בית הדין לעבודה

mootzmaker

New member
בית הדין לעבודה

א. האם עובד זכאי לתלוש משכורת גם על שעתיים עבודה בחודש ? ב.האם מעביד שלא הנפיק תלושי שכר לפני שנתיים יכול להנפיקם רטרואקטיבית ? ...(או שיש בעיה טכנית או משהו שגורם לעו"ד שלו להתעקש שאי אפשר להנפיקם שנתיים לאחור)[ ג. האם כדאי לתבוע תלוש משכורת עבור יומיים עבודה בחודש + שבוע בחודש שאחריו, במידה וקיים לי חוב בביטוח לאומי על אותם חודשים ?

הדעה שלי אינה מקצועית

והיא מידע כללי בלבד אבל למיטב ידיעתי, ולגבי זה אני מדברת דווקא כן מנסיון גם אם אתה עובד שעה ביום או שעה בשבוע (נניח בנקיון) ואתה עובד בצורה רשמית, אמורים להוציא לך תלוש משכורת ואתה בהחלט זכאי לו. ניתן להוציא תלושים רטרואקטיבית במידה והם קיימים. יש כאלו שמכינים את התלושים ופשוט לא מדפיסים אותם כי זה לא מעניין את העובדים וזה חוסך להם כאב ראש. אבל במקרה כזה המידע קיים במערכות מידע ובמקרה הצורך ניתן להנפקיד רטרואקטיבי. אם הוא מעסיק באופן לא חוקי ובכלל לא קיים תלוש, אז מן הסתם אין מה להותיא... לגבי ג', יכול להיות שזה משתנה מאחד לאחד ,אבל גם מנסיון, למרות חובות בבטוח לאומי, מישהי שאני מכירה עבדה וקבלה משכורת, ואף אחד לא נגע לה בזה...כך שזה לא אמור להוות בעיה או להשפיע, ואני לא יודעת אם יש להם יכולת לקחת לך את הכסף דרך המשכורת אם זה החשש שלך... אבל כמו שאמרתי כל מה שכתבתי זה על בסיס דעתי בלבד וייתכן שאני טועה

../images/Emo26.gif

א. כן ב. אי אפשר להנפיק שנתיים לאחור. אבל הוא יכל להוציא לך תלוש היום בגין מה שהוא חייב + ריבית + הצמדה + החזר על הביטוח לאומי ששילמת בגין אותה תקופה (אם יוכח שמגיע לך). ג. כן

למעלה