שלום

אני מבקש לדעת מה זכויותיי המשפטיות כאדם שסובל אלימות פיזית מתמשכת בכפר לבעלי צרכים מיוחדים, שהמשטרה לא יכולה להתערב בו כי חברים כאן לא לגמרי שולטים בעצמם.

אם המוסד הוא ציבורי, שקול לפנות לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה.

אם אגיד לו שגם אני הייתי אלים במשך השנים, בעיקר כתוצאה מהאלימות שלהם, האם הוא עלול להתחשב בזה לרעתי?

אתה לא צריך לומר מה היה בעבר, אלא לתאר את ההווה, כולל טיפול או שלא של הגופים השונים (צוות, משטרה וכדומה). הוא אמור לטפל בנושא, ואלימות לא אמורה להיות שם.

במשטרה אומרים שהם לא מתערבים בענייני הכפר כי זה כפר פרטי סגור לבעלי צרכים מיוחדים ברמה בינונית, והצוות הסוציאלי תפקידו לטפל באלימות. האלימות בדרך כלל לא חמורה, המדריכים אמרו לי שבמקרה של אלימות פלילית חמורה אפשר לפנות למשטרה, ונאמר לי שאם העובד הסוציאלי מסכים לפנות למשטרה אפשר לפנות ביחד אתו.

זה נראה אולי כמו הצקות ולא אלימות. אולי המשפחה שלך יכולה גם לעזור בנושא. כשלקוח לא מרוצה משרות של חברה כלשהי, הוא יכול לעבור לחברה אחרת בתחום, או לפחות להודיע לחברה הנוכחית שלו שהוא שוקל את הנושא, ואז אולי הם משפרים את השירות שלהם, כי הם רוצים את הכסף שלו.

זו גם אלימות חלשה, יש אנשים שרודפים ומכים בכפר. הייתה תקופה שכמעט כל יום מישהו אחר תקף אותי או רדף אחריי. הכפר שאני חי בו נחשב להכי טוב מהרבה בחינות לבעלי צרכים מיוחדים, הוריי קנו לי בו בית בהמון כסף, ואם אעזוב אותו סביר שלא אוכל אף פעם לחזור אליו ולא אהיה עצמאי. המגבלה שלי חלשה בלבד אבל אני לא לגמרי עצמאי.

נערך לאחרונה ב:
למעלה