bcc קרקפת

yoh52

New member
bcc קרקפת

ביולי עברתי שני ניתוחים להוצאת bcc בקרקפת.אתמול חזרתי לביקורת של הצלקת והרופא אמר שהוא רואה keratosis.הוא נתן לי lanacortואמר לי לחזור בעוד חודש ,ואז אם צריך הוא ישלח אותי לניתוח mohs.השאלה שלי היא אם זה קדם סרטני למה לתת משחה סטרואידית ולא לשלוח לניתוח ישר? שאלה נוספת לפי התשובה הסופית של ההיסטולוגיה כל הנגע הוצא והשוליים נקיים ,ןלפי מה שהבנתי bcc צומח רק באפידרמיס אז מאיפה צצים עוד תאים "בעומק"? תודה מראש

גידול חוזר או קשקוש??

יתכן ויש לך קשקוש על וסביב הצלקת והרופא רצה לבדוק באמצעות מריחת הסטרואידים אם זה יחלוף. אם זה חולף יש להניח שזה לא גדיול חוזר. אם הגידול יצא בשלמותו זה לא מבטיח שהוא לא יכול לחזור. קודם כל גם פתולוג יכול לטעות, שנית ממצא פתולוגי של כריתה שלימה יכול לעיתים להיות מטעה, כי לעיתים נותרים תאים מרווחקים מעט מהשול שנכרת. יש גידולים שהם רב מוקדיים ואז יש תאים גם בסביבת הגידול שנכרת כביכול בשלמות. על כן יש לעקוב ולראות מה קורה. אם אכן הגידול חוזר נדרש נתוח חוזר. אם לא בטוח שזה גידול חוזר, ניתן במקום נתוח מוס לבצע קודם SHAVE שטחי קטן של הנגע, שזו פעולה מרפאתית פשוטה. ואם יתברר שזה גידול חוזר לבצע הנתוח המורכב והיקר בהרבה, הMOHS. בהצלחה

למעלה