אהההההההה סוף סוף הפורום הזה הוקם!

ShAkaTArShA

New member
אהההההההה סוף סוף הפורום הזה הוקם!

אה.... כמה חיכיתי שיהיה פורום כזה שאני יוכל לשאול.. :) אז ככה יש לי מצלמה Sony DCR-TRV25 MiniDV ואמרו לי שאני צריך לקנות כבל Firewire כדי להעביר את המידע למחשב בצורה איכותית, אז ככה, לפי מה ששמעתי, אם ההרד דיסק לא NTSC אז יש הגבלה לקבצים עד גודל 4 ג'יגה, ורציתי לשאול.. (סוף סוף השאלה..) א. עם איזה תוכנה אני יכול לערוך את הקטעים שאני יקבל על המחשב בצורה נוחה יחסית אבל עדיין עם אפשרויות מתקדמות..כמו פיידים וכאלה... ב. איך לעזאזל אני מקבץ את הדבר הזה ועובד איתו בלי להרוס את המחשב ג. לאיזה פורמט כדאי לקבץ וגם כדי שיהיה אפשר לראות אותו ב DVD בתודה ע-נ-ק-י-ת מראש..

pinoki

New member
אממ

תוכל לעבוד בתוכנת פרימייר שהיא תוכנה פשוט מאוד וחצי מקצועית...

../images/Emo45.gif Adobe Primiere../images/Emo16.gif

בתחנת טלוויזיה בארה"ב שהייתי בה משתמשים בתוכנה הזו.
ניר

ShAkaTArShA

New member
אממ תודה רבה..

באמת המליצו לי על התוכנה הזאת, ומה בקשר לכיווצים? ( מצטער שרשמתי לקבץ היה מאוחר..
) הפריימיר יודעת לעשות דברים כאלה?

ShAkaTArShA

New member
אה ואם כבר אז עוד שאלה

הפריימיר יודעת גם "לדגום" את המידע מהמצלמה או שרק לעבוד עם הקבצים?

בקשר לכיווץ, לא ממש הבנתי../images/Emo16.gif

את השאלה. בקשר לדגימה מהמצלמה, אני ממש לא יודע. אני אישית משתמש בתוכנה מיוחדת ל"דגימה" (CAPTURE) שבאה עם הכרטיס.
ניר

pinoki

New member
אני חושבת הוא יודע לדגום

תנסה F5 אם אני לא טועה... זה יפתח לך חלון נוסף של דגימה....

GGOODD

New member
premier...

בהחלט יש את האפשרות הזו אם יש כרטיס... וfirewire

MaSTeRLou

New member
כמו שנאמר, יודע גם יודע

כיווץ קצי המדיה שנדגמים בPremiere נעשה לאחר עריכת סרטים במקרה של Firewire. במקרים אחרים, כמו בכרטיסי עריכת הוידאו האנלוגיים הפשוטים והמתקדמים יותר, נעשית דגימה לפורמט דחוס (כגון MJPEG, במקרה Pinnacle DC). בכל מקרה, אני לא ראיתי כרטיסים שמצליחים לדגום ליותר מהפורמט איתו מתקשרת חומרת הכרטיס, כל שבכל מקרה תצטרך לדגום לפורמט מסוים, ורק לאחר מכן, בExport לקובץ, או בסיום הפרוייקט תוכל להמיר לפורמט אחר. לפרימייר אין כל בעייה לייצא לכל פורמט שתרצה, בתנאי שהCODEC של הפורמט (כמו DIVX/XVID/Quicktime) מותקן על המחשב. אם למשל אתה רוצה לייצא לDIVX, אתה מוריד ומתקין מאתר DIVX את קובץ ההתקנה שלו, נכנס לפרימייר>לאחר פתיחת פרוייקט מייבא איזה קובץ שאתה רוצה להמיר וגורר אותו לחלון הsource, או מסמן את הקטע שאתה רוצה לייצא מהTimeline>ניגש לFile>Export (ובוחר clip או timeline לפי מה שבחרת קודם לכן להמיר)>בוחר movie. בכדי לבחור את פורמט הייצוא בחלון שיעלה לחץ settings. לבחירת פורמט הDIVX, בGeneral אתה בוחר Video for Windows, ובVideo אתה בוחר Divx. בvideo אתה גם יכול כמובן להגדיר את גודל והפרמטרים דחיסה של הDivx.

למעלה