שלום לכולם

TIPX

New member
שלום לכולם

דיי חדש כאן ודווקא מוצא עניין עדיין לא יצא לי לנבור באריכיון (תודה ל RAY9 על הקישור) (כן אני יודע שלא שלחת לי אבל אני נהנה לראות קצת רקע כשאני שולח הודאות לאנשים) רציתי להעלות סוגיה שאני מקווה שאני לא היחיד שנתקל בה ...קוריאם לה יחסי ציבור (כמה באנאלי) אז ככה בעולם העסקים יחסי ציבור יכולים לעיף אותך לשמיים מרוב הצלחה אפילו כשהמוצר שלך פגום ובעל ערך מינימאלי. אז הכל מתבסס ביחסי ציבור (בעצם איך אתה מוכר את עצמך במילים ללקוח בשביל שיקנה מוצר שלא שווה כלום) הסוגיה שאני נתקל בה פעם אחר פעם כאשר אני מנסה לייצור יחסי ציבור היא כזו. אני אתאר את זה במקרה שאני נמצא בו: עברתי לא מזמן לארץ חדשה עם שפה חדשה... רמת השפה שלי לא ממש דבוה בשביל להרשים אנשים אבל שמתי לב שאני הורשמתי כאשר זכרו את שמי ... אני מנסה ליצור כמה שיותר קשרים שאפשר אך אני תמיד נתקל במחסום אחד רציני וזה לזכור את שם האדם שאני מדבר איתו. ניסיתי לעוות את השם בדמיוני למשהו מצחיק ואף מוזר וסוטה ... אך כל זה לא הואיל אני מצליח לזכור שמות מסובכים של אנשים מעניינים אך שמות קלים של אנשים פשוטים (פשוט שווה מבחינתי חסר עניין או תועלת ציבורית וסליחה על הפגיעה במי שזה לא יהיה...
לא ממש זוכר את השם.)אני שוכח תוך חצי שניה של שיחת חולין... אז איך אתם זוכרים את שמות האנשים שאתם עושים איתם עסקים??? TIPX

יש לי בשבילך פטנט גאוני!

אני משוכנעת שאף אחד לא חשב עליו לפני, הוא סודי, אבל בצעד נדיר של טוב לב מתפרץ אחשוף אותו לפניך. כעיתונאית, בשבילי זה תמיד עובד: פנקס קטן ועט. ואם לא נעים לך לרשום בנוכחות אחרים, אפשר להיכנס לרגע לשירותים ולבצע שם את זממך. מה אתה אומר, נכון חדשני? :) בחו"ל גם מאוד מקובל להציע כרטיס ביקור (שווה, שווה). התוצאה המיידית, וחלק מהקוד האירופאי/אמריקאי, היא שבן שיחך מיד שולף את שלו. ואם יש לך נרתיק קטן ואלגנטי לכרטיסי ביקור, בכלל שיחקת אותה. גם זה טריק שתמיד עובד, וככה יזכרו אותך (למי שלא דובר עברית יש נטייה מוזרה ולא ברורה להסתבך עם שמות ישראליים. משונה). :) בהצלחה.

bimbom

New member
מי זוכר????

אגלה לך סוד כמוס... מעט מאוד אנשים שעובדים עם ציבור לקוחות גדול , מצליחים לזכור שמות. אני עצמי, יש לי את הבעיה הזאת ....אפילו עוד יותר חמור ומביך כשאני כן יודע את השם אבל לא יוצא לי מהפה (עומד על קצה הלשון) אתה מכיר את זה???? יש לזה פטנט קל מאוד כבר בפגישה הראשונה לומר בגלוי שיש לך בעיה עם הזיכרון לשמות זהו. הכי מצחיק זה שאנשים שאני לא מכיר מגיעים אלי דרך לקוחות שאני לא זוכר. למשל: שלך אותי אליך יעקב יעקב מזכרון יעקב... אמר לי שרק אתה תוכל לעזור לי.....אני מהנהן בראשי , מחייך ועובר הלאה ... כנראה מכאו יצאה הבדיחה "דוד שלח אותי"

ray9

New member
טיפ...

הזיכרון שלי פגום מאוד, את מרבית עסקי אני מנהלת מהמשרד מול מחשב ורשימות מלאות לא רק של שמות הלקוחות ואנשי הקשר אלא גם תכתובת מלאה איתם, שמות הילדים שלהם, ימי ההולדת שלהם וכל פיסת מידע הכי זעירה שיש לי , כשאני מתקשרת למישהו, אני מתנהלת כאילו הוא האדם הכי חשוב במערכת העיסקית שלי, היחס הזה מקנה לי יתרון, אני ניגשת לשיחה ממקום טוב יותר. במידה ויש פגישה או ארוע שבו האינטראקציה היא רחבה יותר, אני פשוט מתכוננת אליו כמו למבחן... ממש ככה! אין ברירה, זה הא-ב של יחסי אנוש שהם הבסיס לכל עסק! לך אולי מומלץ ללכת על גישה אחרת... אני לא יודעת מה בדיוק עסקיך אבל במקומך נראה לי שהייתי הולכת על משהו בסגנון "נעים מאוד, אני טיפ" מי שמולך מציג את עצמו ואז מראש הייתי אומרת "שמחה לשמוע, תראה אני איומה בלזכור שמות, אז אל תרגיש רע אם אשכח...זו אני, אני טובה בכל מה שאני עושה חוץ מלזכור שמות..." מקווה שזה עוזר, כמו שבטח שמת לב, כאן אני מרגישה יותר בנח מאשר באיטליה...

ועכשיו גם ממני...

שלום ידידי, טוב לפגוש אותך גם כאן
הנה מה שאני עושה כדי לזכור שמות: תחבר את השם לפרצוף של האדם. בישראל זה קצת יותר קל, כי כאן יש סיכוי גדול שתפגוש אנשים עם שם פרטי שאתה כבר מכיר... אז מה שאתה עושה זה מחבר את הפרצוף של מי שאתה מכיר לאדם החדש... הרעיון הוא להשתמש בדימיון הרבה, להפעיל את הקודקוד, לעלות עם מילה או שם או תיאור של משהו שאתה כבר מכיר ולמצוא משהו על הפרצוף של האדם החדש שיקשר לך. וכמובן, לעשות במודע חזרות על השם שלו ברגע שאתה פוגש אותו. רוברטו, איך אתה מרגיש, רוברטו... תגיד לי, רוברטו, במה עיסוקך? באמת? מעניין מאוד. ורוברטו, תספר לי עוד משהו...
אתה מכיר את רוברטו בניני? כי יש לכם את אותו שם.. רוברטו! אני ברור מספיק?

למעלה