שאלה חשובה

שאלה חשובה

אימון AB בהתחלה אני יעשה אותו 3 פעמים בשבוע או 4? ועל מה להתאמן בכל אימון

אימון AB במתכונותו הרגילה

מבצע ארבע פעמים בשבוע AB מנוחה AB מנוחה מנוחה וחוזר חלילה בכל אימון אתה מאמן קבוצת שרירים אחרת למשל ב-A חזה, גב, יד אחורית ב - B רגלים, כתפיים יד קדמית לשרירים גדולים (חזה, גב, רגליים) מבצעים 9-12 סטים לשרירים קטנים 8-9 סטים בטן אימון כן אימון לא 6 סטים במגוון הסגנונות יספיקו לך בהחלט

יש פה בעיה אחי

חזה וגב זה שתי שרירים גדולים ולא עובדים על שתי שרירים גדולים באותו אימון

א. מאיפה הבאת את זה ?

ב. תראה לי איך אתה מסדר תוכנית AB בלי שבאחד האימונים לא יהיה בו שני שרירים גדולים ואני מוריד בפניך את הכובע

אם יותר לי לשאול ולהעיר למה ?

לדעתי אתה עושה טעות הרגליים הם דווקא אחד השרירים (אחרי הלב כמובן) המחייבים אותנו להשקעה מיוחדת

d_style

New member
יש לך 3 "שרירים גדולים"

איך בדיוק תחלק תוכנית AB בלי לעבוד על שניים באותו אימון ?

Grand Master G

New member
יש 8 קבוצות שרירים בגוף

שרירים גדולים: חזה, גב, רגליים שרירים קטנים: כתף, יד קדמית, יד אחורית, זוקפי גב, בטן. אם תעבוד כמו שהצעת, תזניח שרירים חשובים. לידיעתך.

קטריס

New member
אני חייב לציין שאצלי לפחות

קב' שרירי החזה מתנהגת יותר כמו קב' שרירים קטנה מאשר גדולה. קח לדוגמא את הרגליים והגב - שתי קב' שרירים ענקיות. אני צריך לפחות 2 סטים לחימום מקומי בתחילת האימון, אני צריך לעבוד בעצימות מטורפת כדי לקבל DOMS. אני צריך זמן התאוששות גדול יותר בין סט לסט, אבל מסוגל לעבוד בהרבה סטים עד שאני מרגיש את התשישות הכללית הזאת, את תחושת ה"אני מפורק" הזאת. בנוסף, לאחר הפסקה של שבועיים-שלושה, רמת הביצועים ברגליים ובגב אינה יורדת, ולעיתים אף עולה. אבל בחזה, סט אחד לחימום מקומי זה בהחלט מספיק. אני מתאושש הרבה יותר מהר בין סט לסט ואני מקבל שם DOMS כל הזמן. תחושת ה"אני גמור" הכללי הזו מגיע מהר יותר, ולמעשה אני מתוסכל מזה שאני צריך להקדיש לגב אותה כמות סטים כמו לחזה כי אני מרגיש שהחזה "מגביל" אותי. בנוסף, לאחר הפסקה של שבועיים-שלושה, כבר הביצועים ירדו ויהיו DOMS באימון הראשון. כאילו תחשוב על זה, חשוב על כמה שרירים יש ברגליים וכמה יש בגב. המון!! ותחשוב כמה יש בחזה. הרבה פחות. אני למען האמת לא מבין למה מתייחסים לחזה בכלל כקב' שרירים גדולה. למען הפרוטוקול יש להגיד שאין לי חזה חלש ושאני לא עובד יום קודם לכן על היד האחורית.

Grand Master G

New member
כל אחד והגנטיקה שלו

אני לא צריך להגיד לך את זה, בכל מקרה אם לוקחים את כל קבוצות השרירים חזה הוא מהגדולים שבהם, זה שברגליים יש חלוקה גדולה לשרירים קטנים יותר לא אומר שחזה לא נחשב לשריר גדול, הכל יחסי.

k a l e n

New member
זוקפי גב ובטן

הם שרירים גדולים..לא? פשוט הם מקבלים גירוי מסיבי לאורך כל האימון כשרירים מייצבים + מסייעים ולכן לא צריך להקדיש להם כ"כ הרבה סטים.

Grand Master G

New member
לא

הם שרירים קטנים, ככה לפחות מתייחסים אליהם בספרות המקצועית. הם מייצבים את מפרק עמוד שדרה/אגן אבל לא שרירים מסייעים.

Ronnie O

New member
רגע.. לפי מה שהבנתי

הם שרירים ארוכים... אגב- בשביל מה זה דד ליפט? לחזק איזה שריר?

קטריס

New member
לא. ועדי - השרירים עליהם דדליפט

עובד תלויים באיזה דדליפט את מבצעת. לתרגיל וריאציות שונות. בדרך כלל שתי קב' השרירים העיקריות הן זוקפי הגו, ההאמסטרינג (או "ירך אחורית") והגלוטאוס מקסימום (אהמ..התחת
).

קטריס

New member
רואים ששתיתי בראנדי הא?

אני אומר "שתי קב' השרירים העיקריות" וכותב שלושה. טוב נו..כיף להיות שתוי.

Ronnie O

New member
חת'כת חת'כת..!!

קבל מסר! כי כמעט התכוונתי לכתוב את זה פה, אבל החלטתי שזה לא ראוי...

למעלה