איגרוף תאילנדי או קרב מגע?

bruce86

New member
איגרוף תאילנדי או קרב מגע?

היי כולם
אני מחפש סגנון\שיטה שתפתח לי את האגרסיביות והומלץ לי על אגרוף תאילנדי או קרב מגע,
אשמח לקבל חוות דעת מה מהם עדיף? כי אני בנאדם שאין לי אגרסיביות בכלל , חחח בואו נגיד עדין וביישן
עשיתי קצת קונג פו וזה לא שינה בכלל.
אם יש לכם עצה אני אשמח לשמוע מה עדיף (יכל להיות גם סגנון /שיטה אחרת לא מחייב רק מה שאמרתי)
אני גר בראשון רצוי משהו קרוב לראשון או בראשון עצמה

imkm

New member
בוא לבקר אצלנו

מרכז אתגר
רחוב פופל 7 ראשלצ
שני וחמישי 20:15-21:30
קרב מגע

bruce86

New member
תודה אשמח לתגובה על שאלתי

האםשאלתי אם אצלכם בקרב מגע עובדים על פיתוח האגרסיביות בקרב?

imkm

New member
כן עובדים אבל זה לא העיקר חבר

בוא לנסות חבל על לנסות להסביר כי אף פעם זה לא ישקף כלום...

CRAZY BOLI

New member
אישית

אגרסיביות באימונים אינה נחוצה בייחוד
בשלבי הלמידה .
מול שקים ולאפות או בקרבות זירה זה יותר רלוונטי .

גם בקרב מגע וגם באגרוף תאילנדי מלמדים...

גם בקרב מגע וגם באגרוף תאילנדי מלמדים אגרסיביות.

אבל מדובר ב 2 שיטות שונות. ודרך מחשבה שונה.

מה שאתה צריך בשביל עצמך זה לעשות שיעורים ב 2 בשיטות ולראות למה אתה מתחבר יותר....

למה שתתחבר יותר, ולמה שתהנה יותר - לשם תרשם....

בברכה
יניב

למה לפתח דוקא את האגרסיביות?

אם זו תכונה חלשה אצלך, אולי עדיף ללמוד שיטה שיותר מתאימה לתכונות אופי אחרות?

bruce86

New member
לא כדאי לפתח את מה שחלש?

כי בקרב אם לא אפתח אומץ ואגרסיביות בקרב ירמסו אותי
אם יש לך סגנון אחר להמליץ אני אשמח לשמוע ,
ומה זה אומר שיטה לתכונות אופי אחרות?
תודה רבה

kagekun

New member
אבל בלעדיה ומולה אתה צריך להיות

עם טכניקה של סופרמן והרבה מזל. זה עובד בסרטים יופי. במציאות... לא בדקתי. תלוי בסיטואציה אני מניח.

יש אנשים נטולי אגרסיביות לחלוטין?

יש הבדל בין לדעת להיות אגרסיבי כשצריך, לבין לבסס את הלחימה על אגרסיביות.

kagekun

New member
יש כאלה שלא מצליחים

להביא את האגרסיביות במידה הרצויה, במצב נתון, לידי ביטוי.

צריך אם כך לטפח את האגרסיביות לרמה שתהה ברת מימוש בעת הצורך. כמו כן מיקוד האגרסיביות לנקודה נדרשת, גם אם הדבר אומר פגיעה שנוגדת עקרונות מוסריים, אם קיימים. כל זה לא קל לעשייה. יש כאלה שזה אצלם טבעי בדם. אצל אנשים מסויימים (למזלנו) לא.

לפעמים ביסוס הלחימה על אגרסיביות שעליה מולבשת טכניקה נכונה, היא פתרון לא רע כשהמוח מתנגד מוסרית לפעולה כזו.

d y s

New member
אגרסיביות היא תוצר רגשי וככזה

קשה למקד אותו וליעל אותו באמת ובייחוד כאשר הוא מעודד ע"י אדרנאלין.

ביסוס לחימה על אגרסיביות טובה ברמת ביניים ולא נעבר לכך.

מה הקשר למוסר?

אם תשחרר את המוסר ותפעל ללא רגש בברוטאליות משימתית ומידתית לא תזדקק לאגרסיביות ותהיה יעיל בהרבה.

kagekun

New member
וברוטאליות משימתית היא

ההגדרה שלך לאגרסיביות? במצב סכנה שאליו אין אנו מורגלים יהיה קשה להימנע מהפרשת אדרנלין. אני גם לא יודע לגבי המיקוד. רוב המתאמנים לדעתי הם ברמת הביניים ומטה. מעטים מגיעים באמת לרמות גבוהות באמנויות לחימה. יש כמובן שיטות כאלה ואחרות שבהן שמים דגשים על נושאים אחרים. יש גם מתאמנים המיומנים בקרבות זירה או רחוב.

שחרור המוסר הוא עניין בפני עצמו. הקשר של המוסר הוא שלי באופן אישי ואולי גם לאחרים קשה לתקוע סכין/אגרוף/נעל בפרצוף של מישהו. באימונים זה טוב ויפה במציאות נראה לי שקיים מחסום כלשהו. מחסום שנעדר אצל אנשים ונערים מסויימים עליהם אנחנו שומעים חדשות לבקרים.

תקרא לזה איך שתרצה, אגרסיביות, ברוטאליות ואולי תקרא לילד בשמו, תוציא את החיה מהאדם ואולי את האדם מהחיה.

d y s

New member
יש לך נטייה להכללה

ברוטאליות אינה אגרסיביות היא תוצר של יעילות קרה ומתרוגלת ושקטה.

