3 שאלות

roi251

New member
3 שאלות

היי מה נשמע? 1 כסטודנט ליקויי ראייה מה שיכול לעוזר לסטודטנים הליוקיי ראייה ועיוורים זה אם את החומר שהמורה מכתיב במקום לסרוק יהיה אדם שיכתוב וישלח למייל ככה זה בחו"ל 2 פניתי לארגון עלה בהקשר למלגת רוזנפלד מישהו ידוע משהו על זה? 3 אני בעל תעודת עיוור כל יום נוסע את אותו דרך האם יש אפשרות לקבל כרטיס קבוע במקום לקחת כל יום כרטיס? תודה להתראות שבת שלום ושקטה לכולם

vered73

New member
תשובה אפשרית לשאלה מספר 1

ממליצה לפנות לפרוייקט פרח באוניברסיטה הקרובה לביתך. זהו פרוייקט המשלב מתן מילגה צנועה לסטודנטים תמורת סיוע בקהילה. לפני כ-25 שנה (אמנם נשמע הרבה, אך דבר לא השתנה) אחותי סייעה באופן זה בדיוק לבחורה עיוורת בלימודיה באוניברסיטה. במקרה ההוא היתה מקריאה לה והסטודנטית הדפיסה בכתב ברייל את המידע המשמעותי בעיניה.

חידוד ל3

האם אתה מדבר על הרכבת? שאלת אותם? למרות שיש לי הרגשה שזה לא רלוונטי, המעבר ברכבת דורש כרטיס מיוחד שממש אני מבין חד פעמי כל פעם, ז"א לא ניתן להעביר אותו כמה פעמים, אולי אני טועה, בכל מקרה הכי טוב לשאול אותם, הם ידעו לענות לך הכי טוב.

SBS10

New member
תשובות

היי, לשאלתך הראשונה, אני חושבת שזה מאד תלוי בקשרים אישיים. כלומר אין איזו תקנה שאומרת שמישהו ישב בשיעור, יסכם וישלח לך את החומר במייל. אם אתה מכיר סטודנטים הלומדים איתך שמשתמשים בלאפטופ אתה יכול לבקש מהם לשלוח במייל. זה לוקח בדיוק דקה. אפשר גם לבקש ממרצים לשלוח סיכומי שיעור במייל. יש כאלה שמסכימים ויש כאלה שלא. את המילגה שהזכרת אני לא מכירה. בקשר לשאלתך השלישית, אם אתה מתכוון לכרטיס רכבת, זה בלתי אפשרי. אתה אמור לקחת כל פעם כרטיס חדש. טיפשי אבל ככה זה. באוטובוס כפי שאתה ודאי יודע עד מחיר מסויים אתה לא משלם ואח"כ משלמים 50 אחוז. שבת טובה ושקטה לכולם

amitk80

New member
תשובות

אהלן, מלגת רוזנפלד עד כמה שאני יודע זה בעבור סטודנטים עיוורים וכבדי ראיה שלא קיבלו תוכנית שיקום מביטוח לאומי. לגבי הנושא של הרכבת הנושא הזה עלה הרבה מאד פעמים בתכתובות עם הנהלת רכבת ישראל. הפניתי את הנושא לחברת הכנסת זהבה גלאון שהיתה באוניברסיטת חיפה (אני בעצמי סטודנט כבד ראיה) והיא הבטיחה לי שהנושא יטופל. אם עוד אנשים יפנו ויציקו לה במייל אז אני משער שהיא לא תוכל להתעלם מזה. אני בעצמי מקליד חלק מהחומר שלי במערכות מידע שבת שלום

למעלה