שאלות ותשובות

SignedIncognito

New member
חיבור של מספר תמונות אחת ליד השניה

אני מקווה שאני בפורום הנכון, ואם לא אשמח להכוונה לפורום כזה. מה שאני רוצה לעשות לא בדיוק מוגדר כעבודה עם תמונות אבל דיי קרוב לזה. יש לי מספר תמונות(4-10)כול התמונות מלבניות(ושוות בגודלן) ואני רוצה דרך פשוטה על ידי תוכנה לסדר אותן אחת ליד השניה(בצורה צמודה) במסגרת שאני בוחר(שורותXעמודות) ושאת התוצאה אפשר יהיה לשמור כתמונה בפני עצמה. בתודה מראש לעונים.

אדם 08

New member
מחפש אתר תמונות

לילה טוב, אני מחפש אתר שמספק תמונות באיכות טובה במיוחד בחינם. אני רוצה לבחור תמונה ולהגדיל אותה לפוסטר לחדר (חשבתי על משהו כמו מטר וחצי על חצי מטר-מטר). מישהו מכיר אתר כזה, ואתר מומלץ להגדלות כאלה? תודה מראש

yoo yoo

New member
התיעצות, פוטומנטאז' מתמונות בפוקוס לא בפוקוס

לקוחה ביקשה שאצור תמונה בהשתמש בחלקים ממספר תמונות שונות, אשר נקודות הפוקוס שלהם שונות גם כן. הבעיה, שבמספר תמונות החלקים הנחוצים הם לא בפוקוס ובתמונות אחרות חלקים אחרים כן בפוקוס. כמצרפים את כל החלקים יחד ליצירת התמונה, יוצא מישמש לא הגיוני של פוקוס ,חוסר פוקוס וגרדינט של מחוסר פוקוס לפוקוס. רזולוצית התמונות גבוהה מאוד. התוצאה, מספר רב מדי של שעות עבודה, מעל המשוער, בנסיון לתקן שהכל יראה הגיוני בעין ואיכותי כתמונה. אני מתלבט כיצד לטפל בנושא מול הלקוחה. האם לתת לה הנחיות טכניות? ואם כן אילו? כל הנחיה טכנית שהעליתי על דעתי יוצרת בעיות חדשות. כגון לצלם רק עם מספר מצמצם, נאמר, 9 או 11. הדבר יותר שטח גדול יותר של איזורים בפוקוס. אך זה מצריך זמן חשיפה ארוך יותר ויכול להוות בעיה שכמצלמים בשעות בין הערביים, שזה השעות העדיפות על צלמים. הדבר יכול להשפיע גם על הצבעוניות של התמונה. או לבקש ממנה שתצלם את האובייקטים שלה שלא בפרספקטיבה ובכך למנוע את נושא הטישטוש, ואני אטפל ביצירת הפרספקטיבה אחר-כך. אך הדבר לא נראה לי ריאלי כשמדובר בצילומים בשטח וכמדובר בסט צילומים שמורכב ממרכיבים רבים. אשמח לשמוע דעות והצעות שלכם.

אה ...

עם gimp - יוצרים תמונה חדשה שגודלה כמכפלת התמונות שרוצים, מוסיפים את התמונות בתור שכבות חדשות ומסדרים. (אם לא ברור - אעלה הסבר אח"כ). התכנה חופשית וחינמית. יתכן מאד שאפשר עם כל תכנת ציור (משהו מגיע עם החלונות, נכון?) על ידי ייצור של תמונה חדשה, וביצוע של "העתק- הדבק" לתמונות למיקום הרצוי. אפשרות שניה - יוצרים קובץ HTML ומארגנים בו את התמונות במטריצה לפי הרצוי. (חיסרון - אי אפשר לשמור את התוצאה כקובץ תמונה יחיד). ניתן להציג בכל דפדפן.

ארטית

New member
אם אפשר לצלם מחדש אז הייתי ממליצה

להתיעץ בפורום "אומנות הצילום" http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?forumId=215 או "צילום סטילס" http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?forumId=809 לחידוד ושיפור החיבור והפוקוס בתמונות יש כמה דרכים, אבל יהיה קשה עד בלתי אפשרי להגיע לתוצאה מושלמת: http://www.youtube.com/watch?v=VpYPP3Pf7vU בהצלחה

bekixr

New member
השאלה שלי היא איפה אפשר ללמוד ריטוש באופן

מיקצועי קורס בצפר שאת ממליצה עליו?

ארטית

New member
יש קורסים טובים

במכללת מנטור בת"א וחיפה, קורסי פוטושופ למתחילים ומתקדמים. מומלץ בחום. אנשים מוכשרים ומקצועיים מאוד

SignedIncognito

New member
אממ....אם אני מבין נכון בGIMP

אתה יוצר תמונה שהשטח שלה הוא השטח של מספר התמונותXשטח כול תמונה...עד כאן אני הבנתי. השאלות איפה אני משחק עם כול הגדלים של התמונה הגדולה, איך אני בעצם בודק את הגודל של התמונה שאני צריך ובנוסף איך אני מכניס כול שכבה שהיא תמונה בפני עצמה לתמונה הגדולה. תודה. *אני מתפלאה שאין משהו יותר פשוט שפשוט מסדר את התמונות אחת ליד השניה בתבנית שבוחרים.

אז ...

אתה צודק במה שכתבת. אני מקווה שהמצגת תהיה ברורה (נאלצתי להפחית איכות כדי לעמוד במגבלות גודל הקובץ של תפוז) עם הגודל של התמונה הגדולה אתה יכול לשחק או בהתחלה (ביצירה שלה), או תוך כדי עבודה לחצן עכבר ימני image -> canvas size להכניס תמונות כשכבות - אפשר על ידי גרירתן ממנהל הקבצים לרשימת השכבות, או על ידי תפריט file -> open as layer יש גם תכנה בשם gthumbs שמאפשרת לעשות בדיוק את מה שביקשת, אבל היא זמינה רק ללינוקס. תכנה מאד שימושית ...

למעלה