בעקבות עוד חשיפה של סאדיסט בראש כת

למואל א

New member
בעקבות עוד חשיפה של סאדיסט בראש כת

בירושלים, שחי עם כמה נשים וכרגיל אמר להן ולגברים שהלכו אחריו שהוא יודע את ה"אמת" וכל זה.. ובסוף מסתבר שמדובר בהתעללות פיזית, נפשית, ניצול כלכלי. הרי כשמישהו אומר אני מקבל מסרים/אלהים אמר לי, אין לך אינדיקציה לדעת אם זה נכון, איך אפשר להבדיל בין שרלטנים לבין רוחניות חיובית אמיתית שבאמת עוזרת להתפתחות, חיבור לאמיתי/ניצחי/אלהים?

סיר ומכסה

ככה זה כשמקשיבים לאלוהים של מישו אחר...משו משתבש שם! הפתרון הוא להקשיב לאלוהים הנמצא כל אחד אצל עצמו

שיה13

New member
מורה אמיתי

אכן שאלה יפה מאוד שאלת, קודם כל, הספק הוא מקום חשוב מאוד בעמידה מול שרלטנים. אנשים שמנסים "לקחת ממך" לא יתנו לך לבטא את הספקות שלך. הם לא יקשיבו לך, ואף יזלזלו בדעותך. כך גם בתיקשור, או עם אדם המכתיר עצמו למשהו גבוה. וגם אדם הנמצא רוחנית במקום גבוה, יש לו את העבודה שלו. אין "מושלם". אין. לרוב, הרבה מורים רוחניים חוטאים בחטא הגאווה. וקשה להם להשתחרר ממנו. הוא מעניק להם כח. ונראה לי שהכי חשוב בכל העניין הוא, לא לתת את הכח שלך בידי אחרים. לבדוק, לתהות, להכיר. להפעיל שיפוט. לא ביקורת, שיפוט. ולאורך התהליך. אם אתה מרגיש מושפל, ששמחת החיים שלך נעלמת, ונכנסת לחייך נוקשות, שאתה בדיכאון- לך מהמקום הזה כמה שיותר מהר! מורה השואף להתפתחות תלמידיו לעולם לא יכריח אותם לעשות משהו שנוגד את דיעותיהם. הוא יהיה קשוב, הוא לא ידחק. מצד שני, אם הוא רואה שהתלמיד עומד בפני מדרון- הוא יזהיר אותו. מורה יקבל את התלמיד על מגבלותיו, ויקח אותו, בעדינות, בהתמדה ובאהבה לכיוון גבוה יותר. ואם התלמיד ירצה ויהיה מוכן להתמסר למורה- מה טוב:) מורה טוב רואה את כל התהליך, מגבוה. הוא חכם, עדין ומלא אהבה. והשהייה לידו מעניקה השראה והתפתחות. הוא לא אמור לעמוד בתנאים שלך, אך הוא מקרין שפע של קבלה. הנה לך קישור למאמר מקסים שכתב תלמיד על מורה אמיתי: http://www.culiut.com/?p=546 אני מקווה שהוא יתן לך נקודת מבט מעניינת.

הייתי אומר כך: שכל מה שעיניך רואות...

הוא כלום! ולכלום הזה אתה נותן או לא נותן את הכוח להיות או לא להיות משהו!

למעלה