שאלה למי שעדיין רואה בנתניהו מוביל עם פוטנציאל.

1ספי11

Well-known member
האם יש דבר אחד במדינה שטוב יותר היום ממה שהיה לפני 15 שנה.

evglev1

Well-known member
מנהל
הגדר בגבול מיצריים.
הרכבת הקלה בתל אביב.
גידול ההתישבות ביו"ש בשנים 2011-2021 ב 43% ( פה אני לא בטוח שזה הישג גדול כי היה צריך להיות הרבה יותר , אבל גם זה משהו )
השאלה אם מדובר בגידול טבעי של מתיישבים שעשו ילדים או שהייתה השקעה בתחום מצד הממשלה. אבל אפשר להוסיף:

שגרירות אמריקאית בירושלים
הכרה אמריקאים ברמת הגולן כשטח ישראלי
טיסות קצרות יותר בגלל אפשר לטוס מעל האמירויות
יותר אנשים כולל מהשמאל הבינו שה"פלסטינים" אכזריים לפחות כמו הנאצים.

1ספי11

Well-known member
השאלה אם מדובר בגידול טבעי של מתיישבים שעשו ילדים או שהייתה השקעה בתחום מצד הממשלה. אבל אפשר להוסיף:

שגרירות אמריקאית בירושלים
הכרה אמריקאים ברמת הגולן כשטח ישראלי
טיסות קצרות יותר בגלל אפשר לטוס מעל האמירויות
יותר אנשים כולל מהשמאל הבינו שה"פלסטינים" אכזריים לפחות כמו הנאצים.
אין עליך. אולי נתניהו איפר לחמאס להיכנס לעוטף כדי שהשמאל יבין כמה הוא אכזרי?
יש לך את זה ביותר חכם?

evglev1

Well-known member
מנהל
אין עליך. אולי נתניהו איפר לחמאס להיכנס לעוטף כדי שהשמאל יבין כמה הוא אכזרי?
יש לך את זה ביותר חכם?
רבים הבינו כבר בשומר החומות, לכן חלק ממצביעי בן גביר היו שמלאנים לשעבר.

דיברגנט חדש

Well-known member
האם יש דבר אחד במדינה שטוב יותר היום ממה שהיה לפני 15 שנה.
כן, מצב כלכלי של כ"א השתפר.
האם לפני 15 שנה לכ"א היה מכשיר סלולרי והוא דיבר חופשי?
היום, לכ"א יש מס' מכשירים ואפילו העניים רוכשים סלולרי בלפחות 700 ש"ח.

היום, כמעט לכל משפחה יש 2 מכוניות ואפילו יותר.

היום, רובנו מרגישים צורך לצאת לחופשה בחו"ל לפחות פעם בשנה, האם היה דבר כזה בעבר?
בעבר, זה היה בגדר מותרות בלבד ומעטים הרשו לעצמם, היו המון שלא היו מעולם בחו"ל, שלא טסו במטוס מעולם ועוד ...

xyxy210

Active member
נכון, המצב הכלכלי של העשירים, האליטות בהחלט השתפר. אבל לא בגלל ביבי.
חברות הייטק נסחרות במיליארדי דולרים, וחלק של האליטות בהן גדול.
למסעודה משדרות , סביר להניח שאין מניות ב Nvidia באפל, בטסלה או ב S&P.וזה בהחלט בגלל ביבי.
גם למיציתי אין, אבל אצלו תמיד הכל טוב , גם כשרע, אזי שיהיה לו לבריאות.
לרוב היו [לכל העשירים לבטח היה]. ולבטח לא בגלל ביבי.
כי המחירים של המכשירים ועלות השימוש בירידה.
אתה טועה. לאליטות יש יותר משתי מכוניות. וגם זה לא בגלל ביבי.
למשפחה ממוצעת יש בקושי מכונית אחת, ישנה.
ילדים של משפחות ממוצעות יכולים לגור לכל היותר בשכירות באיזו פריפרייה נידחת.
יוקר המחייה ועלות הדירות רחוק מהישג ידיהן.ו זה בגלל ביבי.
היום, רובנו מרגישים צורך לצאת לחופשה בחו"ל לפחות פעם בשנה, האם היה דבר כזה בעבר?
נכון, אבל אתה לדוגמא , לא יצאת לחופשה כדבריך בשנים 20 עד 23 .
האליטות יצאו יותר מפעם בשנה הן לחופשות והן לביקור קרובי משפחה.

