תתרנות

תתרנות

אני לא אשקר לך.
אני טורפת את הכרית
עליה הנחת את הראש
רגע אחרי שעזבת.
לא מחפשת ריח להיזכר בו,
אלא רק אחיזה.

אין לי זכרונות ילדות.
כשאני עוברת ליד רפת,
אני לא נזכרת בקיבוץ.
כשאנחנו עוצרים ליד תחנת דלק
אני רק רוצה לסגור את החלון
כי מחניק לי מידי.

אני לא מתגעגעת לריח הבושם שלך,
אלא לאגלי הזיעה,
לחום שיוצא לך מהפה
רגע לפני שאתה מתקרב לנשק אותי.

אתה מפליץ לידי חופשי
ולי לא אכפת.
זה היופי שבטבעיות בעיניי,
ולך זה נוח.

אם היה ניתוח
שהיה יכול לגרום לי להריח,
היינו זרים.

התנצלות קטנה

אני כבר לא כותבת, וזה הדבר הכי טוב שיצא ממני זה חודשים.
אני אשמח לכל ביקורת שלי.
אני מרגישה שהשיר הזה יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שהוא, אולי זאת סקיצה ראשונית, אבל זה כל מה שיש בי כרגע...

Maldini Girl

New member
אהבתי

התגעגעתי אלייך.

זה פשוט ונעים וזורם.ולמרות הכותרת, הסוף תפס אותי לא מוכנה.

ben1b2e3n

New member
יש פה פשטות טובה

אני בעד להיות פשוט ומובן ככה. על כך שאת פשוטה ולא מסובכת (מאלה שמשחקים אותה משוררים) אומר לך כל הכבוד.

(ככה כותבים שיר. ככה. כמו שמדברים. ככה. כמו שמדברים. עדיף ככה מאשר לכתוב כמו אנשים שלא חיים בעולם הזה. אני לא סובל אותם. שיכתבו מסובך בשביל עצמם .. משחקים אותה. אם אותה אני שונא ברור שאותך אני אוהב. תמיד צעקתי בפורום שירה ופרוזה שצריך לכתוב פשוט! ומובן! ולא שהשכל שלי לא מוגבל הוא מוגבל .. אבל באמת שהשכל שלי צריך לפחות להבין משהו מהקבלה שלהם צפנים כאלה לא רוצה לקרוא.)

עכשיו יש גם גבול לפשטות והיא לא לדבר באופן בוטה וגס. אף על פי שאני בוטה במעט משירי לכיוון הרומנטיקה לכיוון הכחול.. אני בכלל לא בעד שפה בוטה מלשון פליצי וכל זה. למרות שאהבת חיי גם כתבה בלשון דומה ל"פליצי" איני אוהב את הלשון הזאת. והיא זיעזה אותי.

נכון אומרים שמותר לכתוב על הכל בשירה. אבל לטעמי עדיין זה מוגזם לכתוב בשפה מגעילה ובוטה.. ובכלל להיות כזה בוטה ומגעיל. ועוד יותר אני עצבני על אלה שכותבים כחול מדי .. שאני כן בעד כתיבה כזאת אבל גם לה יש גבולות שלא אוכל לפרט אותם עכשיו.

הכל מבוסס על טעם אישי.. ולא אובייטיקבי . אבל הטעם שלי הוא הטעם שלי.. אני חושב שהוא ראוי .

אהבתי שאת מתארת את הקשר שלך איתו בצורה כזאת שהיא מעל ומעבר לחוש הריח .. שאם לרגע תצמצמי את הקשר איתו רק לחוש הריח אז פיספסת את הקשר..

מחוש הריח את מנסה להדגיש חושים אחרים של מגע וראייה.. ותחושה

הרעיון שהוא כל מה שאת זוכרת.. מה שיש לך רק לזכור.. הבעת אותו בצורה נחמדה..

המשפטים שלך הם יפים ופשוטים ויש בהם מין מורכבות וכוונה יפה.. אני בטוח שאת יכולה יותר.

עם הזמן זה יבוא . תקראי שירה עברית.

פליצי!

כיף לראות את הכינוי שלך.

זה באמת לא אחד השירים המוצלחים שלך, אולם מרגיש שיש בו פוטנציאל מבריק.
"אם היה ניתוח / שהיה יכול לגרום לי להריח, / היינו זרים." זה משפט נפלא וסיום מצוין לשיר. אני מרגישה שזה גרעין השיר שלך ויש מקום לתמצת את השיר ולהדק אותו יותר סביב הגרעין הזה. התתרנות בשיר לא מספיק מורגשת - לא כחוסר ולא כיתרון. תתרחקי קצת מהשיר ואז תחזרי אליו. הוא מעניין.

תודה.

Ido Gilad

New member
זה פשוט יפה

לא מזמן הערתי פה למישהו על כך שישים לב יותר לצורה ולא רק לתוכן של השיר.
השיר שלך - הצורה שלך, המשקל, המילים - הכל מדהים, משובב נפש, פשוט הנאה לקריאה.. התוכן עצמו? המסר? נחמד, אבל זה אל משנה כל עוד הצורה טובה.

למעלה