שאלה לגבי החזר מס.

איך מחשבים אם אני זכאי להחזר מס? האם כדאי להיות זכאי להחזר מס צריך שיהיה רשום בתלוש משכורת שהורידו לי מס הכנסה?
אני מרויח פחות משבע אלף שקל לחודש ומורידים לי מס הכנסה.

בנוסף לזה יתכן שפקידי המס שאמורים להחזיר לי את הכסף יכולים לקחת חלק לעצמם בצורה לא חוקית? כמו שקרה במקרה של האישה שגנבה ממכללת אריאל 4 מיליון שקל בלי ששמו לב. הכסף שגנבה אמור היה לחזור לסטודנטים עצמם. במקום להחזיר להם היא לקחה לעצמה. האם דבר כזה יכול לקרות עם פקידי המס?

GoldenEyes

Well-known member
בנוסף לזה יתכן שפקידי המס שאמורים להחזיר לי את הכסף יכולים לקחת חלק לעצמם בצורה לא חוקית? כמו שקרה במקרה של האישה שגנבה ממכללת אריאל 4 מיליון שקל בלי ששמו לב. הכסף שגנבה אמור היה לחזור לסטודנטים עצמם. במקום להחזיר להם היא לקחה לעצמה. האם דבר כזה יכול לקרות עם פקידי המס?
יש באתר רשות המיסים סימולטור לחישוב החזרי מס.
כדי לקבל החזר , צריך שיהיה רשום ששילמת . ברור
כל זה רשום בטופס 106 שהוא ריכוז שנתי של כל התשלומים והניכויים , אותו מקבלים לרוב בחודשים מרץ או אפריל עבור שנה קודמת
הם לא יכולים לקחת לעצמם את הכסף , בשביל זה יש דו"ח שאליו מצרפים צילום שיק או אישור נהול חשבון שלך ורק לשם מוחזר הכסף.
מה שהיה במכללת אריאל לא קשור לרשות המיסים, זה משהו אחר לגמרי.

קלייטון.ש

Well-known member
לרשות המיסים יש מידע על המס שנוכה מהמשכורת שלך, אשר דווח להם ע"י המעסיקים שלך. אתה מגיש טופס 106 אבל הם עובדים עם המידע שקיים אצלם. הטופס שאתה מגיש צריך להתאים למידע שאצלם אחרת נוצרת בעיה.

למעלה