בעבר, זה היה בגדר מותרות בלבד ומעטים הרשו לעצמם, היו המון שלא היו מעולם בחו"ל, שלא טסו במטוס מעולם ועוד ...
אתה מדבר כאן על "עבר" במתכונת של יבגני....:)
לפני 50 שנה , זה היה אולי עיניין של מותרות.
היום בעלי היכולת טסים במחלקת עסקים לפחות.
מסעודה משדרות אם יצא לה לטוס, תטוס בטיסת שכר [יש בכלל דבר כזה היום?]
או עם איזיגט שיכול ככה סתם להשאיר אותה באיזה מקום בלי יכולת לחזור..
וכן גם לזה השלטון בראשותו של ביבי אחראי.

דיברגנט חדש

Well-known member
נכון, המצב הכלכלי של העשירים, האליטות בהחלט השתפר. אבל לא בגלל ביבי.
חברות הייטק נסחרות במיליארדי דולרים, וחלק של האליטות בהן גדול.
למסעודה משדרות , סביר להניח שאין מניות ב Nvidia באפל, בטסלה או ב S&P.וזה בהחלט בגלל ביבי.
גם למיציתי אין, אבל אצלו תמיד הכל טוב , גם כשרע, אזי שיהיה לו לבריאות.
אין לי מושג היכן אתה חי, אך כשאני רוצה לצאת למסעדה, אני צריך להזמין מקום מראש ואי אפשר לצאת ממסעדה מבלי לשלם לפחות 200 ש"ח לראש.
איך אתה מסביר את זה? הרי ישנן הרבה מסעדות
לרוב היו [לכל העשירים לבטח היה]. ולבטח לא בגלל ביבי.
ברור, כל הצלחה לא תיזקף לזכותו, רק כשלונות ...
כי המחירים של המכשירים ועלות השימוש בירידה.
ומי גרם לירידה? באיזו ממשלה זה נעשה?
אתה טועה. לאליטות יש יותר משתי מכוניות. וגם זה לא בגלל ביבי.
למשפחה ממוצעת יש בקושי מכונית אחת, ישנה.
ילדים של משפחות ממוצעות יכולים לגור לכל היותר בשכירות באיזו פריפרייה נידחת.
יוקר המחייה ועלות הדירות רחוק מהישג ידיהן.ו זה בגלל ביבי.
הדבר היחיד שנכון במה שכתבת, הוא הדיור ואף אחד לא הולך לפריפריה, אלא שוכר עם שותפים כאשר הוא רווק או גר אצל ההורים.
רוב המשפחות שבהן 2 ההורים עובדים יש 2 מכוניות לפחות כאשר לילד קונים מכונית ישנה יחסית.
נכון, אבל אתה לדוגמא , לא יצאת לחופשה כדבריך בשנים 20 עד 23 .
האליטות יצאו יותר מפעם בשנה הן לחופשות והן לביקור קרובי משפחה.
בתקופת הקורונה לא טסתי לחו"ל, גם כאמצעי ביטחון וגם כי לא רציתי להכניס ראש בריא למיטה חולה ולהסתבך בשל סירובי להתחסן, אך כאשר ירדו המגבלות, הספקתי לטוס מס' פעמים הן לצרכי נופש והן לצרכי עבודה.
אתה מדבר כאן על "עבר" במתכונת של יבגני....:)
לפני 50 שנה , זה היה אולי עיניין של מותרות.
היום בעלי היכולת טסים במחלקת עסקים לפחות.
מסעודה משדרות אם יצא לה לטוס, תטוס בטיסת שכר [יש בכלל דבר כזה היום?]
או עם איזיגט שיכול ככה סתם להשאיר אותה באיזה מקום בלי יכולת לחזור..
וכן גם לזה השלטון בראשותו של ביבי אחראי.
לא, לפני 50 שנה, היית צריך אישור מיוחד בשביל לטוס יותר מפעם אחת, אני התייחסתי בתגובתי על התקופה שאתה ציינת, שרק אז ישראלים התחילו לגלות את חבילות הנופש הזולות של טורקיה ובכל זאת היה יותר יקר מאשר עכשיו, לא היה את כל טיסות הלואו קוסט.
האם באותה תקופה היית יכול לפנטז לטוס ב-20 יורו? אם השגתי ב-200 יורו היית שמח שדפקת את המערכת :)
בעבר מסעודה משדרות לא חשבה בכלל על האפשרות לטוס וכרגיל מחוסר יושרתך, כפי שכתבתי מעלה, כל הצלחה לא תיזקף לזכות BB, רק כשלונות ...

