FBAR

ITAY ITAY1

New member
FBAR

הי.
הרבה זמן לא ביקרתי ולא הייתי מודע לבלאגן עם הפורום הישן. בהצלחה בחדש.
יש לי פירוט אקסל על כל חשבונותיי עם סכומים וזמנים וכו.
כמה זה מסובך למלא את הFBAR לבד? רואת חשבון רוצה ממני 450 שח על כל דוח
אני צריך לעשות גילוי מרצון כלומר לדווח שלוש שנים אחורה האם חייב רואה חשבון? האם צריך איזה מכתב שמפרט למה לא דיווחתי עד עכשיו?
תודה מראש לעונים וסליחה על חוסר הסדר בשאלה, גם אצלי עדיין לא ברור הנושא ואפילו לא מה אני צריך לשאול. אשמח גם אם תרחיבו בהסברים.
תודה

John the Savage

New member
אני ממלא את ה-FBAR בעצמי כל שנה

זה טופס פשוט בכמה סדרי גודל מאשר דו"ח המס השנתי, ובניגוד לדו"ח המס, אין לזה שום השפעה על גובה המס שאתה משלם. כל מה שצריך זה רק לפרט את כל החסכונות והנכסים הכספיים (לא נדל"ן) שיש לך מחוץ לארה"ב. בהנחה שיש לך ביד את המסמכים, זה בד"כ עניין של גג 10 דקות לעשות את זה.

euchechon

New member
אתה גר מחוץ לארה"ב?

על פניו נראה שFBAR מאוד פשוט למלא (רק למלא את כל החשבונות שבבעלותך ולחלק נכון לגבי חשבונות משותפים, בעלי עניין וכו', כולל לכלו קרנות נאמנות/פנסיה ו... זהו), ממש 20 דקות של עבודה אם יש לך את כל החומר (מהקצת שהבנתי כשאנחנו מילאנו 3 שנים אחורה)
אבל אם אתה לא גר בארה"ב תצטרך למלא גם fatca והוא נראה טיפה מסובך יותר, בשבילו התייעצנו עם רו"ח

ITAY ITAY1

New member
כיום אני גר בארה"ב אני ממלא אחורה על שנים שגרתי בישראל

ITAY ITAY1

New member
אשמח להתייעץ עם מישהו שכבר עשה את זה כיוון שזה פעם ראשונה של

FBAR וגילוי מרצון הם שני דברים שונים

ה-FBAR לכשעצמו הוא פשוט במובן שהוא עוסק בדיווח על יתרות בלבד. אין אלמנט של חישוב מס. אני למשל גובה 12 דולר לחשבון כאשר אני כבר מקבל את החומר בפורמט שלי מוכן.
יחד עם זאת -אנא זכור שFBAR הוא רלוונטי כאשר מצבת הנכסים הפיננסים הזרים עולה על 10000 דולר. אם היא עולה על 50000 דולר בחלק המקרים ואני מצרף לך קישור שתוכל לראות את הסף הרלוונטי
https://www.irs.gov/businesses/comparison-of-form-8938-and-fbar-requirements
יש נוסף על FBAR גם 8938 (זה ה"FBAR FOR THE IRS"
ואם אתה מגיש אחורה כחלק מנוהל גילוי מרצון -אזי ה FBAR/8938 הוא רק חלק מהגילוי.
כעת -אנא שים לב -יש מספר נוהלי גילוי מרצון כאשר נוהל גילוי מרצון כאשר המחדל הוא פלילי = מה שמכונה ה OVDP -הIRS סוגר את התוכנית ממש בעוד כמה ימים
https://www.irs.gov/newsroom/irs-to...osed-foreign-assets-urged-to-come-forward-now

בהצלחה
אשר טוריאל רו"ח (משפטו) EA

למעלה