אומנם לא חזרתי בתשובה...

אומנם לא חזרתי בתשובה...

ואני גם לא חושב על זה לרגע, אבל יש לי סיפור עצוב בשבילכם: לאח שלי בן ה27 יש חבר שהיה איתו בכל התיכון הם היו חברים הכי טובים, עברו ביחד את הפסיכומטרי וכ´ו... עכשיו החבר הזה של אח שלי, כל הזמן צחק על הדתיים ואמר שבחיים לא יוכל לחזור בתשובה ולפני שנתיים הוא התחיל לחזור בתשובה והיום הוא כבר לא חבר של אח שלי מסיבות אלו ואחרות, ולפי דעתי זה סיפור מאוד עצוב...! ואני אפילו מרחם על אח שלי! שהוא הפסיד ככה חבר טוב, למרות שהוא לא היה חייב...אבל עדיין זה בחיים לא יהיה כמו שהיה פעם........

../images/Emo24.gif

יש לי הצעה אשר אינה נוגדת את חזרתו בתשובה של החבר, וגם אינה נוגדת את הישארותו של האח - חילוני מושבע, וגם אינה נוגדת את היותם יהודיים. על כל אחד לנסות להפעיל - מכיוונו כלפי השני - את הפסוק "ואהבת לרעך כמוך" בלי לקבוע בשאר עקרונותיו.
סענדער

אם היינו נוהגים לפי השיטה הזאת

של "ואהבת לרעך כמוך" כלפי כולם, החיים בארץ היו הרבה יותר יפים. גם אם רק נשתדל לנהוג לפי השיטה הזאת, הכל יראה הרבה יותר יפה.

אמיתי 21

New member
שמע אחי

עמ"י עש"ו דע לך שאדם חוזר בתשובה אז כל מהות החיים שלו משתנה למשל אנכי הקטן וצעיר בשנים
חזרתי בתשובה לפני שנה וחצי, ובמהלך התשובה שלי התנקת הקשר עם חברים החילונים בגלל שאין שאין עינין ממשי לדבר איתם מבין וכמה ידידות אבל שאלתי אותם מה אני יכול לעשות הרי ללכת לפאבים אני ילך ולעשות שטיות אני לא יעשה יותר אז ? הקשר היחיד ששמורים זה פעם בכמה זמן קוצים ובשאלים מה נשמעה מבין לעומת זו יש לי חבר אחר שחזר במקביל אלי בתשובה וחיזקנו אותו והכל ואבל הוא נישאר בקשר עם החברים הישנים שלו ואתה יודע מה קרה ? הוא היום מדלג על שני המזבחים ושאלתי אותו מתי אדוני ידלג על שני המזבחים ? הרי יש בריתא שאומרת אומר אחטא ואשוב אחטא ואשוב אין מספיקין בידו לעשות שתושבה . והבחור הדרדר שוב והוא הסכים איתי שזה לא דרך כי מתי שמתחילים שלב חדש בחים צרכים לתחיל אותו נקי ואחרי שחזקים מספיק אז צרכים ראות אולי אפשר לתחבר לצד השני אבל אני מסכים אם חבר של אח שלך כי אסור לאדם להסים עצמו במקום סכנה

שוקו בת

New member
אמיתי , אבל ..

ב"ה אי אפשר להיתנתק מהחברים הישנים שעברת איתם חצי המחיים שלך .. אולי אתה יכול לעשות זאת .. אבל יש אנשים שקשה להם להיתנתק מזה.. כמוני לדגומא אני חוזרת בתשובה כבר שנה וקצת .. ואני אם החברים הישנים שלי עדיין. אבל מה לעשות קשה למצוא חברים דתיים,(יש לי חברים) אבל לאדם שלא מכיר איש,קשה לו .. תחשוב על זה. שוקו!

פראזניק

New member
מי אמר שצריך להפרד מהחברים הישנים?

כל עוד שזה לא מביא לעבור על עקרונות שקבענו לעצמינו, איני חושב שזה כ"כ פסול...

../images/Emo35.gif

ברגע שאתה חזרת בתשובה, ז"א כי לך היו כוחות לעשות כן, ועל כך - כל הכבוד. ברגע שבעת חזרתך בתשובה השארת את חבריך הישנים מאחור, ז"א: 1) לא דאגת לסייע ל"חבריך" אשר לא "קיבלו" כוחות חזקים כמו שלך, והעדפת להשאירם מאחור כדי שתוכל להגיע לפסגה בשיא המהירות; מה איתם ? למה היו להם חברים ? אין להם זכות שמישהו יסייע גם להם באותו תהליך נעלה ? ואם מישהו אמור לעשות זאת, אז מי מומלץ יותר מחברו הטוב ? 2) בגלל מהירות העלייה, איבדת בדרך את המצווה "ואהבתך לרעך כמוך". האם לא היה עדיפה התקדמות בקצב יותר איטי, אך תוך כדי שמירה על כל המצוות ? 3) אם חבריך הישנים אינם מודעים אפילו לאושר שבחזרה למסורת, ואולי אף לקיום המסורת יהודית בכלל, אז מי היה יכול להשפיע עליו יותר מכל אחר, אם לא אתה
סענדער

נ ט ש ה

New member
וואו- זאת הפעם הראשונה שלי כאן..

