בעיה מול הקבלן - עדיין לא העביר הדירה על שמי

גלקטור

New member
בעיה מול הקבלן - עדיין לא העביר הדירה על שמי

רכשנו דירה מקבלן בשנת 2006. את המפתח קיבלנו ב-2007. עד היום הדירה עדיין לא רשומה על שמנו (יש הערת אזהרה). העו"ד (של הקבלן, יש לציין - היינו תמימים אז) עשה כל מה שיכול וכרגע כבר יש רישום של הדירה כיחידה נפרדת בבית משותף.
הקבלן עדיין לא שילם את כל המיסים (מס שבח) ולכן לא ניתן לרשום את הבית על שמנו. כשפונים לקבלן תמיד יש לו תירוץ, שהנה כבר הוא מסיים ורק הרו"ח צריך להגיש וכבר משלם ובלה בלה בלה. גם העו"ד (שוב - שלו) כבר התייאש ממנו.
הקבלן, למיטב ידיעתי, לא פשט רגל.
בשל כך, הבנק לא נותן לי למחזר משכנתא, שלא לומר שזה מערים קשיים על מכירת הדירה שאנו מתכננים לעוד כשנה-שנתיים.

האם יעזור לתבוע אותו? כמה זה יעלה לי? (כסף, כמובן, אין לנו ממש) כמה זמן משפט כזה לוקח?
האם יש משהו אחר שניתן לעשות? (דרך הרשויות?)
תודה

אי רישום דירה עקב חוב מס של הקבלן

שלום רב,
העובדה שהקבלן הותיר חובות מס מונעת קבלת "טופס 50" ממס הכנסה, הדרוש לצורך קבלת אישור מס שבח להעברת הדירות על שמות הדיירים.
בנסיבות הענין ספק רב אם ניהול תביעה נגד הקבלן תוביל לתוצאה המבוקשת.
הפתרון במקרה כזה הוא לשכור עו"ד מומחה במיסוי, על מנת שינהל בשם הדיירים מו"מ מול רשות המס לצורך קבלת "טופס 50" למרות חובות הקבלן.
ההתנהלות מול רשות המסים במקרים כאלה היא ארוכה ומורכבת, אך קיים סיכוי טוב להגיע בסופו של דבר להסדר מול רשות המסים.
הגעה להסדר כזה כרוכה בהוצאה כספית ולכן חשוב לאגד את כל דיירי הפרוייקט.
בברכה,
עופר גת

גלקטור

New member
אני יודע שהעו"ד שמטפל בנושא רישום הדירה ברר מול רשות המיסים

אם נוכל לקבל טופס 50 ללא תשלומי הקבלן והתשובה היתה שלילית.
אז אתה אומר שנצטרך לשכור עו"ד מומחה בנושא (הוצאה כספית לא קטנה) ובסופו של סיפור אם יאשרו לנו נצטרך לשלם את המס במקום הקבלן?
אז מה הטעם? נדפקנו מכאן ומכאן.
&nbsp

טופס 50

ברור שהעובדה שהדיירים צריכים לשאת בהוצאות בסיטואציה כזו היא מקוממת ואף הזויה.
אך צריך להבין שבמסגרת ההסדר שמושג בין הדיירים לבין רשויות המס במקרים כאלו, הדיירים אינם נדרשים לשאת בכל חובות המס של הקבלן, אלא בסכומים נמוכים יחסית.
מצד אחד זה מאוד מתסכל, אבל מצד שני הכסף שתחסוך, למשל, במיחזור המשכנתא שאתה מתכוון לבצע, יהיה בסכום גבוה בהרבה מההוצאה הכספית הדרושה לצורך הגעה להסדר וקבלת טופס 50.

גלקטור

New member
אוקי. ושאלת המשך:

מכיוון ששילמנו לעו"ד (של הקבלן, כאמור) לבצע את תהליך הרישום של הדירה והתהליך לא בוצע עד תומו - האם יש לנו עילה לתבוע את העו"ד?

giladber7

New member
אי רישום בטאבו- בעיה מול קבלן

שלום רב,
בהמשך לשאלתך גלקטור, אני הייתי מציע לפנות לבית המשפט בתביעה
נגד הקבלן ולבקש מביהמ"ש שיקצוב פרק זמן מוגדר לקבלן לסיים את הרישום בטאבו
ובמידה והוא לא עומד בדדליין, ימונה לקבלן לקבלן כונס נכסים שיפעל במקומו
בכל הקשור לתשלומים לרשויות המס ולרישום בטאבו.
בכבוד רב,
גלעד א. בר, עו"ד ונוטריון
מומחה לתחום הרישום בטאבו
ועניני רשות מקרקעי ישראל
076-5404456

למעלה