ארנונה

• פותח הנושא fibus
  • פורסם בתאריך
ארנונה

רשויות מקומיות בד"כ מפרסמות את צווי הארנונה באתריהן. לכן, סיכוי רב שצו הארנונה של עירית לוד מופיע באתר האינטרנט של העיריה.
בכל מקרה, לא מדובר במסמך עב כרס ובד"כ הנוסח נהיר גם למי שאינו משפטן.
גם אם יוטלו ריביות וקנסות כדאי להגיש על כך השגה ובנסיבות הענין ייתכן וניתן יהיה לבטלן, לפחות באופן חלקי.

fibus

New member
ארנונה

תודה רבה אכן מצאתי את צו הארנונה באתר האנטרנט ולאחר שעיינתי בו הבנתי שאין כל סיכוי לקבלת הטבה כלשהי רטרו מעיריית לוד !!! גם לא 6 חודשים בגין נכס סגור בצו נכתב במפורש 6 חודשים מיום ביקור המפקח בדירה. לכן אני מחפש איזו שהיא עילה/ ראיה שכן תקנה לי משהו נזכרתי שכ- מס' חודשים לפני פטירתו של אבי התייצבתי במשרדי הגבייה ובררתי באם יש לי חוב כלשהו הפקיד הציע לי שמכיוון שיש פטור לארנונה לשלם את אגרת השמירה עד סוף השנה ובזאת להיות שקט עד לשנת המיסים הבאה באותה נקודת זמן אף אחד לא ידע שבעוד מס' חודשים אבי ילך לעולמו וכאן עולה השאלה האם זה שסגרתי את מה שמגיע לעירייה עד סוף אותה שנה נחשב לכל החוב או שמחודש פטירתו של אבי פג הפטור וזה שסגרתי את מה שהיה לשלם (שמירה בלבד) לא נחשב ? כעת נותר להתייצב עם המסמכים מול פקיד חברת הגבייה ולקוות לטוב אך נראה לי מאוד שיהיה צורך בהשגה איך עושים זאת ? האם התקופה של הפרוצדורה לקיום הצוואה יכולה להוות עילה כלשהי להשגה כמו כן אודה לטיפים נוספים.
בברכה

fibus

New member
ארנונה

שלום רב
אבי עליו השלום נפטר לפני שנה וחצי לאבי היה פטור מארנונה עקב נכות והתשלום לעירייה היה עבור "שמירה" זהו מס הנהוג אצלנו בעיר אני בנו שילמתי את הדרוש כמו כן מים חשמל עבור מונים בלבד כי הדירה סגורה ואין שימוש,בתקופה הנ"ל התקיים תהליך קיום צוואה וכעת אני רוצה להסדיר את הארנונה מול העיריה.חששות כבדים מלווים אותי אינני יודע למה לצפות מה הפרוצדורה אלו מסמכים להביא ידוע לי רק שלנכס סגור מגיע פטור של חצי שנה - האם מישהו יכול לייעץ כיצד עלי לפעול וממה להיזהר
בתודה מראש

השגה על חיוב ארנונה

לגבי אופן הגשת ההשגה אני ממליץ לך לקרוא את חוק הרשויות המקומיות (ערר על קביעת ארנונה כללית), תשל"ו-1976.
כפי שציינתי בתשובתי לשאלתך הראשונה בשרשור, ישנן רשויות המכירות בפטור מארנונה גם בגין דירה שבעליה נפטר. כדאי לבדוק את הדין הרלבנטי בעירית לוד.

fibus

New member
תודה רבה לעו"ד עופר גת על המידע רב הערך אך בלוד....

בבירור מול פקידי הגבייה נימסר בע"פ שהגבייה תהיה מיום הפטירה על בסיס מי שיורש יורש גם זכויות וגם חובות ....האם הדין הרלוונטי אמור להיות כתוב באיזה שהו מקום או שזה תלוי ברצונו הטוב/מקורבו של מישהו
בברכה

פטור מארנונה

שלום רב, ראשית יש לגשת לעיריה עם העתק מצו הירושה ולהעביר את חשבון הארנונה ע"ש היורשים.
במידה והעיריה תבקש לגבות תשלום ארנונה רטרואקטיבית, יש להגיש בשם עזבון המנוח ז"ל בקשה לפטור מארנונה לנכס פנוי.
יצויין כי ישנן עיריות שאינן מאפשרות להגיש בקשות פטור רטרואקטיביות.
תקופת הפטור עשויה להשתנות מעיריה לעיריה, אולם בד"כ מדובר בפטור מלא ל- 6 חודשים ופטור חלקי ל- 6 חודשים נוספים.
בעיריות מסויימות קיים מסלול פטור נוסף, המתייחס לדירות שנותרו לא מאוכלסות עקב מות בעליהן. ניתן לבדוק זאת בצו הארנונה של העיריה הרלבנטית.

למעלה