שלום לכולם...

shirush4

New member
שלום לכולם...

אני שיר ואני מאוד מאוד אוהבת את המוזיקה של מתי כספי וחושבת שהוא אחד האמנים שבאמת מגיע להם לזכות בכל הכבוד שראוי להם, ואני אומרת את זה בתור מוזיקאית שלומדת תהליכים של הלחנה. אני רציתי להתלונן באיזשהו מובן על כך שאין בכלל תווים ואקורדים באתר של מתי כספי או בשומקום אחר. וחיפשתי רבות. מה אני אעשה, אני לא יכולה להרשות לעצמי להוציא 80 שקל על ספר תווים וחשבתי שבשביל זה הומצא האינטרנט- מאגר מקורות עשיר ובחינם (באיזשהו מובן לא ממש בחינם) אני אשמח אם אנשים יתנו לי המלצות היכן אני יכולה להשיג תווים של מתי באינטרנט ובכלל. תודה רבה ושבוע טוב.

HaraRa

New member
ממה שאני יודע תווים לשירים ישראליים

מוגנים בזכויות יוצרים, ולכן זה לא חוקי לפרסם אותם פה.

giba70

New member
אני לא מכיר אותך, אבל...

אני הייתי משלם 80 שקל על ספר תווים, אם הוא טוב ומכיל הרבה שירים, כמו שהייתי מוציא 80 שקל על דיסק שאיני יכול למצוא במחיר זול יותר, או על הופעה טובה. וזה לא שאני סובל מכובד מיותר בארנק. ואני אפילו לא עוסק במוזיקה באופן מקצועי, אני סתם אוהב לנגן.

trilliane

Well-known member
מנהל
מי אמר 80 ש"ח?

הנה, באתר ibooks מוכרים את "ברית עולם" ואת "ילדותי השניה" ב-54.90 ש"ח לכל אחד מהספרים; "אני אשתגע" נמכר ב-39.90, והמשלוח חינם. זה שרוב האינטרנט בחינם לא אומר שאין יותר זכויות יוצרים, וגם אם אתרים ומשתמשים רבים באינטרנט בוחרים להפר אותן, בתור מעריצי כספי שמעריכים ומכבדים את יצירותיו, אל תצפי מאיתנו לשתף פעולה. מדובר במחיר סביר מאד לשלם עבור תווים ואקורדים לכ-20 שירים מהמובחרים ברפרטואר, ואת כבר מקבלת את כולם מודפסים וכרוכים. כיוון שאת מגדירה את עצמך כ"מאוד מאוד אוהבת את המוזיקה של מתי כספי וחושבת שהוא אחד האמנים שבאמת מגיע להם לזכות בכל הכבוד שראוי להם, ואני אומרת את זה בתור מוזיקאית שלומדת תהליכים של הלחנה" ראוי שתכבדי את האנשים שעמלו וטרחו על הפקת הספר ומגיע להם תשלום על כך.

shirush4

New member
ברור שאני מכבדת

קודם כל לא חשבתי על האפשרות שיש זכויות יוצרים, כך שאין שום צורך לתקוף. דבר שני, לי אישית אין סכום שכזה להוציא על ספר. מה לעשות אין לי את הסכומים האלה ועד היום מצאתי דברים שכאלה באינטרנט.

trilliane

Well-known member
מנהל
מתנצלת אם זה יצא תוקפני

אבל זו בדיוק הבעיה - אנשים לא חושבים על זכויות יוצרים. לרובם לא אכפת והרעיון ה"מוזר" הזה של "זכויות יוצרים" פשוט לא קיים להם בתודעה.

למעלה