אבק כוכבים - סרט\ספר

Aether

New member
יש בזה משהו

אני חושב שניל סיפר בהרצאה הראשונה שלו באייקון (על מדיומים שונים) שכשאומרים לאלאן מור ש"הסרט הרס את הספר שלו", אז אלאן מור מוביל את מי שאמר את זה לספרייה שלו, שולף את הספר המדובר, מצביע עליו ואומר "הנה הספר. הוא בסדר גמור, אף אחד לא הרס אותו". ואני חושב שגם לניל יש את הגישה הזאת. אבל בכל זאת, לפעמים נחמד יותר שהסרט תואם לספר - נהנתי הרבה הרבה יותר בסנטה חזירוס (Hogfather מסדרת עולם הדיסק), שרובו הוא מילה במילה מה שהיה בספר, מאשר באבק כוכבים.

סרט חמוד להפליא(+ייתכנו ספוילרים, נראה לי).

בהתחלה השינויים קצת הרגיזו אותי, אבל אז הבנתי שניל יודע מה הוא עושה. ממש אהבתי שהוחלט לשים דגש על קטעים די זניחים בספר שהפכו לפנינה של הסרט (הספינה!
), והשחקנים של איביים וברנרד (רק לי הוא מזכיר את רון וויזלי?) אדירים. מה שקצת הפריע לי הוא שהפכו את המסע ל"תוך שבוע" זה נותן תחושה של "טוב, אנחנו צריכים לקצר את הספר, בואו נקצר גם את הזמן שבו הסרט מתרחש! יופי-דו!". אני לא אוהבת מרתונים. ובונוס למי שהיה בהקרנה באייקון- נכון שהיה ממש מרגש שהשם של ניל הופיע על המסך וכולם מחאו כפיים?

limilu

New member
אומייגד, כ"כ רון וויזלי ../images/Emo2.gif

אני פשוט מתה על הקטע שמישל פייפר הופכת אותו לבחורה

ailag

New member
לא קראתי את הספר, אבל

בסוף הסרט אני וזה שבאתי איתו יצאנו בעיקר במסקנה: זה לא היה גיימני. היתה שם עלילה חביבה, בדיחות משעשעות וכו' אבל הטאץ' של ניל גיימן לא ניכר בגרוש. יש לו תמיד טאץ' גותי/"אפל" בחלקו, ילדותי בחלקו (תלוי מתי), סגנון סיפור שכזה .. כלום, נאדה. האלמנטים כן היו - למשל הנר שעכשיו ראיתי שהזכירו, לא משנה איזה תסריטאי יכתוב את זה, הנר יראה כמו משהו שגיימן כתב. (למרות שהוא לא כזה דבר מקורי). אבל כל דבר שאי אפשר לסכם במילה / תמונה מדויקת קצת הלך לאיבוד. אבל היה נחמד.

למעלה