מה הנצרות חושבת לא ממש מעניין אותי.

אם כך שאלה זו צריכה להתברר זמן רב לפני שממשיכים הלאה. לא יתכן לקיים דיון ענייני בו משתמשים במונח מסוים, כאשר לא מיישרים קודם קו לגבי הגדרת אותו מונח.
ראשית כל, המונח "אלוהים" לא מוגדר בכל מקרה כל אחד רואה את המילה כרצונו.
אני דיברתי על דיקטטור ביקום, וקראתי לו "אלוהים".

אני חושב שזה ברור למי שקורא את תחילת השרשור, זה שאתם מניחים משהו אחר זה כבר משהו אחר...
נניח שבעתיד יהיה לעולם קיסר או דיקטטור, האם תתמכו בו או תתנגדו לו? או לא יהיה לכם אכפת?
אה, אתם קוראים לו משיח, גם למשיח יש מתנגדים כי מי קובע מיהו המשיח ומי לא?

Harrington

Well-known member
מנהל
ראשית כל, המונח "אלוהים" לא מוגדר בכל מקרה כל אחד רואה את המילה כרצונו.
בהחלט לגיטימי אך כאמור, כשבאים לקיים דיון צריך ליישר קו עם ההגדרות בהם משתמשים במהלכו. אחרת מדובר בדיון סרק בו אין שום דרך לדעת מה הפער בין עמדות המתדיינים השונים או אם בכלל יש פער כזה.

סירוניטוש

Active member
בימינו, למילה ולמונח דיקטטור מתלווים הקשרים שליליים.
נניח שאלוהים הוא דיקטטור האם הוא עושה שימוש לרעה בכוחו?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
בימינו, למילה ולמונח דיקטטור מתלווים הקשרים שליליים.
נניח שאלוהים הוא דיקטטור האם הוא עושה שימוש לרעה בכוחו?
תראי דיקטטור הוא שלילי רק עבור האנשים שלא מצדדים בו.
עבור האנשים שתומכים באותו דיקטטור הוא ה"משיח".

גם שלמה המלך היה דיקטטור וגם דוד המלך...
הרי לא ניתן להתחשב ברגשות ורצונות כל העם, נכון?
תמיד יהיו תאקלים.

סירוניטוש

Active member
תראי דיקטטור הוא שלילי רק עבור האנשים שלא מצדדים בו.
עבור האנשים שתומכים באותו דיקטטור הוא ה"משיח".

גם שלמה המלך היה דיקטטור וגם דוד המלך...
הרי לא ניתן להתחשב ברגשות ורצונות כל העם, נכון?
תמיד יהיו תאקלים.
שלמה המלך ודוד המלך היו בשר ודם.
יחי ההבדל הקטן. :)

נערך לאחרונה ב:

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אין לי מושג.
אני כאמור לא "אלוהים".
אבל אולי כן "לוציפר" |שטן|.

הזמנתי לפני שנה חולצה של קבוצת ההוקי קרח האהובה שלי עם הכיתוב "Lucifer" והמספר 6, ולעזאזל החמישי (או השישי) החולצה לא הגיעה לא בפעם הראשונה ולא בפעם השנייה והפסדתי קצת כסף על כך.

פעם שלישית גלידה?

סירוניטוש

Active member
אבל אולי כן "לוציפר" |שטן|.

הזמנתי לפני שנה חולצה של קבוצת ההוקי קרח האהובה שלי עם הכיתוב "Lucifer" והמספר 6, ולעזאזל החמישי (או השישי) החולצה לא הגיעה לא בפעם הראשונה ולא בפעם השנייה והפסדתי קצת כסף על כך.

פעם שלישית גלידה?
בגלגול הזה כבר לא תהיה "לוציפר". :)
אולי תהיה ליצן מצחיק שמתלוצץ... :)
בוקר טוב! :)

הטוב פירושו מה שמתחשב ברצונותיהם של אנשים. שליט שאומר לי לנהוג בדרך שלא מתחשבת ברצונות ובזכויות היסוד של פרטים אחרים, אינו ראוי שאקשיב לו ואף עדיף שלא אציית לו. כשמפקד נותן פקודה לרצוח אדם חף מפשע שאינו לוחם, חובה לסרב. גם להרוג חייל זה לא מוסרי, אבל אין ברירה כי צריך להגן על שטחים ועל אזרחים כמו שהחיות נלחמות על אוכל.

למעלה