שאלות על כלכלה.

יש לי שאלות על כלכלה ואשמח אם מישהו יוכל לעזור לי.

1. מה זה אופציות Put?

2. מה זה תעודת סל צמודת זהב?

3. אם הזהב יעלה ב-1,000 אחוז או 1,500 אחוז או 2,000 אחוז או משהו, האם הדבר יגרור אחריו עליית ערך של המתכות היקרות האחרות במאות אחוזים?

4. אינפלציה נמוכה זאת אומרת דפלציה?

5. מה גורם לדפלציה?

6. שמעתי פעם ששוויו הכספי של עסק הוא בערך פי ארבע או חמש ממחזור העסקים השנתי שלו. זה נכון?

7. ברגע שוורן באפט ימות, זה לא אומר שחברת ברקשייר האת'ווי לא תהיה שווה כלום?

8. לפני זמן מה שמעתי שיש דבר כזה "הכוחות הפועלים בשוק". מה זה "הכוחות הפועלים בשוק"? זה חשוב?

9. כשהמצב בבורסה רע אז מדד הפחד אמור לעלות, נכון? רציתי לשאול-האם יכול להיות דבר כזה שהמצב בבורסה יכול להיות כל-כך רע עד כדי כך שלא רק שכל הבורסה תרד, אלא שאפילו מדד הפחד ירד? כאילו, למרות שהבורסה תרד, מה שלכאורה אמור לגרום למדד הפחד לעלות. כי כאילו, קריסת הבורסה תהיה עד כדי כך דרמטית שאפילו מדד הפחד ירד ביחד עם כל שאר הבורסה. תרחיש שכזה הוא בגדר אפשרי?

10. באיזה דלק משתמשות רכבות?

11. באיזה דלק משתמשות ספינות?

12. מה לעזאזל קרה בשוק המתכות היקרות ב-2021? כלומר, זה מדהים שצדקתי ככה (חזיתי את כל המתכות היקרות כבר ב-2017 ובגיל 19), אבל אין לי שמץ של מושג מה קרה שם. מישהו יכול להסביר לי?

ai27

Well-known member
יש לי שאלות על כלכלה ואשמח אם מישהו יוכל לעזור לי.
1. מה זה אופציות Put?
מכירת מניה במחיר ידוע, כאשר בתאריך פקיעת האופציה אתה קונה אותה חזרה במחיר השוק
מתאים למצב בו לדעתך הערך ירד מעבר לתחזית,
או למצב בו אתה מתגונן מירידה כזו
2. מה זה תעודת סל צמודת זהב?
תעודת סל שעולה באותו יחס כמו הזהב
מקביל לרכישת זהב, רק בלי התעסקות עם שודדים.
3. אם הזהב יעלה ב-1,000 אחוז או 1,500 אחוז או 2,000 אחוז או משהו, האם הדבר יגרור אחריו עליית ערך של המתכות היקרות האחרות במאות אחוזים?
לרוב כן. אך פחות
4. אינפלציה נמוכה זאת אומרת דפלציה?
דיפלציה זו אינפלציה שלילית. ערך המטבע עולה במקום לרדת
5. מה גורם לדפלציה?
שילוב של:
עלייה בביקוש למטבע, עקב ביקוש לאג"ח, מניות, או לסחורה מבוקשת שנמכרת במטבע זה
היצף של סחורות הגורם לירידת מחירן
וספקולנטים שלוקחים פוזיציה חזקה
6. שמעתי פעם ששוויו הכספי של עסק הוא בערך פי ארבע או חמש ממחזור העסקים השנתי שלו. זה נכון?
זה נקרא מכפיל רווח. לכל תחום יש מכפיל אחר.
מניה עם מכפיל נמוך ביחס לשאר היא מציאה, או שיש פגם משמעותי שמונע מהערך להתממש
7. ברגע שוורן באפט ימות, זה לא אומר שחברת ברקשייר האת'ווי לא תהיה שווה כלום?
לא.
צוות המנתחים שלו ימשיך לעבוד
ןהניתוחים שלו ארוכי טווח בכל מקרה
8. לפני זמן מה שמעתי שיש דבר כזה "הכוחות הפועלים בשוק". מה זה "הכוחות הפועלים בשוק"? זה חשוב?
זה מכלול הגורמים שיש להם כסף, ומשקיעים בשוק
9. כשהמצב בבורסה רע אז מדד הפחד אמור לעלות, נכון? רציתי לשאול-האם יכול להיות דבר כזה שהמצב בבורסה יכול להיות כל-כך רע עד כדי כך שלא רק שכל הבורסה תרד, אלא שאפילו מדד הפחד ירד? כאילו, למרות שהבורסה תרד, מה שלכאורה אמור לגרום למדד הפחד לעלות. כי כאילו, קריסת הבורסה תהיה עד כדי כך דרמטית שאפילו מדד הפחד ירד ביחד עם כל שאר הבורסה. תרחיש שכזה הוא בגדר אפשרי?
כן.
אחרי ירידה יש לרוב תיקון.
אם הירידה דרמטית מהצפוי, אנשים יהפכו פוזיציה וישקיעו בציפיה לתיקון, כתחזית שתגשים את עצמה
10. באיזה דלק משתמשות רכבות?
פעם זה היה דיזל
היום זה חשמל (שמייצרים בעיקר מגז טבעי)
11. באיזה דלק משתמשות ספינות?
דיזל ומזוט.
12. מה לעזאזל קרה בשוק המתכות היקרות ב-2021? כלומר, זה מדהים שצדקתי ככה (חזיתי את כל המתכות היקרות כבר ב-2017 ובגיל 19), אבל אין לי שמץ של מושג מה קרה שם. מישהו יכול להסביר לי?
אם חזית, אתה זה שצריך להסביר

למעלה