עיקול רכב...

Vincent

New member
עיקול רכב...

שלום, לי יש טנדר פיג´ו 85, לפני יומיים אבי לקח אותו לנסיעה קצרה, משטרה הורידה את אבי מהכביש ופקידים של מס הכנסה עיקלו לו/לי את הרכב, השוטר במקום בירר את הבעלות של הרכב ואמרו לו בקשר שהוא שייך לי ולא לאבי! כאשר אבי אמר לשוטר למה הוא לא אומר את זה לפקיד שבינתיים הכין כבר את הגרר ואת הניירת הוא אמר שזה לא העסק שלו ושילך למשטרה ויגיד שלקחו לו את הרכב. אבי אכן חייב כספים במס הכנסה. מה שאני רוצה לדעת זה למה מעקלים לי את האוטו שרשום על שמי! בגלל שאבי נהג בו באותו הזמן?! זה חוקי? מה אני עושה עכשיו? נ.ב אחד השוטרים מצא נייר ביטוח זמני מלפני חצי שנה שבו רשום שמו של אבי על ביטוח הרכב. רישיונות הרכב על שמי.

אם אני הייתי איש מס הכנסה ...

הייתי חושב שהטנדר שייך למעשה לאביך, אבל דווקא בגלל החובות שלו הוא רשם אותו על שמך. זה נראה מתאים לארוע (האבא נוהג, הוא זה שעושה את הביטוח, אני מניח גם שהטנדר משמש את העסק שלו ולא דווקא אותך, אבל הרישום - הוא על שמך). רישום רכב במשרד הרישוי (בניגוד לרישום קרקע בטאבו) הוא לא משהו שיוצר את הבעלות אלא רק יוצר חזקה שהבעלות היא של הבעלים הרשום. אפשר לסתור את החזקה הזו. לכן, ייתכן מצב שבו הטנדר רשום על שמך אבל הוא למעשה שייך לאביך. אבל - מי שצריך להוכיח את זה - אלה אנשי מס הכנסה. לכן, כדאי לך להגיש נגדם בקשה לצו שיורה להם להחזיר לך את הטנדר שלך (ותביעה על הנזקים שגרמו לך). במסגרת הדיון בבקשה, מס הכנסה יצטרך להוכיח שהרכב הוא של אביך, ויכול להיות שלא יהיה להם שווה להתאמץ (כמה כבר שווה טנדר כזה?), ולכן הם יסכימו להחזיר לך את הרכב.

Vincent

New member
תודה רבה! - עוד דבר...

כשאתה אומר תגיד צו נגדם... מה זאת אומרת? איך אני עושה את זה? איפה אני עושה את זה? באמת שאין לי מושג... תודה!.

zimzum

New member
אם הייתי עובד מס הכנסה

הייתי או קופץ לירקון בשעת לילה מאוחרת או קופץ ראש לקישון ליד בתי הזיקוק

דובי123

New member
זה מעלה שאלה מענינת :איך ניתן לדעת

בודאות מיהו הבעלים של הרכב לכל מקרה בו נדרשת ודאות זאת [לדוגמא רכישה] חוץ מזה הבן יכול להיות הבעלים של האכב ולהשאילו או להשכירו לאביו השאלה החשובה כאן לדעתי היא האם הרשויות יכולות לעקל את הרכב מבלי שיש להן ראיות כי אין הוא של הבן הרשום בפעל האין עיקול כזה ללא ראיות פזיז ונמהר משהו המחייב פיצוי הניפגע?

Vincent

New member
עוד פרט קטן בסיפור

לרכב אין ביטוח כבר חצי שנה (באמת לא זז מהמקום כבר חצי שנה.) המסמך של הביטוח שהם מצאו היה סתם זרוק ברכב והוא היה הביטוח האחרון של הרכב מלפני חצי שנה.

אז אולי לכן לקחו את האוטו?

מה זה רכב ללא ביטוח? אם היתה תאונה ח"וח עם נפגעים, היה אביך משתעבד לשנים לפיצוי הנפגעים הללו. רכב ללא בביטוח אסור שיהיה על הכביש. את הצו אפשר להוציא בבית משפט שלום באמצעות תביעה לצו הצהרתי שהרכב בבעלותך.

Vincent

New member
למזלי השוטרים לא כל כך חכמים..

לכן בכל הבלגאן והרעש שהיה שם עם מס הכנסה הם לא שמו לב שאין ביטוח! הם נתנו לנו מכתב ממס הכנסה על עיקול מטלטלין... המשטרה לא התערבה. אחרי שהוצאתי את הצו ההצהרתי לאן אני הולך איתו? איפה בעצם אני דורש את הרכב חזרה? נ.ב תודה על התשובות המהירות ביותר, גם ע"י יוסא וגם על ידך צפורה.

מ.ה.

New member
סעיף 75 לחוק בתי משפט

הנין תלוי בשווי הטנדר. אם הוא שווה פחות מ- 16,500 ש"ח רשאי לתת צו זה אפילו בית משפט לתביעות קטנות במסגרת התביעה להחזרת הטנדר. סעיף 75 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984 קובע כי כל בית משפט הדן הענין אזרחי רשאי לתת צו עשה ופסק דין הצהרתי וכל סעד אחר שיראה לנכון בנסיבות.

דובי123

New member
אביך נהג בלי ביטוח?!

והרכב לא זז במשך חצי שנה? אז מה בדיוק עשה אביך עם האוטו על הכביש? או שעל הכביש זו היתה ההילוגרמה של האוטו? אם כך אל חשש מה שעיקלו השוטרים הוא ההלוגרמה ואת האוטו האמיתי תמצא עדייןעומד במקום בו הוא עומדג מזה חצי שנה

למעלה