xyxy210

Active member
אין לי מושג היכן אתה חי, אך כשאני רוצה לצאת למסעדה, אני צריך להזמין מקום מראש ואי אפשר לצאת ממסעדה מבלי לשלם לפחות 200 ש"ח לראש.
איך אתה מסביר את זה? הרי ישנן הרבה מסעדות
אני חיי מצויין.....הדוגמא שהבאת, האם היא מראה ששלטון הליכוד בראשותו של ביבי הביא לאיזה שינוי לטובה ?
אם תחשוב ברצינות, ובאוביקטיביות, אלו שהולכים באופן קבוע למסעדות ומשלמים 200 ש"ח לראש הם בד"כ אלו שציינתי [אנשי הייטק ואליטות שמחזיקות את המדינה].
לשלטון אין שום יד ורגל בכישרון של אותם אנשים שהגיעו לזה בכוחות עצמם. צא פעם למסעדת Meat-Bar בהרצליה או בתל אביב, למסעדת HUDSON ברמת החייל בת"א. נראה לך שמסעודה משדרות תהיה שם גם ?
ברור, כל הצלחה לא תיזקף לזכותו, רק כשלונות ...
מה לעשות שזו האמת האוביקטיבית ? או אם תרצה בלשונו של חברינו הידוע " לחובבי ז'אנר האמת, העובדות והמציאות" - זה המצב האמיתי. מיצינו נושא זה ? :)
ומי גרם לירידה? באיזו ממשלה זה נעשה?
הממשלה הורידה את מחירי הטלפונים הסלולריים ? או את עלות השימוש ? אתה רציני ?
הדבר היחיד שנכון במה שכתבת, הוא הדיור ואף אחד לא הולך לפריפריה, אלא שוכר עם שותפים כאשר הוא רווק או גר אצל ההורים.
רוב המשפחות שבהן 2 ההורים עובדים יש 2 מכוניות לפחות כאשר לילד קונים מכונית ישנה יחסית.
זה נכון רק למשפחות ששיכות לפי הגדרתי לאליטה. זה לא הממוצע. תבדוק אפילו כאן בין החברים שלך ....
בתקופת הקורונה לא טסתי לחו"ל, גם כאמצעי ביטחון וגם כי לא רציתי להכניס ראש בריא למיטה חולה ולהסתבך בשל סירובי להתחסן, אך כאשר ירדו המגבלות, הספקתי לטוס מס' פעמים הן לצרכי נופש והן לצרכי עבודה.
הבאתי אותך כדוגמא, כי ציינת זאת. שוב , מי שטס באופן קבוע לחול לנופש או לביקורים משפחתיים [מי שעדיין עובד בהחלט גם טס מטעם מקום עבודתו כך שזה לא אמור להיחשב לחופשה]. זה לא מסעודה משדרות. אפילו לא הרינגטון.......אלא אותם אלו שהזכרתי קודם.
לא, לפני 50 שנה, היית צריך אישור מיוחד בשביל לטוס יותר מפעם אחת, אני התייחסתי בתגובתי על התקופה שאתה ציינת, שרק אז ישראלים התחילו לגלות את חבילות הנופש הזולות של טורקיה ובכל זאת היה יותר יקר מאשר עכשיו, לא היה את כל טיסות הלואו קוסט.
האם באותה תקופה היית יכול לפנטז לטוס ב-20 יורו? אם השגתי ב-200 יורו היית שמח שדפקת את המערכת :)

בעבר מסעודה משדרות לא חשבה בכלל על האפשרות לטוס וכרגיל מחוסר יושרתך, כפי שכתבתי מעלה, כל הצלחה לא תיזקף לזכות BB, רק כשלונות ...
גם היום אני לא אטוס ב 20 אירו. גם לא ב 200. מי שיכול להרשות לעצמו ינהג אחרת.