אמיתי, אני חושבת שאתה מאוד טועה בזה שאתה חושב שצריך להתנתק מכמה סיבות: א. אתה חושב שגם מהמשפחה צריך להתנתק??? אם התשובה שלך היא לא- אז בעצם מה ההבדל בינם לבין החברים ואם כן- אני בשוק ב. אני חושבת שדווקא לשמור על קשר עם החברים החילונים שלך הוא מה שנותן לך את הבטחון שצדקת- אתה מבין שלא חזרת בשביל להיות שונה, ואתה אותו אדם רק אדם דתי ג. אמא שלי גם חזרה בתשובה והקשרים שלה עם החברים החילוניים שלה רק חזקו אותה שהיא צודקת בדרך שהיא בחרה... אז זאת דעתי...

נטשה, ברוכה הבאה לפורום ../images/Emo24.gif

אמיתי לא אמר מילה על התנתקות ממשפחה. אמיתי דיבר רק על עצמו ועל החברים שלו. אבל, אני לא מתכוונת להסביר במקום אמיתי את כוונתו אני רק יכולה להגיד לך, מנסיון אישי שלי. ישנם חברים שעם החזרה בתשובה הקשר איתם מתנתק מאליו. לא בגלל שאתה רוצה לנתק את הקשר אלא בגלל שכבר אין נושאי שיחה משותפים. לי אישית, היתה לי חברה טובה שנהגנו לבלות ביחד בכל מיני מסעדות, סרטים ועוד. ברגע שחזרתי בתשובה הקשר פחת בגלל לא התעניינתי כבר בסרטים ובבילויים במסעדות אלא בלימודי קודש. מאחר והיא לא התעניינה בלימודי קודש כבר לא היו לנו דברים משותפים. בעקבות זאת החברות פסקה. זה התהליך הטבעי שקורה אצל הרבה חוזרים בתשובה.אבל זה לא קורה בגלל שאתה מלכתחילה רוצה לנתק איתם במגע אלא בגלל שכבר נושאי ההתעניינות שלכם לא אותו דבר. כמו שכתבתי קודם, גם כיום יש לי חברות. חלקם מהמדרשייה אבל...החברה הטובה ביותר שלי היא דוקא מישהו שהיכרתי בפורום מתכונים כאן והיא לא דתיה ואנחנו חברות טובות מאוד.

עליגל

New member
אני מסכימה עם אריאלה

אני חזרתי בתשובה לפני בערך 24 שנה וחזרתי בתשובה הרחק מהבית ומהחברים בחו"ל. אני מאוד מביחנה את ההתלבטות והקושי יש חברים שהלכו איתנו כמעט מהלידה עד לנקודה שבה חזרנו בתשובה ופתאום החלפנו זהות ותדמית ולבוש ואפילו סגנון דיבור. אבל יש אור בקצה הדרך כי מוצאים חברים חדשים בעולם החדש אליו נכנסנו, חוזרים בתשובה בתחילת הדרך מאוד עסוקים בחשיבה על הדרך החדשה שבחרו על ההשואה בין החדש לישן ולמוכר לנו עושים הרבה חושבים ובתהליך הזה מי שלא שותף מרגיש מוזנח ואלה החברים הישנים לפעמים אפילו בני המשפחה. אך כמו בכל תהליך בחיים יש שלבים כאשר מתבייתים ומחליטחם שיש לי זהות דתית וזה מה שאני רוצה ולדעתי זה לוקח בערך שנתיים חוזרות תכונות האישיות המקוריות למקורן ואפשר להתחיל לדבר עם החוזר בתשובה יש שמחפשים לחדש קשרים ישנים ועם קצת סבלנות וסובלנות של שני הצדדים גם הקשרים עם המשםחה מתחדשים ונהיים לפעמים טובים יותר. בהצלחה.

עליגל, ברוכה הבאה לפורום../images/Emo24.gif

אני חייבת להגיד לך, הגדרת את זה בצורה יפה להפליא. אני לא הייתי מצליחה להגדיר את זה בצורה יפה יותר

leahle

New member
אריאלה...

הבטחתי, קיימתי:))) אמרתי לך שאני לא יודעת עד כמה אני יכולה לתרום, אבל אני מכירה מישהי שכן...

לאה´לה, מגיע לך../images/Emo25.gif

כל הכבוד לך!! אני חושבת ששניכם יכולים לתרום רבות

למעלה