צבעים ואבנים

צבעים ואבנים

מהם סגולותיהם של הצבעים השונים? באופן "רשמי" או איך שאתם מרגישים את זה. כמובן שסגולות האבנים חורגות מהצבע, וקשורות בהרכב כימי, צורת התגבשות ועוד, וכן יש גוונים ותתי גוונים. ובכ"ז, אבחנה אולי שיטחית, אבל נחמדה ומעניינת, לדעתי. אצלי, באופן אישי: שחור - מסמל הגנה; כחול - ביטחון, יכולות; ירוק - ריפוי ושמחה; לבן - אור, טיהור, אנרגיה; סגול - שלמות. אלה הצבעים שהתנסיתי בהם (למעט ירוק), כך שלגבי השאר אין לי דעה.

לדעתי, זה מאוד אינדיוידואלי.

אישית, לא מתחברת לשיוך תכונות מסויימות לצבעים מסויימים, זה מאוד תלוי באסוציאציות אישיות. המשמעות העיקרית של חלוקה לפי צבעים, בעיני, היא שיוך לצ'אקרות מסויימות (מרכזים אנרגטיים לאורך הגוף), אבל גם בעניין הזה יש יוצאי דופן; יש אבנים שניתן להניח על כל הצ'אקרות, למרות שצבען כביכול משייך אותן לצ'אקרה מסויימת, כמו-כן, ניתן להניח אבנים באופן אינטואיטיבי ולאו דווקא לפי הצ'אקרות. חלוקת הצבעים לפי צ'אקרות: 1- צ'אקרת הבסיס: אדום, שחור, חום. 2- צ'אקרת המין: כתום. (ניתן להתייחס לצ'אקרה נוספת, הטבור, ולשייך לה את הצבעים הזהובים והצהובים). 3- צ'אקרת הסולר-פלקסוס: זהוב, צהוב (אם מתייחסים לצ'אקרת הטבור, ניתן לשייך לכאן גם את הצבעים הירוקים והורודים). 4- צ'אקרת הלב: ירוק, ורוד. 5- צ'אקרת הגרון: כחול, תכלת, טורכיז. 6- צ'אקרת העין השלישית: סגול, אינדיגו, כחול. 7- צ'אקרת הכתר: שקוף, לבן, לעתים זהוב (לא כל האבנים הזהובות). ישנן אבנים שמשוייכות למלאכים מסויימים, וניתן להשתמש בהן גם לצורך סיוע בתקשור איתם. מעבר לזה, המשיכה והצורך הם מאוד אינדיוידואליים.

liat sa

New member
הי דרור, ברוכה הבאה

אכן, אחד השיוכים הוא לפי צ'אקרות ויש המון שיוכים שנעשים לפי ההרגשה והאינטואיציה וישנם גם שיוכים שנעשים לפי תכונות הגבישים. ליאת ספארק

הי ליאת, תודה ../images/Emo140.gif.

למעשה, אני לא ממש חדשה כאן, אני כותבת כאן מדי פעם, כשחושבת שיש לי משהו לתרום
. לדעתי, העובדה, שיש כמה מערכות של כללים לשימוש במינרלים, ויחד עם זאת, הכל פתוח לשיקולים אינטואיטיביים -- היא אחד הדברים שהופכים אותם לכל-כך כייפיים.

דגנית

New member
להרחבה בנושא.. סליחה קפצה לי ההודעה..

אשמח לקרוא על החיבור בין אבנים לבין מלאכים שונים.. תודה

זה נושא מאוד רחב...

... בעיקר ההתייחסות למלאכים השונים. למעשה, מדובר בעשרה ארכי-מלאכים, שכל אחד מהם אחראי על תחום מסויים (למשל, אהבה ומערכות יחסים, רפואה, שפע ועוד) ומייצג ספירה מסויימת (מתוך עשר הספירות על-פי הקבלה). מלאכים הם, בעצם, סוג של שליחים, לצורך התחום שעליו הם אחראים. אולם, מאחר שמדובר בישויות בעלות רמה רוחנית מאוד גבוהה ובעלות תדר אנרגטי מאוד עוצמתי, זה לא פשוט לתקשר איתם, בעיקר כשנמצאים בגוף פיזי (דבר שמגביל את התודעה). הקריסטלים המשוייכים לעשרת הארכי-מלאכים האלה מהווים אמצעי-עזר, על-מנת לתקשר איתם. כל אחד מהם נבחר בגלל התדר שלו, שמסייע להתחבר לתדר של ארכי-מלאך ספציפי. מדובר בקריסטלים הבאים: עין-הנמר, ג'ספר אדום או סלנייט (שונות בתכונותיהן, אבל שתיהן משוייכות למלאך גבריאל), ענבר, רוז-קוורץ, סיטרין, המטייט, אוונטורין, טורמלין שחורה, אמטיסט, קוורץ-קריסטל. חשוב להדגיש, שהקריסטלים משמשים כאמצעי-עזר בלבד. הדבר החשוב ביותר הוא המוכנות הנפשית של האדם שמתקשר.

liat sa

New member
למעשה יש הרבה יותר מ 10 קריסטלים

אשר משוייכים למלאכים ולארכי מלאכים. ירון בקורס שלו מדבר על 10, יחד עם זאת יש עוד הרבה כמו שיש הרבה יותר מאשר 10 מלאכים/ארכי מלאכים. אשר אפשר למצוא אותם במקורות היהודיים ובקבלה. ליאת ספארק

RainBird

New member
המלאכים במקור הם משומר ואכד. היהדות אימצה אותם ../images/Emo13.gif יש לי קשר עם קסיאל בעיקר.

אולי לפחות בשביל דגנית,לפרט את הקריסטלים../images/Emo9.gif

שמחברים לכל מלאך? כמי שמחוברת למלאכים, לא ממש זקוקה לקריסטלים, אך דגנית חברתי, שאלה שאלה, ובעצם, אין לה תשובה, מה הקריסטל המחבר לכל מלאך... זה נשמע כזה סודי, משום מה... תודה אור ואהבה אריאלה

aquamarine1202

New member
עונה קצת אחרת על הבקשה ../images/Emo98.gif

לא מכירה את התאוריות של איזה מלאך מתאים לאיזה קריסטל ולמרבה ה"בושה" גם לא מכירה את שמות המלאכים השונים ותפקידיהם. כן יכולה לשתף באמונה פנימית שלי: זה מאוד אינדבדואלי , לכל אחד יש את המלאך שלו והמדריך שלו. וכמו שכל אחד מבני האדם שונה, וכל אחד מאיתנו מתנהג קצת אחרת במקומות שונים. אני מאמינה שגם המלאכים נענים קצת אחרת לכל אחד מאיתנו ,כי הצרכים שלנו שונים. ולכן אם רוצים לתקשר עם המלאך שלנו, אולי כדאי לחשוב עליו, על המטרה שלנו "בשיחה" ולבחור קריסטל שיעזור לנו בתקשורת איתו. בכל מקרה, גנטור קוורץ, שלדעתי הוא המאסטר (כמו מפתח מסטר שפותח כל דלת), יכול לעזור בעניין. העיקר הוא ההתכוונות.

למעלה