שאלת מחירי חנויות בזאפ / קנייה מקוונת

trilliane

Well-known member
מנהל
בשבוע האחרון אני בודקת קניית טלפון נייד חדש ושמתי לב שהמחירים שמציעות החנויות בראש הרשימה בזאפ יורדים בכל יום בכמה שקלים...
(בדקתי גם באתר של החנות הרלוונטית ולא רק בזאפ).
שאלה למנוסים: האם זו מגמה קבועה בתחום, סתם מזל/אקראי או קשור לסוף חודש?
אני תוהה אם להזמין עכשיו או לחכות לתחילת מרץ בשבוע הבא...

k-don

Well-known member
בשבוע האחרון אני בודקת קניית טלפון נייד חדש ושמתי לב שהמחירים שמציעות החנויות בראש הרשימה בזאפ יורדים בכל יום בכמה שקלים...
כל יום הם מורידים כמה שקלים כדי להיות ראשונים ברשימה, ואז כל כמה ימים הם מעלים מחדש.
זו התופעה שנתקלתי בלי לעקוב יותר מדי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עוד לא קרה לי (כמעט) שרכשתי משהו שנראה לי "שיותר זול מזה כבר לא יהיה" ואחרי שבוע או חודש (או חודשיים), גיליתי שהמחיר ירד עוד ואפילו המשיך לרדת. היו גם מקרים שבהם הוצע דגם כלשהו במחיר שחיטה, אבל אחרי כמה שעות (או יום) הוא נעלם מהרשימה. למה? כי הקצו 1-2 ממנו ולאחר שנמכרו, נסגרה הבסטה. אז אם יש לך מזל.. תצליחי לקבל את ה"בודד" שהוצע. אם איחרת? פיניטו לקומדיה. וכן. דווקא בימים האחרונים חשקה נפשי לרכוש סטרימר שאיומי. בני רכש 2 כאלה במחיר "טוב" שכבר לא נשמר. מצאתי אתר שהציע אותו ב"קצת יותר" ואמרתי לעצמי. נו. טוב. עוד 30 ש"ח? לא נורא, כי באתרים אחרים ההפרש היה סביב ה-90 ש"ח. אז הזמנתי ומה קיבלתי? דגם קודם. ננה בננה. חייבים לבדוק כל "אות" בדגם. מסתבר שהשוק האינטרנטי הוא טוב, אבל צריך לעקוב היטב ולפעמים גם לקחת סיכונים. ועוד קטנה. יותר מפעם גיליתי שדווקא בשי-שבת יש ירידות מחירים שמתעדכנות מחדש בבוקר יום א'. למה? כי בשבת הסוחרים לא יכולים להתלונן מול היבואן ולהלשין על אלה שמוכנים למכור בכל מחיר והעיקר למכור. כדאי לקחת זאת בחשבון...

trilliane

Well-known member
מנהל
מעניין, תודה!
הבדל בדגם לא רלוונטי פה, אבל הנקודה בעניין השבת מעניינת. :unsure:
למען האמת בתחום הסלולר אני מניחה שההתיישנות המהירה יוצרת ירידת מחירים תמידית וחייבים לחתוך מתישהו.
זו הפעם הראשונה שאני קונה טלפון חכם בישראל, את הקודמים קניתי בחו"ל (הזמנתי מראש) ותמיד המחירים המשיכו לרדת אחרי הרכישה...

k-don

Well-known member
עוד לא קרה לי (כמעט) שרכשתי משהו שנראה לי "שיותר זול מזה כבר לא יהיה" ואחרי שבוע או חודש (או חודשיים), גיליתי שהמחיר ירד עוד ואפילו המשיך לרדת. היו גם מקרים שבהם הוצע דגם כלשהו במחיר שחיטה, אבל אחרי כמה שעות (או יום) הוא נעלם מהרשימה. למה? כי הקצו 1-2 ממנו ולאחר שנמכרו, נסגרה הבסטה. אז אם יש לך מזל.. תצליחי לקבל את ה"בודד" שהוצע. אם איחרת? פיניטו לקומדיה. וכן. דווקא בימים האחרונים חשקה נפשי לרכוש סטרימר שאיומי. בני רכש 2 כאלה במחיר "טוב" שכבר לא נשמר. מצאתי אתר שהציע אותו ב"קצת יותר" ואמרתי לעצמי. נו. טוב. עוד 30 ש"ח? לא נורא, כי באתרים אחרים ההפרש היה סביב ה-90 ש"ח. אז הזמנתי ומה קיבלתי? דגם קודם. ננה בננה. חייבים לבדוק כל "אות" בדגם. מסתבר שהשוק האינטרנטי הוא טוב, אבל צריך לעקוב היטב ולפעמים גם לקחת סיכונים. ועוד קטנה. יותר מפעם גיליתי שדווקא בשי-שבת יש ירידות מחירים שמתעדכנות מחדש בבוקר יום א'. למה? כי בשבת הסוחרים לא יכולים להתלונן מול היבואן ולהלשין על אלה שמוכנים למכור בכל מחיר והעיקר למכור. כדאי לקחת זאת בחשבון...
בטח שילמת על השיאומי יותר מ 220 ש"ח וחבל

k-don

Well-known member
איזה דגם קנית? לא שיאומי מי בוקס אס?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראיתי שהוצע לך לרכוש מכשיר שנוסה ע"י מנהל האתר, שכן, לעתים יש בידו מכשירים חדשים שרק נוסו על ידו. רעיון מעניין. ולא שאני מבין ממש גדול בתחום, אבל שמעתי ששאיומי למשל יכול להיות אחלה מכשיר ב"צעירותו" אבל הוא לא מחזיק מעמד כראוי לאחר כשנה. לעומתו, סמסונג, שעולה יותר, חי היטב ומחזיק מעמד כמה שנים (עד שנופל למים או עד שהם משנים תכנה שכבר לא נתמכת).

למעלה