מה אתם אומרים - לירון היה צריך לעשות מבחן חוזר או לא?

ny22

New member
מנהל
מה אתם אומרים - לירון היה צריך לעשות מבחן חוזר או לא?

החלטתי לפתח מעין דיון - האם נראה לכם שלירון היה צריך לגשת בכל אופן למבחן כדי להראות שהוא לא רימה (מה שאמא שלו אמרה לו).
או שהוא צריך לעמוד על שלו ולכן אין שום סיבה שיגש למבחן חוזר (על הטענה שאם זה היה קורה לנימרוד שיינפלד לא היו עושים לו מבחן חוזר, כי בעיניהם לירון הוא אדם סוג ב' לצערנו).

ותוך כדי כתיבת ההודעה אני תוהה, האם גם לנימרוד שיינפלד לא היו עושים מבחן חוזר? אולי זה נראה ככה ללירון?

מה אתם אומרים

שיר m

Well-known member
ממש לא

ויפה מאוד שהוא עמד על שלו.
&nbsp
האמת שאני לא כל כך רואה את זה כהבדלי מעמדות... אבל אולי אני תמימה מדי.

panda0zombie

New member
לא יודעת..

משהו דומה לזה קרה בבית הספר שלי כשמישהו שבדרך כלל נכשל הוציא ציון טוב והכריחו אותו לעשות מבחן חוזר.. הוא היה ממש עצבני לגבי זה אבל הוא עשה וזה הוכיח את עצמו..
ולגבי התגובה שלו: אמא שלו צדקה כשאמרה שאם הוא רצה להראות שהם לא רעים אז הוא לא היה צריך להגיב ככה (היא אמרה במילים אחרות אבל הבנתם את כוונה) אבל יצא לי לראות את הפרק שוב עכשיו ובסופו של דבר זה היה ממש מרושע מצד המנהלת..
אני חושבת שזו אפליה. אם זה היה אחד מהעשירים (נימרוד שיינפלד לדוגמא) לא היו עושים מזה כזה בלאגן וגם אם כן אז בשנייה היו משתיקים את זה
לדעתי הוא היה צריך לעמוד על שלו אבל לגשת למבחן החוזר.. בכל זאת שלא יהיה לו ציון שלילי בהיסטוריה אחרי כל המאמץ הזה

שיר m

Well-known member
אני מבינה ואת כנראה צודקת

אולי הדרך הנכונה היא לעשות מבחן חוזר ולהוכיח את עצמך (ולקבל ציון טוב). אבל מבחינה רגשית ועקרונית זה קשה...
&nbsp
האמת, אני חושבת שאם לנמרוד שיינפלד היה קורה כזה דבר הוא פשוט לא היה מספר לאמא שלו. ואם כן זה כדי לאיים. כי זאת אמא שלי והיא ראש המועצה אז תזהרו.

ny22

New member
מנהל
כי תכלס עולה השאלה - אם הוא באמת ידע, למה הפריע לו

לעשות מבחן חוזר?

הרי הוא יודע שהוא יודע, אז אין לו באמת ממה לחשוש....

אבל מצד שני - נראה לי שזה בדיוק בא להמחיש את עניין המעמדות - שהוא ידע שאם זה היה קורה לנימרוד שיינפלד אז אף אחד לא היה מעיז לבקש ממנו לעשות מבחן חוזר, והוא דרש שוויון (כלומר, שכל תלמיד שקיבל ציון גבוה במפתיע יעשה מבחן חוזר, בלי קשר למי שהוא), ובמקרה הזה - השאלה כבר שייכת למעמדות שיש שם ופחות לאם הוא ידע את החומר או לא, לכן אם מסתכלים על זה ככה הוא פעל נכון (בעיני).

שיר m

Well-known member
כן, ולא רק המבחן

זה גם החיפוש בתיק. שזה באמת לא משהו שהיו עושים לשיינפלד.

panda0zombie

New member
החיפוש בתיק היה בהחלט מגעיל

המנהלת רק חיפשה הוכחות לכך שהוא רימה! כל דבר היא חיפשה פתחים סודיים -,-
מפתיע אותי שהיא חשדה בסוף דווקא בעט כי זה לא נראה כמו מקליט, ואיך הוא היה משתמש במקליט כדי לרמות?
ראו שהיא אשכרה חיפשה ורק חיכתה שהיא תמצא משהו!

למעלה