אדרנלין זה נכון ואפשר ללמוד להתמודד עימו בכמה דרכים להכנע לו או להיות מודע לו .פרדקסלית כניעה לאדרנלין באימונים מייצרת אגרסיביות בזמן אמת והפוך.אין אגב מרשמי קסם מלבד המציאות ובה מה שהופנם הכי הרבה עובד ולאו דווקא אגרסיביות ובתור אספן תחקירים זה אפילו לא הרוב.

לגבי שחרור המוסר אתה צודק אבל שוב אגרסיביות לטעמי אינה הדרך היעילה אלא היא אבן דרך.

האדם הוא חיה! כל השאר זה סיפורים.חיות אינן אגרסיביות זו המצאה אנושית וזה שורש הבעייה.

אנא ממך נסה לא להכליל את מילותי בתוך השקפותייך ואם אינך מבין את כוונתי שאל ואסביר.

טומטו
- פוטאטו

"בוטאליות" = אלימות קשה. "אגרסיביות" = נטייה לאלימות. אי לכך, השני אינו אלא ביטוי / פועל יוצא - של הראשון.

מילים, מילים...

אומרים באנגלית: "המלחמה בכלב חשובה לעיתים אף יותר מהכלב במלחמה"...
תחליף להתנהלות טכנית ראוייה
בגדול, לא... אבל מחשבה
...

d y s

New member
לא ממש

bru·tal·i·ty (br-tl-t)
n. pl. bru·tal·i·ties
1. The state or quality of being ruthless, cruel, harsh, or unrelenting.
2. A ruthless, cruel, harsh, or unrelenting act.

Aggression, in its broadest sense, is behavior, or a disposition, that is forceful, hostile or attacking. It may occur either in retaliation or without provocation. In narrower definitions that are used in social sciences and behavioral sciences, aggression is an intention to cause harm or an act intended to increase relative social dominance. Predatory or defensive behavior between members of different species may not be considered aggression in the same sense. Aggression can take a variety of forms and can be physical or be communicated verbally or non-verbally. Aggression differs from what is commonly called assertiveness, although the terms are often used interchangeably among laypeople, e.g. an aggressive salesperson.[1]

כמו שאתה רואה אגרסיביות היא תוקפנות המבוססת על אמוציות.ואילו ברוטאליות היא אכזריות וככזו אינה חייבת להיות אמוציונאלית.אלימות היא תוצאה אבל ככזו אינה חייבת להיות אגרסיבית ו או ברוטאלית.

אז בדוק את המילים מילים שלך כיוון שהכוונה של אדם היא שלו.

מלחמה אינה חשובה לכלום.

אין צורך פה ביצירת עמק שווה כי הוא אינו קיים כוונותינו שונות ולשם הבהרתן קיים הדיון וזה בסדר.אין צורך לאחד דיעות בכיסוי של משמעויות סמנטיות.ובטוח שלא לתת פירושים לא מילוניים למילים.

ולשם הבהרה:

אגרסיביות-תוקפנות המבוססת על זעם פחד תסכול ובעקרון על רגש

אלימות-פעולה של שימוש בכוח כל שהוא כנגד אחר והיא כשלעצמה נטולת משמעות רגשית

ברוטאליות-אכזריות ואני מעדיף להוסיף את המילה יעילות לכך כאשר מדובר בלחימה.וגם כאן אין מרכיב רגשי.

היינו אפשר בהחלט להיות ברוטאלי ולייצר פעולה אלימה ללא אגרסיביות ןכשמדובר במתודולוגיה ללוחמים זה המצב הרצוי.

ללמד אזרחים הגנה עצמית מתוך אגרסיביות כמתודולוגיה זה עידוד החרדות והפחדים ויותר מכך זה עידוד של התלמיד ליצירת או משיכת אלימות מצידו.לשמחתי עברתי לא מעט חוויות מתודולוגיות בשנותי ולכן אני מרשה לעצמי לחוות דיעה לכאן או לכאן באשר ליעילות.ואכן אין ספק כי בשלביים ראשוניים ביותר השימוש באגרסיביות עשוי להיות יעיל כשם שהוא עשוי להיות למכשלה שכן אגרסיביות איננה נשלטת והפעולות שהיא מכתיבה דורשות כוח מהירות ועוד משתניים שברמה האינדבידואלית יעבדו לכאן אטו לשם.

ברוטאליות משימתית שקטה עובדת עם הרבה פחות תלות במשתני "כשרונות".

kagekun

New member
אם כך זה באמת רק עניין של סמנטיקה

אני לא הרגשתי את הרגשות הללו בזמן אימוני אגרסיביות. אני גם לא מרגיש אותם כשאני מרגיש שהפכתי יותר אגרסיבי. אני מניח שתמיד יש קשר רגשי, לא יודע אם אפשר לנתק את מנגנון הרגש.

לגבי מידתיות ושליטה. אני אוהב את ההגדרה, אגרסיביות נשלטת. זה אולי דומה לרעיון שאתה מציג. לגבי הכללות, הן תמיד טובות לדיון ותמיד נופלות בפרקטיקה מול המגוון הרחב של אנשים וסיטואציות. ועדיין, תמיד מנסים להגיע לאיזושהי אמירה שתתאים לאחוז נרחב מהמקרים.

d y s

New member
מה שנותר אם כך

זה רק להמשיך להנות מאימונים

למעלה