ועכשו למשהו אחר -
דיברת על "היושרה שלי" אני אהיה איתך כנה לרגע קט....
אני מניח שאתה יודע מה דעתי על הפורום הזה ועל פורומים אחרים מהסוג הזה.
כאן לא מתקימים דיונים אמיתיים.
כאן מתנהלת מלחמה.
לדעתי עדיין זה הפורום האלים ביותר בכל תפוז.
אם נסכם את תקופת שלטון הליכוד בראשותו של ביבי, כל בר דעת יגדיר זאת ככשלון .
היו הצלחות קטנות פה ושם [אין טעם עכשו להיכנס לזה]
סה"כ נכון להיום מצבינו הבטחוני גרוע מאי פעם.
מבחינה כלכלית מצבינו טוב. אתה רוצה לזכות את ביבי בעובדה הזאת ?- בבקשה.
מצבינו המדיני גרוע. כל הסיפורים והנסיעות של ביבי בזמנו לאפריקה ועל הקשרים עם מדינות עלומות שם הוא בדיחה רעה.
אלמלא האמריקאים , אין לי מושג "אנא אנו באים", וכאן, חכמי הפורום מכנים את הנשיא האוהד ביותר למדינתינו שישב בבית הלבן - דמנטי ושאר ירקות.

נ.ב ראה זאת כמחמאה שהצלחת להוציא ממני פוסט ארוך כזה...:)

לא,הפוך.
סלולרי זה לא איכות חיים... - ההפך מכשיר שאתה חייב לקחת איתך כל הזמן.
אז הגדלת הוצאה למשהו מיותר... גאון.
לא במרכז,פעם זה היה ככה. היום ממש במרכז כבר צפוף מידי. והמכוניות יקרות מידי.
חופשה ברמה נמוכה של עניים - טורקיה יוון באוטובוסים מעופפים בתת רמה לזמן קצר.

Harrington

Well-known member
מנהל
תפרט אם אתה יכול.
יכול בקלות. חלק המדברים נכתבו כאן כבר. למעשה זולת היותנו באמצע תקופת מלחמה אני בדעה שברוב התחומים (לרבות הבטחוני, אבל עדיין מוקדם לקבוע זאת סופית מהטעם האמור) מצבנו טוב יותר היום מכפי שהיה לפני 15 שנה. כן, אני יודע שלא תסכים לאף מילה. לכן גם לא רואה טעם מיוחד בלפרט. אעשה זאת בשמחה מול מתדיינים אובייקטביים שבוחנים את הדברים לגופם. זה לא משהו אישי אבל מול רל"ב שכל עניינם הוא להראות את ההיפך, פשוט אין טעם מיוחד.

xyxy210

Active member
יכול בקלות. חלק המדברים נכתבו כאן כבר. למעשה זולת היותנו באמצע תקופת מלחמה אני בדעה שברוב התחומים (לרבות הבטחוני, אבל עדיין מוקדם לקבוע זאת סופית מהטעם האמור) מצבנו טוב יותר היום מכפי שהיה לפני 15 שנה. כן, אני יודע שלא תסכים לאף מילה. לכן גם לא רואה טעם מיוחד בלפרט.
חחחחחחחחחחחח "לא רואה טעם לפרט". :ROFLMAO:
בואנ'ה, בקש מ ChatGPT תירוצים מוצלחים יותר.
אעשה זאת בשמחה מול מתדיינים אובייקטביים שבוחנים את הדברים לגופם.
אמר החבר האוביקטיבי האולטימטיבי.....:ROFLMAO:
קבל חיבוק צמוד.... |חיבוק|

Harrington

Well-known member
מנהל
חחחחחחחחחחחח "לא רואה טעם לפרט". :ROFLMAO:
בואנ'ה, בקש מ ChatGPT תירוצים מוצלחים יותר.

