עברת תנועה

• פותח הנושא pumic
  • פורסם בתאריך

pumic

New member
עברת תנועה

אם עשיתי עברת תנועה למשל לא עצרתי בעצור וקיבלתי קנס ו - X חודשים על תנאי. התנאי יופעל רק אם אני יעשה את אותה עברה שוב (כלומר לא לעצור בעצור) או גם אם אני העשה עברת אחרת למשל עברת מהירות?

r_yuvali

New member
it depends

זה תלוי באופן בו יגדיר השופט את התנאי. אפשר לייחד את התנאי לעבירה מסוימת, ואפשר להרחיב את קבוצת העבירות המפעילות את התנאי.

pumic

New member
אם השופט לא ציין כלום...

איך ניתן להתייחס לזה?

r_yuvali

New member
אז...

טוב, אז קמתי מהכיסא ועשיתי בירור והתשובה המדויקת היא כי על פי סעיף 36 לפקודת התעבורה "מי שנפסל על תנאי ייפסל בפועל אם תוך תקופה שנקבעה בגזר דינו...עבר אותה עבירה שעליה הורשע או אחת העבירות המפורטות בתוספת הראשונה או בתוספת השניה או עבירה אחרת שקבע בית המשפט בגזר הדין". כלומר, אם השופט לא קבע דבר, הרי התנאי הוא לגבי אותה עבירה, ולגבי רשימת עבירות המפורטות בתוספת הראשונה או בתוספת השניה לפקודת התעבורה. להלן רשימת העבירות המפורטות בתוספת הראשונה והשניה: פקודת התעבורה [תיקון אחרון 13/6/00] . . ======================================== תוספת ראשונה [תיקון: תשנ"ב, תשנ"ו, ק"ת תש"ס] (סעיפים 38ו-39) 1. עבירה לפי סעיף 10 (למעט נהיגת רכב בידי מי היה בעל רשיון נהיגה ולא חידשו). 1א. עבירה לפי סעיף 12א1(ב) ו-(ג); 2. עבירה לפי סעיף 62(7); 3. עבירה לפי סעיף 338 (1) או (4) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977; 4. עבירה לפי תקנות 47 (ד), 26 (2), 114 או 308 (ד) לתקנות התעבורה, תשכ"א-196116 (להלן - התקנות). תוספת שניה [תיקון:תשכ"ה(3), תשמ"ה, ק"ת תש"ן, ק"ת תשנ"ב, ק"ת תשנ"ה, ק"ת תשנ"ז] (סעיפים 38ו-39) 1. עבירה לפי סעיפים 62(2)או 62(4). 2. בוטל 3. עבירה לפי תקנה 320 (א) לתקנות או סימן ה´ לפרק השלישי בחלק ד´ לתקנות, אם קבע בית המשפט כי מצב הבלמים או ההגה היה בו משום סכנה. 4. עבירה לפי תקנות 22 (א) לגבי אי מתן זכות קדימה לפי תמרור, 26(4), 27(ג), 45(1), 51, 56, 57, 64(ג), 64(ד), 99(א), 436 או 438. 5. עבירה לפי תקנה 54 (א) (1) ו(5) לגבי מהירות העולה ביותר מ-30 קמ"ש מעל למהירות המרבית המותרת בדרך עירונית ולגבי מהירות העולה ביותר מ-40 קמ"ש מעל המהירות המרבית המותרת בדרך שאינה דרך עירונית ובדרך מהירה. 6. עבירה לפי תקנה 54 (א) (4) לגבי מהירות העולה ביותר מ-30 קמ"ש מעל למהירות המרבית המצוינת בתמרור ב-20 שהוצב בדרך עירונית. 7. עבירה לפי תקנה 54(ג) לגבי מהירות העולה ביותר מ-40 קמ"ש מעל המהירות המצוינת בתמרור ב-20 שהוצב בדרך שאינה דרך עירונית ובדרך מהירה.

pumic

New member
הרבה תודה שקמתי מהכסא אבל....

תאמין לי משפטים זה לא קל לוקח חצי דקה למצא את החוק אבל חצי שעה להבין אותו תן לי לראות אם הבנתי..... אם תפסו אותי על מהירות (מעל 40 קמ"ש בדרך בין עירונית) וקיבלתי קנס ותנאי של שנתיים ל - 4 חודשים תנאי זה יופעל אם אני יעשה עבירת מהירות או כל עבירת תנועה (עברה זו רשומה בתוספת השניה בסעיף 5)בשנתיים הקרובות?

r_yuvali

New member
כן...

האמת, הפעם לא מדובר בסוגיה מסובכת מדי (נסה/י לעסוק בדיני ניירות ערך אמריקאים). פקודת התעבורה קובעת כי אם נקבע לך תנאי לשנתיים, מבלי לציין מפורשות לגבי מה חל התנאי, הרי הוא יחול לגבי אותה עבירה לגביה הורשעת (עבירת מהירות) ולגבי כל עבירה אחרת המופיעה בתוספות הראשונה והשניה לפקודה.

pumic

New member
תודה על ההתייחסות המהירה.....

ושהייה לך יום כתום דרך אגב זה "נסי" (אני אישה)

r_yuvali

New member
מעניין...

מעניין לציין שמבין אלו המציינים את מינם, הרוב גברים....

pumic

New member
זה בסדר......

אני לא מתה על המין הנשי ואם היתה לי אפשרות בחירה הייתי בוחרת בלהיות גבר (לא סתם אומרים ברוך שלא עשני אישה) אבל אני עדיין לא מתביישת בכך שאני אישה. אישה יכולה לשלוח את זה
למשל וגבר לא !! אתה רואה יש לנו כמה יתרונות

r_yuvali

New member
למה?

קודם כל, אני מת על המין הנשי...חוץ מזה, גם גברים יכולים לשלוח
...

למעלה