mbraun

New member
דפקו לי את האוטו וברחו, מה עושים?

שלום, היום איזה מיניבוס של איזו חברה התנגש ברכב שלי. הוא המשיך בנסיעה, לא עזרו הצפירות ונסיונות לכידת תשומת ליבו של הנהג. כל שהצלחתי לקלוט היה מספר הטלפון של החברה שלה שייך הרכב. ניסיתי להתקשר אליהם וכמובן הכחשה כוללת. מה ניתן לעשות?! תודה.

shacharza1

New member
שלום רב!

בפני סוגיה מעניינת והייתי מעוניין בעזרת של המומחים! לי היה רעיון עבודה בחברה מסויימת שמאוד חשקתי במשרה. אמרו לי להביא רישום פלילי למחר בבוקר ב8 בבוקר. השעה הייתה 16:00. הלכתי לסניף הדואר חיכיתי קרוב לשעה בתור בידיעה שהיום אני מוציא את התעודת יושר שלי. לוקח את הבולים ולמשטרה. הגיע תורי והפקידה אמרה לי בביטחון מלא שיותר לא משתמשים בבולים האלה ואפשר להוציא רישום פלילי בלעדי זה. שמחתי מאוד חסכתי לעצמי 30 שקלים. הגעתי למשטרה ב18:00 בערב ואמרו לי שכדי לקבל תעודת יושר אני חייב את הבולים ואמרתי להם שהפקידה בדואר אמרה לי שלא. מה שקרה בסוף שנשארתי בלי בולים בלי תעודת יושר ומחר ב8 בבוקר אני כבר אמור להיות במקום העבודה. לא היה לי את הטלפון של המעסיקה להודיע לה. ואמרו לי שאני חייב חייב לבוא עם התעודת יושר. הלכתי ב8 בבוקר להוציא את התעודה ורק קרוב ל10 בבוקר היה לי תעודת יושר ביד. הגעתי למקום העבודה ב11 בערך ואמרו לי שהמשרה כבר אויישה ולא משנה מה קרה. אני מבין אותם כבר השעה 10 חשבו שאני לא בא או משהו. ולסניף עצמו לא היה את הטלפון שלי. עכשיו מה אני עושה? נגרם לי עוול רציני פה. שלחתי מכתב לדואר ולא ענו לי ולא התייחסו בכלל. האם יש לי עילה לתביעה? ואם כן? איזה ראיות אני אמור להציג? תודה מראש שחר.

אולי מישהו יכול לעזור- האם יש לי עילה לתבוע?

שלום, אני משכירה את הדירה שלי לזוג. לפני כחודש התקשר אליי הזוג ואמר שיוצאים מים מהניקוד בריצפה במרפסת השירות. ניסו לתקן אבל מים ממשיכים לצאת (מסתבר שכל פעם שמישהו מלמעלה בבניין מפעיל את המכונה שלו- הדירה שלי כמעט הכי תחתונה). זה היה ביום שבת ב 10 בלילה וכמובן שהזמנתי אינסטלטור כדי למנוע הצפה של כל הדירה. האינסטלטור תיקן את הבעייה זמנית-- אמר שזאת בעיה של צינור מרכזי בבניין וועד בית אמור לתקן את הבעיה. אם הם לא יעשו זאת בהקדם התופעה יכולה לחזור על עצמה- היא באמת חזרה יומיים אחרי כן ושוב תוקנה ע"י אותו אינסטלטור אבל אמר שזאת פעם אחרונה שמגיע- על זה שילמתי 500 ש"ח. במקביל שהזמנתי את האינסטלטור פעם ראשונה דיברתי עם החברה שמבצעת עבור הועד בבניין את הגבייה מהדיירים. שם אמרו לי שאם הבעיה בצנרת מרכזית אז כמובן שהכסף יוחזר לי. אחרי צעקות ושיחות חוזרות ונשנות ועד הבית הואיל בטובו להזמין את חברת הביטוח שבדקה ואמרה בפירוש שהבעיה בצנרת מרכזית. שמחתי כמובן. פניתי לועד לקבל את כספי בחזרה אולם זה טען שמה ששילמתי שילמתי- לא מגיע לי החזרה כי האינסטלטור שהזמנתי לא פתר את הבעיה!!! אני כמובן כעסתי ואמרתי שהוא לא היה אמור לתקן את הבעיה הכללית אלא לתת לי פיתרון זמני ביום שבת ב 10 בלילה ע"מ שלא יוצף לי הבית!!! אז הוא אמר שאין מה לעשות- שילמתי למען פיתרון בדיהר שלי והם לא אמורים להחזיר לי על זה כסף. הוא גם הזביר שהם החליטו לא להפעיל א הביטוח כי המיקום שזה נמצא לא באחריות או משהו בסגנון אבל הם יזמינו אינסטלטור שיסדר את זה. בינתיים ועד היום עדיין לא תוקנה הבעיה וזה שוב יכול לחזור על עצמו... אני לא יודעת מה לעשות הם פשוט רבים איתי בטלפון ולא עושים את מה שצריך- ניסיתי לפנות לתרבות הדיור אבל הם לא רשומים שם. מה אני עושה ולמי אני פונה??? האם כדי לקבל את ההחזר שלי אני אמורה לפנות לתביעות קטנות? האם יש לי עילה לתבוע וכמה גדולים הסיכויים שאזכה? תודה מראש.

זכויות יוצרים.

שלום וברכה, לי יש אתר אינטרנט שמאוחסן על שרת ברוסיה. יש לי מספר שאלות. א. האם אפשרי לתבוע אותי על הפרת זכויות יוצרים אם נתתי באתר קישורים לשירים וכדו` והתוכן לא מאוחסן על השרת שלי. ב. האם שייך מבחינה משפטית לקשר אותי לאתר באמצעות רמזים באתר, או באתרים אחרים (כגון שאני עכשיו כותב פה...) ג. באתר יש תוכנות פרוצות, חלקם עם הוראות פריצה. התוכנות לא של חברות ישראליות, מה הסיכון המשפטי בזה? נ.ב הידע שלי בחוק ומשפט חלש, אשמח אם תעזרו לי כדי שלא אסתבך מעל הראש. (דוגמת זה ששבוע שעבר אכל קנס של 250,000 שקל)

solsad

New member
מה זאת אומרת בעזרת איגוח נממן רכישת נכס ?

בוא נאמר שלמרות שאני לא חברה מסחרית אלא סתם בנאדם פרטי, אני לא רוצה לקחת הלוואה כדי לממן רכישת דירה. אני רוצה לממן דירה על ידי איגוח. מה התוכן של איגוח שבעזרתו מממנים דירה ? איך זה עובד ? איך על ידי איגוח מממנים רכישת דירה בתכלס ? - פשוטו כמשמעו מה זה אומר בתכלס "בעזרת איגוח לממן רכישת דירה" ?

למעלה