אמר החבר האוביקטיבי האולטימטיבי.....:ROFLMAO:
קבל חיבוק צמוד.... |חיבוק|
שמחתי כמו תמיד לעמוד לך לעזר ככלי שרת לשחרור אגרסיות. כולי תקווה מעומקה דליבא שהפוסט שלך יקל לך על הצרבת ועל כאבי הבטן ושאר עניינים שאין זה המקום לפרטם.

המשך יום שקט ונעים וכן,
מיצינו.

1ספי11

Well-known member
יכול בקלות. חלק המדברים נכתבו כאן כבר. למעשה זולת היותנו באמצע תקופת מלחמה אני בדעה שברוב התחומים (לרבות הבטחוני, אבל עדיין מוקדם לקבוע זאת סופית מהטעם האמור) מצבנו טוב יותר היום מכפי שהיה לפני 15 שנה. כן, אני יודע שלא תסכים לאף מילה. לכן גם לא רואה טעם מיוחד בלפרט. אעשה זאת בשמחה מול מתדיינים אובייקטביים שבוחנים את הדברים לגופם. זה לא משהו אישי אבל מול רל"ב שכל עניינם הוא להראות את ההיפך, פשוט אין טעם מיוחד.
אכן. ברור שמצבנו הביטחוני והמדיני היום טוב יותר מלפני 15 שנה. אבל רל"ב.

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן. ברור שמצבנו הביטחוני והמדיני היום טוב יותר מלפני 15 שנה. אבל רל"ב.
המצב הבטחוני שלנו מה לעשות, אכן טוב יותר. המצב המדיני לא רע בכלל למען האמת, ודאי לא גרוע מלפני עשור וחצי. אמנם הוא עובר כרגע תקופה מעט פחות נוחה, מה שלעולם קורה כשישראל קמה להגן על עצמה ולא נכנעת לתכתיבי העולם להיות הקורבן הנצחי, אבל מעבר לכך שזה לא באמת מלמד על המצב המדיני לאשורו (שמתבטא בשיחות סגורות בין מנהיגים שבדרך כלל לא מתפרסמות), הוא עיתי בהתאם לאמור לעיל ומתוך כך גם זמני כידוע. בכל מקרה מבחינה זו גם אם הייתי מקבל את דעתך (שלא הבעת אלא בדרך פסיבית אגרסיבית אגבית :)) שמצבנו גרוע יותר, לאור מה שהוביל וגרם לכך, מבחינתי זאת ברכה ולא קללה (וברור שמבחינת הרל"ב זה בדיוק להיפך, שכן דווקא זה מלמד על עמדת ומעמד נתניהו, כמי שמייצג ומציג את ישראל כמדינה עצמאית ודואג לבטחונה בלי להיכנע לתכתיבי המערב והפרוגרס).

1ספי11

Well-known member
המצב הבטחוני שלנו מה לעשות, אכן טוב יותר. המצב המדיני לא רע בכלל למען האמת, ודאי לא גרוע מלפני עשור וחצי. אמנם הוא עובר כרגע תקופה מעט פחות נוחה, מה שלעולם קורה כשישראל קמה להגן על עצמה ולא נכנעת לתכתיבי העולם להיות הקורבן הנצחי, אבל מעבר לכך שזה לא באמת מלמד על המצב המדיני לאשורו (שמתבטא בשיחות סגורות בין מנהיגים שבדרך כלל לא מתפרסמות), הוא עיתי בהתאם לאמור לעיל ומתוך כך גם זמני כידוע. בכל מקרה מבחינה זו גם אם הייתי מקבל את דעתך (שלא הבעת אלא בדרך פסיבית אגרסיבית אגבית :)) שמצבנו גרוע יותר, לאור מה שהוביל וגרם לכך, מבחינתי זאת ברכה ולא קללה (וברור שמבחינת הרל"ב זה בדיוק להיפך, שכן דווקא זה מלמד על עמדת ומעמד נתניהו, כמי שמייצג ומציג את ישראל כמדינה עצמאית ודואג לבטחונה בלי להיכנע לתכתיבי המערב והפרוגרס).
מצבנו הביטחוני טוב יותר כולל השנה האחרונה?

למעלה