שאלה...

נעממהה

New member
שאלה...

טוב, שאלתי את זה מקודם בתוך משו ואף אחד לא ענה לי, אז אני שואלת עוד פעם: מה זה Compulsories? ראיתי שהייתה תחרות כזאת באטלנטה וגם לפני זה... מין משהו כזה שזה יותר תנועה ופחות אלמנטים קשים. מישהו יכול להסביר מה זה בדיוק??

במסגרת מה?

מן הסתם זאת לא תחרות בפני עצמה. בתרגום חופשי אלו הם רכיבי חובה שנמצאים בתרגיל כלשהו.

נעממהה

New member
אממ..

במסגרת האולמפיאדה.. ראיתי תרגיל של דומיניק מוציאנו למשל ושל עוד אחרות. הנה: http://www.youtube.com/watch?v=9fhxoQeaZTo

תחרות רגילה

פשוט מציינים שדומיניק מוצ'יאנו היא חלק בלתי נפרד מהנבחרת האולימפית לשנת 1996 באטלנטה

נעממהה

New member
מצטערת על החפירה...

אבל לא, זאת לא תחרות רגילה: גם שנון מילר וגם האוקראינית שזכתה אז בקרב-רב מבצעות את אותו תרגיל בדיוק. כנראה שזו איזשהי תחרות של תרגילי חובה כי כזה תרגיל על כל המכשירים. וחוצמזה שראיתי שהיה כזה גם לפני אטלנטה. אבל עכשיו השאלה היא למה כבר אין תחרות כזאת...

צודקת

באמת לא הסתכלתי, וגם שכחתי מזה, שעד 1996 היו גם תרגילי חובה בנוסף לתרגילי רשות (שנהוגים היום). למיטב זכרוני המוקדמות היו אז נערכות ביומיים: ביום הראשון הייתה את תחרות תרגילי החובה וביום השני הייתה את תחרות תרגילי הרשות. לכל מתעמלת סיכמו את תוצאות שני התרגילים לצורך חישוב הניקוד הכללי. נראה לי שזה ירד פשוט בגלל שהבינו שזה מיותר. היום משתמשים בזה בעיקר בתחרויות הלאומיות של הדרגות הנמוכות, למשל בדרגה ה'.

למעלה